Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

2 medale na Pucharze Polski Oyama Karate w Wieliczce!

W dniach 18-20 października 2019 roku odbył się w Wieliczce Puchar Polski Oyama Karate Młodzików, Juniorów Młodszych, Juniorów oraz Juniorów Starszych, a także równolegle Puchar Polski Oyama Top w konkurencji Knockdown dla Młodzieżowców, Seniorów i Seniorów Starszych. W trzydniowych zawodach wzięło udział blisko 300 zawodników z różnych federacji wywodzących się ze stylu Kyokushinkai, tj. Oyama Karate, IKO Nakamura, WKB, Tezuka Group. Organizatorem wydarzenia był Wielicki Klub Sportowy Oyama na czele z sensei Jarosław Hebdą 4 dan.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 7 zawodników:

 • Weronika Respekta – młodzik 10-12 lat -40 kg.
 • Julia Matląg – młodzik 10-12 lat -45 kg.
 • Szymon Dyrek – młodzik 10-12 lat -35 kg.
 • Dominik Sara – młodzik 10-12 lat -40 kg.
 • Brajan Bulanda – młodzik 10-12 lat -45 kg.
 • Alan Pękala – młodzik 10-12 lat +45 kg.
 • Mateusz Puch – senior 22-35 lat -70 kg.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński oraz sensei Marcin Guzik. Gorący doping naszym zawodnikom zapewnili zebrani rodzice.

Udział w zawodach nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie niesamowitych firm:
N.O.W.I., Traktor Serwis oraz Net-Factory.

Dziękujemy! Dōmo arigatō!

Medaliści Pucharu Polski w Wieliczce:

 • 2 miejsce Brajan Bulanda w kumite młodzików 10-12 lat -45 kg.
 • 3 miejsce Alan Pękala w kumite młodzików 10-12 lat +45 kg.
 • 4 miejsce Julia Matląg w kumite młodziczek 10-12 lat -45 kg.
 • 4 miejsce Mateusz Puch w kumite seniorów -70 kg.

Kumite

Pierwsze walki naszych zawodników: Weroniki Respekty oraz Dominika Sary nie skończyły się dla nas zbyt pomyślnie. Po zakończeniu regulaminowego czasu (1,5 minuty) sędziowie boczni wskazali 1:1 i decyzją głównego sędziego to przeciwnicy przeszli do kolejnego etapu turnieju.

Turniej był bardzo mocno obsadzony, przykładowo Szymon Dyrek (młodzik 10-12 lat – 35 kg.) miał w swojej kategorii 26 zawodników i niestety już w pierwszej rundzie spotkał się z triumfatorem tej kategorii. Julia Matląg miała wolny los w pierwszej rundzie, potem w półfinale po bardzo wyrównanej walce sędziowie boczni wskazali 1:1 i decyzją głównego sędziego to przeciwniczka przeszła do finału. Julia po kilkunastu minutach zawalczyła o 3 miejsce, jednak po zaciętej walce i dogrywce musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Alan Pękala jako jedyny w swojej kategorii otrzymał wolny los, dlatego od razu wystąpił w półfinale, gdzie o werdykcie zadecydowała dogrywka, po której sędziowie wskazali 1:1, sędzia główny przechylił szalę zwycięstwa na korzyść przeciwnika. Po kilkudziesięciu minutach Alan musiał zawalczyć w pojedynku o 3 miejsce. Pierwsza runda na remis, w drugiej rundzie tuż na początku nasz zawodnik zdobył wazari techniką mawashi geri jodan, przeciwnik nie odpuszczał, ruszył mocno na Alana, ale nasz wojownik utrzymał przewagę i ostatecznie zdobył 3 miejsce!

Brajan Bulanda po przejściu przez eliminacje w półfinale pewnie zwyciężył zdobywając wazari techniką mawashi geri. W finale spotkał godnego siebie rywala. Dogrywka miała zadecydować o wyniku walki, niestety przeciwnik okazał się lepszy, ostatecznie Brajan zajął 2 miejsce w swojej kategorii.

Mateusz Puch po awansowaniu do półfinału w walce o wejście do finału nieznacznie uległ przeciwnikowi i po zakończeniu dogrywki sędziowie wskazali na przeciwnika. Następnie w walce o 3 miejsce Mateusz robił co mógł, ale po dogrywce sędziowie wskazali na przeciwnika i Mateusz Puch ostatecznie zajął 4 miejsce w kategorii -70 kg.

Kilkuosobową ekipą wystartowaliśmy w Pucharze Polski Oyama Karate w Wieliczce i przywieźliśmy 2 medale (2 i 3 miejsce) oraz dwa 4 miejsca. Bardzo nas to cieszy i jesteśmy z postawy naszych zawodników dumni! Gratulacje dla wszystkich medalistów i przegranych! Udział w Pucharze Polski w innej organizacji to świetna lekcja i ogromny bagaż nowych doświadczeń. Osobiście cieszy mnie fakt, że różne federacje otwierają się na inne i tym samym możemy wspólnie podnosić poziom imprez sportowych zwiększając liczbę zawodników i rywalizację w kategoriach. Ponadto miałem okazję w Wieliczce spotkać przyjaciół jeszcze z lat 90-tych, Hanshi Jan Dyduch 8 dan oraz Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan.

 • shihan Zbigniew Goliński po zawodach
Shihan Andrzej Pierzchała 7 dan, shihan Zbigniew Goliński 5 dan, hansi Jan Dyduch 8 dan

Jadąc do Wieliczki mieliśmy jeden cel – sprawdzić się. Nie wiedzieliśmy i nie mieliśmy pojęcia jaki poziom prezentują zawodnicy Oyama Karate na szczeblu ogólnokrajowym, ale chcieliśmy sprawdzić naszych młodzików i potraktowaliśmy turniej w Wieliczce jako przedstart przed kolejnymi zawodami, które przed nami. Dlatego tym bardziej cieszy nas fakt, że zawodnicy podołali zadaniu, mocno walczyli, stawili opór i zdobyli 2 medale oraz dwa 4 miejsca w swoich kategoriach! Gratulacje!

 • sensei Marcin Guzik po zawodach

Galeria zdjęć

OSU!