Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

II Limanowska Liga Junior Classic Karate IKO Nakamura – za nami!

23 marca odbyła się 2 edycja Limanowskiej Ligi Junior Classic Karate IKO Nakamura. Do turnieju zapisanych zostało 104 zawodników z wszystkich sekcji naszego klubu: Limanowa, Łososina Górna, Nowy Sącz, Chełmiec.

Turniej odbywa się cyklicznie (na wiosnę oraz na jesień) i jest skierowany wyłącznie do dzieci oraz młodzieży trenującej w naszym klubie (wszystkie sekcje). Limanowska liga ma formułę mini-turnieju, każdy startujący zawodnik bierze udział w 2-3 walkach turniejowych (bez względu na wynik).

Limanowska Liga Junior Classic Karate IKO Nakamura jest idealnym sprawdzianem dla każdego trenującego przed startem w zawodach wyższej rangi.

Sponsorem drugiej edycji Limanowskiej Ligi Junior Classic Karate IKO Nakamura są firmy: 

– Limbus pana Ryszarda Kuliga
– Tomtrans pana Tomasza Pasyka


Za słodki poczęstunek dziękujemy firmie pana Stanisława Mąki – Piekarnia Stryczek S.C.

DziękujemyDŌMO ARIGATŌ!

Sala gimnastyczna przy ZSP nr 1 w Limanowej w tym dniu gościła rekordową liczbę kibiców, zawodników oraz ich rodziców i rodzeństwo.

Sędzią głównym zawodów był shihan Zbigniew Goliński 5 dan, natomiast sędzią technicznym sensei Marcin Guzik 1 dan.

Walki turniejowe sędziowali: sensei Tadeusz Dyrek 1 dan, sensei Justyna Woźniak 1 dan, sempai Mateusz Puch 1 kyu, sempai Dawid Jasica 1 kyu, sempai Paweł Jurek 1 kyu oraz sędzia maty sensei Zbigniew Gągola 2 dan.

Zawodnicy walczyli po 1,5 minuty + 30 sekund dogrywki. Wszyscy zawodnicy tego dnia zostali nagrodzeni medalem oraz dyplomem.

Pomiędzy walkami zawodnicy i zgromadzeni kibice mogli podziwiać pokaz technik dozwolonych i zabronionych, który wykonali sempai Mateusz Puch i sempai Dawid Jasica.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Limanowska Telewizja TV28.pl –www.tv28.pl

Wideo relacja – tv28.pl

Inicjatorem Limanowskiej Ligi jest sensei Marcin Guzik, który przed rokiem poddał pomysł by cyklicznie organizować turniej tylko dla dzieci i młodzieży trenującej w naszym klubie. Wraz z instruktorami i trenerami ustaliliśmy, że będzie to mini-turniej, każdy startujący stoczy 2-3 walki turniejowe sędziowane według światowych przepisów IKO Nakamura. Turniej jest w pewnym sensie sprawdzianem i idealną okazją do podejrzenia jak zawodnicy radzą sobie ze stresem i co potrafią zrobić na macie w czasie walki. Limanowska Liga to również idealna sposobność selekcji zawodników (w kategoriach dzieci, kadeci, młodzicy, juniorzy młodsi) przed zawodami rangi okręgowej, krajowej i międzynarodowej.

shihan Zbigniew Goliński 5 dan

Galeria zdjęć z tv28.pl

OSU!