Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Wielki sukces w Japonii. Sensei Zbigniew Gągola brązowym medalistą, sempai Mateusz Puch 4 na International Friendship Championschip IKO Nakamura!

8 grudnia 2019 roku w Osace (Japonia) odbył się International Friendship Championschip IKO Nakamura. W zawodach wzięło udział 26 reprezentacji narodowych z całego świata, z wielu organizacji Kyokushin Karate. Organizatorem tego wielkiego wydarzenia było IKO Nakamura na czele z Sosui Makoto Nakamura oraz Daiyho Masanaga Nakamura.

W zawodach najwyższej rangi w organizacji IKO Nakamura wystąpiło dwoje zawodników limanowskiego klubu

  • sensei Zbigniew Gągola 3 dan, który walczył w kategorii senior masters open +40 lat.
  • sempai Mateusz Puch 1 kyu, który walczył w kategorii senior -70 kg.

Z zawodnikami w Japonii przebywał również shihan Zbigniew Goliński Branch Chief Polska 5 dan (szef oddziału IKO Nakamura w Polsce, a także sędzia mistrzostw, który wielokrotnie podczas turnieju prowadził skład sędziowski na macie).

Pobyt w Japonii – 2019

Trójka limanowian z lotniska w Krakowie wyruszyła do kraju kwitnącej wiśni 4 grudnia!

Dzień pierwszy – Zwiedzanie Cesarskich Ogrodów w Kyoto

8 grudnia – dzień turniejowy

Sensei Zbigniew Gągola zajął wysokie trzecie miejsce w kumite open +40 lat! Po przejściu przez eliminacje, w półfinale stoczył bardzo ciężką walkę z zawodnikiem z Kanady (ponad 150 kg i 190 cm wzrostu). Po porażce w półfinale w kolejnej walce „o być albo nie być na podium” sensei Zbigniew nie dał szans przeciwnikowi i ostatecznie uplasował się na 3 miejscu podium.

Sempai Mateusz Puch stoczył 3 walki eliminacyjne, które zdecydowanie wygrał nie dając szans przeciwnikom. W półfinale choć było bardzo ciężko nasz zawodnik „tak łatwo skóry nie sprzedał” i dopiero po werdykcie sędziowie wskazali na Japończyka. W walce o 3 miejsce zabrakło naprawdę nie wiele, może odrobiny szczęścia, bo „zawodnik był do przejścia” – niestety nie udało się, ostatecznie sempai Mateusz zajął 4 miejsce w kumite senior -70 kg.

Dekoracja zwycięzców, wspólne zdjęcia

Walki zawodników

już niebawem…

Sayonara party 2019

Zwieńczeniem pobytu w Japonii była uroczysta Sayonara z udziałem Sosui Makoto Nakamura, Daiyho Masanaga Nakamura, Branch Chief wszystkich krajów, medalistów oraz zaproszonych gości.

Galeria zdjęć

Materiał przygotowany przez TV28.pl

OSU!