Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie 2019 roku!

Koniec roku to idealny czas, żeby podsumować to co się wydarzyło w naszym Limanowskim Klubie Kyokushin Karate w mijającym roku. Zawodnicy Goliński Team zdobyli 49 medali: w tym 2 medale Pucharu Polski oraz 1 brązowy medal na Mistrzostwach Świata IKO Nakamura, a także 60 medali we współzawodnictwie klubowym.

Styczeń

10 stycznia odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dla dzieci do 14 lat oraz dla starszych. Do egzaminu podeszło 135 osób z wszystkich grup wiekowych z Limanowej, z sekcji Nowy Sącz oraz sekcji Łososina Górna.

Luty

5 lutego ruszyła nowa sekcja klubu w Fitness Centrum Chełmiec, którą prowadzi sensei Zbigniew Gągola.

Od lutego nasi trenerzy oraz instruktorzy prowadzą zajęcia sztuk walk (ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami Karate Kyokushin) dla piłkarzy Akademii Piłkarskiej Limanovia w różnych grupach wiekowych. 

13 lutego na zaproszenie wychowawców, pani Dyrektor przeprowadziliśmy pokazowy trening karate, pokrótce przybliżając dzieciom na czym polega praca trenera karate.

Marzec

16 marca na sali YMCAw Krakowie odbyło się seminarium IKO Nakamura z udziałem 70 uczestników z różnych ośrodków oraz różnych organizacji karate.

23 marca odbyła się 2 edycja Limanowskiej Ligi Junior Classic Karate IKO Nakamura. Do turnieju zapisanych zostało 104 zawodników z wszystkich sekcji naszego klubu: Limanowa, Łososina Górna, Nowy Sącz, Chełmiec.

Kwiecień

13 kwietnia wzięliśmy udział w Grand Prix Polski Kyokushin Karate w Kielcach, podczas którego 20 naszych zawodników, wywalczyło 12 medali.

Maj

11 i 12 maja w hali Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem odbyło się Seminarium Karate Kyokushin IKO NAKAMURA.

27 maja odbył się wspólny trening, w którym wzięło udział prawie 70 osób z 3 grup dziecięcych i grupy dorosłej. Sensei Marcin Guzik obchodził 30-te urodziny i z tej okazji stoczy san-jū kumite, czyli 30 walk.

Czerwiec

2 czerwca odbył się Wielki Maraton Fitness. Zostaliśmy zaproszeni by wykonać pokaz karate dla zebranej publiczności w Fitness Centrum Chełmiec.

5 czerwca odbył się Dzień Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej. Zostaliśmy zaproszeni by zaprezentować nasze umiejętności w pokazie karate.

8 czerwca 2019 roku odbył się w Nowej Sarzynie 7 Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Tataria Cup. 13 osobowa ekipa zdobyła 12 pucharów (2 pierwsze, 5 drugich, 4 trzecie i 1 czwarte miejsce). W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 6 miejsce na 17 ośrodków.

13 czerwca odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe. Do egzaminu podeszło 108 osób z wszystkich grup wiekowych z Limanowej, z sekcji Nowy Sącz, Chełmiec oraz Łososina Górna.

Lipiec-Sierpień

W lipcu sensei Marek Jasica zajął 2 miejsce w kumite w swojej kategorii wagowej i został vice mistrzem International American Karate Kyokushin Champions.

W dniach 15-17 lipca odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Karate Kyokushin IKO Nakamura Poland w Dojo Stara Wieś (nieopodal Łodzi). W seminarium wzięli udział karatecy z Zakopanego, Wrocławia, Legnicy, Limanowej, Wieruszów oraz Kępna.

W dniach 26-28 lipca w Białymstoku odbyła się 2 edycja letniego obozu Karate Kyokushin I.K.O. NAKAMURA z gościem specjalnym daiyho Masanaga Nakamura 8 dan. Podczas seminarium dwóch limanowskich karateków podeszło do egzaminu na wyższe stopnie dan: sensei Marcin Guzik pozytywnie zdał egzamin na 2 dan, a sempai Stanisław Król na 1 dan.

Wrzesień

5 września rozpoczęliśmy zajęcia we wszystkich naszych sekcjach: Limanowa, Łososina Górna, Nowy Sącz. Z początkiem nowego roku szkolnego uruchomiliśmy nową grupę dla wybranych zawodników z wszystkich grup dziecięcych w Limanowej i Łososinie Górnej. Co środę zajęcia prowadzi inny instruktor i na każdych zajęciach skupiamy się stricte pod kątem kumite i walki sportowej na zawodach w pełnych przepisach Karate Kyokushin.

Październik

5 października odbył się w Białymstoku międzynarodowy Open Kyokushin Tournaments I.K.O.N. Fighters Cup 2019, który zgromadził zawodników z Polski, Rumunii, Białorusi oraz Ukrainy. Nasze dojo reprezentowali: sempai Mateusz Puch oraz sempai Mateusz Pławecki – obydwaj stanęli na podium w swoich kategoriach wagowych.

Oficjalnie od października firma N.O.W.I. została sponsorem strategicznym naszego klubu! Nasze pierwsze przedsięwzięcia to: zakup partnera treningowego, zakup koszulek dla wszystkich trenujących w klubie oraz organizacja 3 edycji Limanowskiej Ligii Kyokushin Karate.

W dniach 18-20 października 2019 roku odbył się w Wieliczce Puchar Polski Oyama Karate Młodzików, Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Juniorów Starszych, a także równolegle Puchar Polski Oyama Top w konkurencji Knockdown dla Młodzieżowców, Seniorów i Seniorów Starszych. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 7 zawodników. Zdobyliśmy 2 medale (srebrny oraz brązowy) oraz dwa 4 miejsca.

21 października rozdaliśmy wszystkim trenującym nowe koszulki klubowe.

26 października w Wilkowicach (nieopodal Bielsko Białej) w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Szkolnej 8a odbyła się już piąta edycja Grand Prix Beskidów Kyokushin Karate. 23 zawodników naszego klubu sięgnęło po 18 medali (2 złote, 6 srebrnych oraz 10 brązowych) co dało nam 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Listopad

9 listopada 2019 roku pod patronatem firmy N.O.W.I odbyła się 3 edycja Limanowskiej Ligi Junior Karate Classic IKO Nakamura – N.O.W.I. KYOKUSHIN CUP 2019 dla dzieci i młodzieży Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate. W turnieju wzięli udział trenujący we wszystkich naszych sekcjach i grupach, dlatego też łącznie do zawodów zostało zgłoszonych 118 zawodników. Podczas tych kilku godzin zebraliśmy 2045,55 zł na leczenie sempai Justyny Stochel, która walczy na śmierć i życie z guzem mózgu, która przed 10 laty trenowała w naszym dojo.

Pełna relacja, zdjęcia, walki – znajduje się tutaj – zapraszamy!

12 listopada w naszym klubie odbyło się szkolenie dla wychowanków rodzin zastępczych w ramach współpracy z PCPR w Limanowej.

Grudzień

Grudzień, czyli końcówka roku, a my nadal nie zwalniamy tempa! 5 grudnia nasz klub odwiedził święty Mikołaj, który wręczył mikołajkowe paczki wszystkim dzieciom podczas 1 wspólnego treningu.

8 grudnia w dalekiej Japonii sensei Zbigniew Gągola III dan sięgnął po brązowy medal w kumite masters open na International Friendship Championschip IKO Nakamura, natomiast sempai Mateusz Puch uplasował się na 4 pozycji w kumite senior -70 kg. Z zawodnikami przebywał shihan Zbigniew Goliński (jeden z 3 branch chief IKO Nakamura w Polsce. Obszerna relacja, zdjęcia, filmy z walk, materiał z Limanowskiej Telewizji do obejrzenia tutaj.

Podsumowanie

Podsumowując udany rok 2019, zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli: 49 medali, w tym 2 medale Pucharu Polski oraz 1 brązowy medal najwyższej wagi Mistrzostw Świata IKO Nakamura. Ponadto zorganizowaliśmy II Limanowską Ligę Kyokushin Karate IKO Nakamura oraz III edycję pod nazwą NOWI Kyokushin Cup 2019 dla trenujących w naszym klubie, podczas której 100 zawodników próbowało swoich sił w różnych konkurencjach kumite; nagrodzonych medalami, pucharami zostało 60 zawodników. Wzięliśmy udział w II Europejskim Obozie IKO Nakamura podczas którego przybyło nam danów w klubie (sensei Marcin Guzik 2 dan, sensei Stanisław Król 1 dan).

Najbardziej cieszy postawa naszych najmłodszych karateków z grup młodszych, które pod okiem sensei Marcina Guzika, sensei Tadeusza Dyrka oraz sensei Justyny Woźniak nabierają wiedzy, umiejętności i doświadczenia, co zresztą przekłada się na wyniki osiągane na zawodach. Z pełną świadomością możemy powiedzieć, że nie boimy się przyszłości, za 10 lat to właśnie te dzieci, kadeci zastąpią naszych obecnych zawodników. Słowa uznania należą się również kadetom i juniorom, którzy ciężko pracując na treningach grupy starszej zdobywają medale i z turnieju na turniej walczą o swoje nazwisko i pozycję w naszym świecie Kyokushin. Limanowscy wojownicy spod znaku „Goliński Team” tak jak przed laty bracia Golińscy idą w ślady swoich trenerów, zdobywają medale a swoją postawą pokazują, że są przyszłością tego klubu. Praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne – to cieszy i motywuje.

Nasz klub się rozwija i nadal będziemy dążyć tą drogą.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc instytucji (Urząd Miasta Limanowa na czele z panem Władysławem Bieda), sponsorów (N.O.W.I., TOMTRANS, KluczeSamochodowe.pl, Traktor-Serwis, Garaże MARMET, ATOM SPORT, Net-Factory, Orto-Med Limanowa, Pralnia „Clear”), ludzi dobrej woli (pan Paweł Grab – www.pgrab.pl, pan Józef Budacz – redaktor TV28.PL), którzy zawsze chętnie wspierają nasz klub. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce, Europie i nawet w dalekiej Japonii walczyć o najwyższe miejsca.

Specjalne podziękowania należą się panu Andrzejowi Kędroń oraz Grzegorzowi Pietrzak (właścicielom firmy N.O.W.I.), którzy z początkiem roku szkolnego 2019/2020 zaoferowali pomoc, w wyniku której zakupiliśmy do klubu partnera treningowego, nowe koszulki klubowe dla trenujących, zorganizowaliśmy kolejną, trzecią edycję Limanowskiej Ligi Karate Kyokushin, a w planach mamy kolejną 4 edycję ligi tuż po feriach i coś specjalnego na wiosnę, o czym będziemy informować.

DZIĘKUJEMY – Dōmo arigatō!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2020 r.

OSU!