Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

II Europejski Letni Obóz IKO Nakamura Białystok 2019 za nami – fotorelacja!

W dniach 26-28 lipca w Białymstoku odbyła się 2 edycja letniego obozu Karate Kyokushin I.K.O. NAKAMURA z gościem specjalnym daiyho Masanaga Nakamura 8 dan.

Organizatorem seminarium był shihan Piotr Sawicki 6 dan (Mistrz Świata z 1997 roku, Head of IKO Nakamura Poland).

Gościem specjalnym oraz prowadzącym zajęcia był daiyho Masanaga Nakamura 8 dan (Prezydent światowej organizacji I.K.O. Nakamura, multimedalista, syn legendarnego sosui Makoto Nakamura) wraz ze swoim asystentem sensei Daichi Tanioka 1 dan.

Nasze dojo na Podlasiu reprezentowali: shihan Zbigniew Goliński 5 dan, sensei Zbigniew Gągola 3 dan, sensei Sławomir Jasica 1 dan, sensei Marcin Guzik 1 dan, sensei Tadeusz Dyrek 1 dan, sempai: Stanisław Król, Izabela Pogwizd, Dawid Jasica, Mateusz Puch, Mateusz Pławecki, Kacper Sukiennik oraz Andrzej Matląg.

Z naszego teamu dwoje zawodników w sobotę popołudniu miało podejść na kolejne stopnie mistrzowskie: sempai Stanisław Król na 1 dan, sensei Marcin Guzik na 2 dan.

W seminarium wzięli udział również: shihan Włodzimierz Weselski 5 dan (branch chief IKO Nakamura Poland), shihan Paweł Juszczyk (branch chief WKB Poland), sensei Aleksander Bielecki 2 dan (multimedalista, były członek kadry narodowej), sensei Agnieszka Winek 4 dan (multimedalistka).

Daiyho Masanaga Nakamura prowadząc zajęcia prezentował wspaniałe techniki nożne oraz niesamowitą szybkość i czucie walki. Ważnym elementem treningów były sparringi podczas których wszyscy uczestnicy obozu mieli możliwość walki z japońskimi gośćmi.

Zwieńczeniem trzydniowego obozu był egzamin na stopnie mistrzowskie, do którego podeszli: sensei Marcin Guzik 1 dan oraz sempai Stanisław Król 1 kyu.

Egzamin odbył się w sobotę popołudniu i trwał od 16:00 – 19:15. W komisji egzaminacyjnej zasiedli: daiyho Masanaga Nakamura, shihan Piotr Sawicki, shihan Włodzimierz Weselski, shihan Zbigniew Goliński oraz sensei Daichi Tanioka.

 • Sensei Stanisław Król pozytywnie ukończył egzamin na stopień sho-dan i tym samym dołączył do grona czarnych pasów w naszym Dojo.
 • Sensei Marcin Guzik z wyróżnieniem zdał na kolejny stopień mistrzowski ni-dan, czyli 2 dan.

Po egzaminie miała miejsce Sayonara.

W niedzielę rano odbył się ostatni trening oraz ogłoszenie wyników egzaminu.

Ogromnie się cieszę, że do grona czarnych pasów w naszym klubie dołączył kolejny członek naszego klubu. Sensei Stanisław to „stara gwardia”, rozpoczął treningi w wieku 14 lat, we wczesnych latach 90., już w wieku 17 lat posiadał stopień 4 kyu. Teraz po ponad 20 latach przyszedł czas na najważniejszy egzamin, tj. egzamin na stopień mistrzowski. Sensei Marcin na 1 dan zdał w styczniu 2013 roku przy shihan Tsutomu Wakiuchi 6 dan, teraz przyszedł czas na podniesienie swoich „kwalifikacji” i udało się, pozytywnie zdał egzamin na ni-dan oraz został wyróżniony na koniec egzaminu przez daiyho Masanagę Nakamura. To był dobry obóz! Teraz ze spokojem oczekujemy rozpoczęcia nowego sezonu i kolejnych wyzwań jakie będą przed nami.

– shihan Zbigniew Goliński 5 dan

Materiał filmowy z TV28.pl

Aktualne stopnie mistrzowskie w naszym dojo:

 • shihan Zbigniew Goliński 5 dan
 • sensei Egward Goliński 3 dan
 • sensei Zbigniew Gągola 3 dan
 • sensei Józef Haszczyc 2 dan
 • sensei Marek Piotr Jasica 2 dan
 • sensei Marcin Guzik 2 dan
 • sensei Sławomir Jasica 1 dan
 • sensei Piotr Ciuła 1 dan
 • sensei Tadeusz Dyrek 1 dan
 • sensei Justyna Woźniak 1 dan
 • sensei Stanisław Król 1 dan

Galeria zdjęć

OSU!