Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

18 medali – 2 miejsce drużynowo na V Międzynarodowym Grand Prix Beskidów w Wilkowicach!

26 października w Wilkowicach (nieopodal Bielsko Białej) w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Szkolnej 8a odbyła się już piąta edycja Grand Prix Beskidów Kyokushin Karate. Organizatorem turnieju był Bielski Klub Kyokushin Karate na czele z shihan Sławomirem Dubielem. W zawodach wzięło udział 218 zawodników z 21 ośrodków sportowych z całej Polski.

Nasza drużyna od pierwszej edycji GPB notuje wysokie miejsca w klasyfikacji drużynowej:

– w 2015 roku, 14 zawodników zdobyło 7 medali – zobacz relację
– w 2016 roku, 22 zawodników zdobyło 18 medali oraz III miejsce drużynowo – zobacz relację
– w 2017 roku, 19 zawodników zdobyło 16 medali oraz IV miejsce drużynowo – zobacz relację
– w 2018 roku, 29 zawodników zdobyło 21 medali oraz III miejsce drużynowo – zobacz relację

W tym roku wystawiliśmy 23 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali:

– kumite pierwszy krok: Antoni Kędroń, Antoni Wójcik, Julia Połomska, Sara Bulanda, Tymon Przechrzta, Tymoteusz Halota, Przemysław Tobiasz oraz Amadeusz Oleksy

– kata: Szymon Dyrek, Julia Matląg oraz Wiktor Siedlarz

– kumite dzieci i młodzieży (dzieci, kadeci, młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy): Oliwer Dutka, Filip Golonka, Weronika Respekta, Brajan Bulanda, Alan Pękala, Szymon Dyrek, Julia Matląg, Wiktor Siedlarz, Nikola Smorońska, Wiktoria Nowak, Roland Cudek, Wiktoria Kapera, Krzysztof Malec, Dominika Dąbrowska

23 zawodników naszego klubu sięgnęło po 18 medali (2 złote, 6 srebrnych oraz 10 brązowych) co dało nam 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Medale dla Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli:

 • Antoni Kędroń zajął 3 miejsce w kumite pomarańczowych pasów 2012-2013 w kat. -25 kg.
 • Antoni Wójcik zajął 3 miejsce w kumite pomarańczowych pasów 2012-2013 w kat. +25 kg.
 • Tymoteusz Halota zajął 1 miejsce w kumite pomarańczowych pasów 2012-2013 w kat. +25 kg.
 • Julia Połomska zajęła 2 miejsce w kumite pomarańczowych pasów 2010-2011 w kat. -35 kg.
 • Sara Bulanda zajęła 1 miejsce w kumite pomarańczowych pasów 2010-2011 w kat. -35 kg.
 • Tobiasz Przemysław zajął 3 miejsce w kumite pomarańczowych pasów 2008-2009 w kat. +50 kg.
 • Amadeusz Oleksy zajął 2 miejsce w kumite pomarańczowych pasów 2008-2009 w kat. +50 kg.
 • Szymon Dyrek zajął 3 miejsce w kata 8-11 lat
 • Oliwer Dutka zajął 2 miejsce w kumite 2008-2009 w kat. +50 kg.
 • Weronika Respekta zajęła 3 miejsce w kumite 2008-2009 w kat. -40 kg.
 • Brajan Bulanda zajął 3 miejsce w kumite 2008-2009 w kat. -50 kg.
 • Alan Pękala zajął 3 miejsce w kumite 2008-2009 w kat. -50 kg.
 • Wiktor Siedlarz zajął 3 miejsce w kumite 2006-2007 w kat. -40 kg.
 • Nikola Smorońska zajęła 3 miejsce w kumite 2006-2007 w kat. -45 kg.
 • Wiktoria Nowak zajęła 2 miejsce w kumite 2004-2005 w kat. -50 kg.
 • Wiktoria Kapera zajęła 2 miejsce w kumite 2004-2005 w kat. -55 kg.
 • Krzysztof Malec zajął 3 miejsce w kumite 2004-2005 w kat. -70 kg.
 • Dominika Dąbrowska zajęła 2 miejsce w kumite 2003-2001 w kat. -55 kg.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński, sensei Zbigniew Gągola, sensei Marcin Guzik oraz sensei Tadeusz Dyrek.

Sensei Marcin sekundował walki naszych zawodników.

Sensei Zbigniew Gągola oraz sempai Mateusz Puch i Mateusz Pławecki sędziowali walki turniejowe.

Gorący doping naszym zawodnikom zapewnili licznie zebrani rodzice.

Konkurencja kata

W konkurencji kata wystąpili: Szymon Dyrek, Wiktor Siedlarz oraz Julia Matląg. Niespodziewanie wszyscy zawodnicy po pierwszej turze uplasowali się w pierwszej ósemce i po kilku minutach wykonywali kolejne kata. Po zakończeniu rundy finałowej i ogłoszeniu wyników, tylko Szymon Dyrek stanął na 3 miejscu podium w konkurencji kata w kategorii 8-11 lat.

Turniej Pomarańczowych Pasów

Równolegle do kata rozegrano kumite “pierwszy krok” dla pomarańczowych pasów, w której wystartowało 8 naszych zawodników. Pierwszy rozpoczął Antoni Kędroń, który fenomenalnie zawalczył w pierwszej walce eliminacyjnej zdobywając wazari techniką mawashi geri jodan. W półfinałowej walce z zawodnikiem z Bielska Białej również nie zabrakło emocji, już w pierwszych sekundach nasz zawodnik trafił przeciwnika w głowę, niestety sędziowie nie zaliczyli wazari, do końca regulaminowego czasu walka była wyrównana, choć z lekką przewagą naszego wojownika, niestety werdykt sędziów wskazywał na awans przeciwnika – co nas wszystkich trochę zaskoczyło. Antoni ostatecznie zajął 3 miejsce. Następnie na matę wkroczył Tymon Przechrzta, który zdecydowanie prowadził walkę, ale w ferworze został trafiony mawashi geri jodan i tym samym przeciwnik przeszedł do dalszego etapu. Tymoteusz Halota tego dnia nie miał sobie równych. W pierwszej walce już w pierwszych sekundach przeciwnik zdobył wazari techniką mawashi geri jodan, ale to tylko rozpędziło naszego zawodnika, który nie dość, że po chwili odrobił wazari, to po kilku sekundach ponownie trafił i wygrał przez ippon. W walce finałowej również nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi i pewnie zwyciężył trafiając przeciwnika w głowę zdobywając tym samym 1 miejsce. Antoni Wójcik walczył w tej samej kategorii co Tymoteusz, niestety po przejściu przez eliminacje w walce półfinałowej mimo ogromnych chęci został trafiony i do końca walki nie odmienił losu tego pojedynku, ostatecznie zajął 3 miejsce. Julia Połomska oraz Sara Bulanda walczyły w tej samej kategorii, obie fenomenalnie wygrały swoje pierwsze pojedynki zdobywając wazari, Julia podwójnym mawashi geri gedan, a Sara mawashi geri jodan. W finałowej walce pomiędzy sobą o wyniku walki zadecydowała dogrywka w której przewagę wypracowała Sara, a na koniec trafiła mawashi geri jodan. Julia zajęła 2, a Sara 1 miejsce. Taka sama sytuacja miała miejsce w kategorii Amadeusza Oleksego oraz Przemysława Tobiasza, którzy walczyli w tej samej kategorii. Niestety spotkali się już w pierwszej walce, którą werdyktem sędziów wygrał Amadeusz. W kolejnej finałowej walce trafił na godnego siebie przeciwnika, mimo iż dominował i prowadził zdecydowanie pojedynek, dał się trafić i ostatecznie musiał uznać wyższość przeciwnika. Amadeusz zajął 2 a Przemysław 3 miejsce.

Turniej główny

Alan Pękala oraz Brajan Bulanda wystąpili w tej samej kategorii, rozstawieni po dwóch stronach drabinki, obaj w fenomenalnym stylu wygrali swoje pierwsze walki. Alan nokautując przeciwnika mawashi geri gedan, a Brajan zdobywając wazari mawashi geri jodan. W półfinale Brajan dzielnie walczył i robił co mógł, ale wazari zdobyte przez przeciwnika pokrzyżowało całkowicie jego dalsze plany – Brajan zdobył 3 miejsce. Natomiast Alan stoczył najcięższy pojedynek w swojej karierze. 1,5 minuty, dogrywka 1,5 minuty, ważenie oraz kolejna dogrywka 1,5 minut, w której minimalną różnicą zwyciężył przeciwnik Alana – a on ostatecznie stanął na 3 miejscu podium. Filip Golonka, Katarzyna Młynarczyk, Roland Cudek, Julia Matląg niestety odpadli już w eliminacjach, choć bardzo mocno rozpoczęli swoje walki, to w ferworze walki zostali trafieni i jednogłośnie werdyktem sędziów ich przeciwnicy przeszli do kolejnego etapu. Oliwer Dutka w swojej kategorii miał 3 zawodników, dlatego walczyli w systemie każdy z każdy. Nasz zawodnik pierwszy pojedynek przegrał, ale już w drugim było zdecydowanie lepiej i ostatecznie Oliwer stanął na 2 miejscu na podium. Wiktor Siedlarz, Nikola Smorońska, Weronika Respekta w pierwszej rundzie mieli wolny los, dlatego rozpoczęli już swoje zmagania od walk półfinałowych, a tam czekali na nich bardzo mocni zawodnicy z wysokim stopniem, którym nasi zawodnicy niestety nie dali rady Ostatecznie stanęli na najniższym stopniu podium. Wiktoria Nowak, Wiktoria Kapera znalazły się już na początku „w czwórkach”, obie wygrały swoje pierwsze pojedynki zdobywając wazari, Wiktoria Nowak techniką hiza-geri, Wiktoria Kapera mawashi geri jodan. Niestety w finałowych walkach nie dały rady swoim przeciwniczkom i ostatecznie zajęły 2 miejsca w swoich kategoriach. Krzysztof Malec toczył pojedynki w systemie każdy z każdym, niestety w pierwszej walce decyzją sędziów zwyciężył przeciwnik, a w drugiej walce Krzysztof nie dał rady przeciwnikowi. Dominika Dąbrowska walczyła w „super fight” w swojej kategorii. W pierwszej rundzie zdobyła wazari i wydawało się, że nic nie odbierze jej zwycięstwa, jednak pod koniec drugiej rundy to jej przeciwniczka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i Dominika musiała zadowolić się 2 miejscem.

Wszyscy spisali się fenomenalnie, większość zawodników stanęła . To bardzo dobrze świadczy o poziomie i umiejętnościach naszych zawodników. Pojechaliśmy liczną ekipą do Bielska Białej, zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i to najbardziej napawa dumą cały nasz klub, że praca instruktorów i trenerów przynosi wymierne efekty. Gratulacje dla medalistów, ale również dla startujących, którym nie udało się zdobyć medalu. Niech przegrana będzie solidnym „motywatorem” do jeszcze cięższych treningów i większego zaangażowania na sali. Teraz przed nami 3 edycja naszej limanowskiej ligi – będzie się działo! OSU! – shihan Zbigniew Goliński V dan

Dekoracja zawodników

2 miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Najlepsza ekipa – Limanowa!

Materiał przygotowany przez TV28.pl

Filmy z walk

Antoni Kędroń – walka eliminacyjna

Antoni Kędroń – walka półfinałowa

Antoni Wójcik – walka eliminacyjna

Tymon Przechrzta – walka eliminacyjna

Julia Połomska – walka eliminacyjna

Sara Bulanda vs. Julia Połomska – walka finałowa

Przemysław Tobiasz – walka eliminacyjna

Amadeusz Oleksy – walka eliminacyjna

Przemysław Tobiasz vs. Amadeusz Oleksy – walka finałowa

Tymoteusz Halota vs. Antoni Wójcik – walka finałowa

Tymoteusz Halota – walka finałowa

Katarzyna Młynarczyk – walka eliminacyjna

Julia Matląg – walka eliminacyjna

Brajan Bulanda – walka eliminacyjna

Filip Golonka – walka eliminacyjna

Alan Pękala – walka eliminacyjna

Alan Pękala – walka półfinałowa

Nikola Smorońska – walka eliminacyjna

Weronika Respekta – walka eliminacyjna

Roland Cudek – walka eliminacyjna

Szymon Dyrek – walka eliminacyjna

Wiktoria Nowak – walka eliminacyjna

Wiktoria Nowak – walka finałowa

Wiktor Siedlarz – walka półfinałowa

Oliwer Dutka – walka półfinałowa

Wiktoria Kapera – walka finałowa

6-cio godzinny zapis z Grand Prix Beskidów

OSU!