Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

12 medali na Grand Prix Polski IKO Nakamura 2019 w Kielcach!

W dniu 13 kwietnia 2019 roku odbyło się w Kielcach wielkie święto sportowe jakim jest Fit Weekend. Na tej multisportowej imprezie zostało zorganizowane Grand Prix Polski Karate Kyokushin IKO Nakamura.

W zawodach wzięło udział 200 zawodników z 15 klubów z całej Polski. Współorganizatorem był KKK Chikara i SCK Białystok. Sędzią Głównym był Shihan Piotr Sawicki 6 DAN.

Podobnie jak rok temu zgłosiliśmy 20 zawodników, którzy reprezentowali Limanowski Klub Kyokushin Karate we wszystkich kategoriach wiekowych:

rocznik 2009-2010: Szymon Dominik, Oliwier Dutka oraz Krzysztof Kuchnia

rocznik 2007-2008: Bulanda Brajan, Szymon Dyrek, Wiktor Siedlarz, Marlena Kądziołka, Wiktoria Nowak, Alan Pękala, Julia Matląg oraz Nikola Smorońska, Dominik Sara

rocznik 2005-2006: Zuzanna Trzupek, Piotr Kuchnia oraz Karolina Wątroba

rocznik 2003-2004: Krzysztof Malec

rocznik 2001-2002: Mateusz Pławecki

seniorzy: Eryk Pająk, Mateusz Puch oraz Dawid Jasica

20 zawodników zdobyło łącznie 12 medali (1 złoty, 6 srebrnych oraz 5 brązowych). Medale dla Goliński Team zdobyli:

 • Oliwier Dutka zajął II miejsce w kumite 2010-2009 +25 kg
 • Brajan Bulanda zajął III miejsce w kumite 2007-2008 +39 kg
 • Alan Pękala zajął II miejsce w kumite 2007-2008 +39 kg.
 • Szymon Dyrek zajął II miejsce w kumite 2007-2008 -33 kg.
 • Wiktor Siedlarz zajął III miejsce w kumite 2007-2008 -33 kg.
 • Nikola Smorońska zajęła III miejsce w kumite 2007-2008 +39 kg.
 • Zuzanna Trzupek zajęła III miejsce w kumite 2005-2006 +55 kg.
 • Karolina Wątroba zajęła III miejsce w kumite 2005-2006 -45 kg.
 • Krzysztof Malec zajął II miejsce w kumite 2003-2004 -70 kg.
 • Pławecki Mateusz zajął II miejsce w kumite senior +80 kg.
 • Eryk Pająk zajął III miejsce w kumite senior -80 kg.
 • Dawid Jasica zajął I miejsce w kumite senior -80 kg.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński, sensei Zbigniew Gągola, sensei Marcin Guzik oraz sensei Justyna Woźniak. Gorący doping naszym zawodnikom zapewnili licznie zebrani rodzice.

Shihan Zbigniew Goliński, sensei Zbigniew Gągola oraz sensei Justyna Woźniak sędziowali wszystkie walki Grand Prix Polski, natomiast rolę sekundanta pełnił sensei Marcin Guzik.

Najmłodsi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. W roczniku 2009-2010 Krzysztof Kuchnia oraz Szymon Dominik po dobrych walkach ostatecznie zakończyli udział w turnieju w „ósemce”. Oliwier Dutka natomiast dopiero w finałowej walce uległ swojemu przeciwnikowi i ostatecznie zajął 2 miejsce.

Podobnie było w roczniku 2007-2008. Julia Matląg, Dominik Sara, Marlena Kądziołka, Nowak Wiktoria niestety odpadli w pierwszej walce eliminacyjnej. Szymon Dyrek oraz Wiktor Siedlarz walczyli w tej samej kategorii wagowej i koniec końców Szymon zajął II miejsce, a Wiktor stanął na III miejscu na podium. Nikola Smorońska po dwóch bardzo dobrych walkach w półfinale trafiła na mocną zawodniczkę, której postawiła solidny opór, choć wszystko wskazywało, że będzie dogrywka to sędzia maty zadecydował o zwycięstwie przeciwniczki, Nikola zajęła III miejsce. Brajan Bulanda po przejściu przez eliminacje w walce półfinałowej przegrał z dużo cięższym zawodnikiem i stanął na III miejscu na podium. W tej samej kategorii walczył również Alan Pękala, który mieliśmy nadzieję zrewanżuje się w finale zawodnikowi, który wygrał z Brajanem, niestety tego dnia nie było na niego mocnych, Alan ostatecznie zajął II miejsce.

W kolejnych rocznikach mieliśmy już mniejszą obsadę, ale i tutaj udało się nam wejść do czołówki. Zuzanna Trzupek zwyciężyła w pierwszej walce eliminacyjnej dominując swoją przeciwniczkę, potem w półfinale zdecydowanie prowadziła walkę, jednak przez chwilę nieuwagi dała się trafić przeciwniczce, to jedno kopnięcie na jodan przesądziło o wyniku walki, Zuzanna zajęła III miejsce. Karolina Wątroba po przejściu przez eliminacje, w walce półfinałowej robiła co mogła, ale koniec końców nie dała rady i do finału przeszła jej przeciwniczka. Piotr Kuchnia niestety odpadł już w pierwszej walce eliminacyjnej, w której trafił na zwycięzce swojej kategorii i bardzo doświadczonego zawodnika. Brawa dla Piotrka za podjętą walkę! Krzysztof Malec zdecydowanie i pewnie zwyciężył prawie wszystkie swoje walki. Dopiero w ostatniej walce finałowej musiał uznać wyższość przeciwnika.

Mateusz Pławecki mimo wieku juniora zawalczył tego dnia w „super walce” z zawodnikiem (seniorem) SCK Białystok Oskarem Romaniukiem i mimo znaczniej różnicy wiekowej dzielnie toczył boje z doświadczonym wojownikiem z Białegostoku!

Mateusz Puch miał repasażową walkę w kumite senior -70 kg. Niestety nie udało się wejść do strefy medalowej, po dogrywce werdyktem sędziów musiał uznać wyższość przeciwnika. Eryk Pająk w wyniku losowania znalazł się w czwórce najlepszych. Jednak półfinał dla Eryka zakończył się pechowo, ponieważ został „ustrzelony na wątrobę” techniką shita-tsuki. Dawid Jasica walczył również w tej samej kategorii wagowej co Eryk i tego dnia, trzeba to powiedzieć: nie miał sobie równych, pewnie i zdecydowanie wygrał wszystkie walki eliminacyjne i finałowe w widowiskowym stylu!

Pojechaliśmy dosyć liczną ekipą do Kielc, zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i to najbardziej napawa dumą cały nasz klub, że praca instruktorów i trenerów przynosi wymierne efekty. Gratulacje dla medalistów, ale również dla startujących, którym nie udało się zdobyć medalu. Niech przegrana będzie solidnym „motywatorem” do jeszcze cięższych treningów i większego zaangażowania na sali. OSU!


– shihan Zbigniew Goliński V dan

Dekoracja zawodników

więcej zdjęć do zobaczenia tutaj.

OSU!