Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

12 pucharów dla Goliński Team na 7 Międzynarodowym Turnieju Tataria Cup w Nowej Sarzynie!

W dniu 8 czerwca 2019 roku odbył się w Nowej Sarzynie 7 Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Tataria Cup. Organizatorem imprezy był Leżajski Klub Kyokushin Karate oraz World Karate Budokai Poland.

W zawodach wzięło udział ponad 200 karateków z terenu całej Polski oraz Łotwy, Rumunii i Ukrainy. Zawodnicy z 18 miejscowości z Polski tj.: Brzostka, Dębicy, Glinika, Gorzyc, Góry Kalwarii, Limanowej, Niepołomic, Józefowa pod Warszawą, Radomska, Rzeszowa, Rudnika nad Sanem, Nowej Sarzyny, Skarżyska Kamiennej, Tarnobrzega, Leżajska, Bielska Białej, Przemyśla, Ząbek oraz zagranicznych klubów z Łotwy (Salaspils), Rumunii (Ploeszti) i Ukrainy (Krzywy Róg).

Turniej został podzielony na trzy bloki: Turniej Pomarańczowych Pasów, Turniej Główny (minimum 8 kyu) oraz konkurencję Kata.

Nasz klub reprezentowali:

rocznik 2010-2011: Szymon Dominik

rocznik 2008-2009: Bulanda Brajan, Szymon Dyrek, Marlena Kądziołka, Wiktoria Nowak, Alan Pękala, Julia Matląg, Nikola Smorońska, Dominik Sara, Amadeusz Oleksy, Lena Marek, Weronika Respekta

rocznik 2007-2006: Zuzanna Trzupek

Medaliści 7th Tataria Cup

13 osobowa ekipa zdobyła 12 pucharów (2 pierwsze, 5 drugich, 4 trzecie i 1 czwarte miejsce). W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 6 miejsce na 17 ośrodków.

Turniej Pomarańczowych Pasów 

 • 1 miejsce Amadeusz Oleksy w kumite chł. 2009-2008 -40 kg.
 • 2 miejsce Marlena Kądziołka w kumite dz. 2009-2008 +40 kg.
 • 2 miejsce Wiktoria Nowak w kumite dz. 2007-2006 -50 kg.
 • 3 miejsce Lena Marek w kumite dz. 2009-2008 -35 kg.

Turniej Główny 

 • 1 miejsce Szymon Dyrek w kumite chł. 2009-2008 -30 kg.
 • 2 miejsce Brajan Bulanda w kumite chł. 2009-2008 +40 kg
 • 2 miejsce Weronika Respekta w kumite dz. 2009-2008 -35 kg.
 • 3 miejsce Dominik Szymon w kumite chł. 2011-2010 -35 kg.
 • 3 miejsce Zuzanna Trzupek w kumite dz. 2005-2004 +55 kg.
 • 4 miejsce Julia Matląg w kumite dz. 2009-2008 -40 kg.

Kata

 • 2 miejsce Szymon Dyrek w kata chłopców 8-11 lat 
 • 3 miejsce Julia Matląg w kata dziewcząt 8-11 lat

Z zawodnikami przebywali sensei Marcin Guzik oraz sensei Tadeusz Dyrek. Gorący doping naszym zawodnikom zapewnili licznie zebrani rodzice.

Kata

Na początek odbyła się konkurencja kata, w której wystartowało 6 naszych zawodników. Po pierwszej turze trójka: Szymon Dyrek, Nikola Smorońska oraz Julia Matląg awansowała do następnego etapu, w którym zawodnicy wykonali kolejne wyższe kata. Po podliczeniu punktów tylko Szymon Dyrek przeszedł do trzeciego finałowego etapu, w którym dosłownie przegrał o włos. Ostatecznie Szymon Dyrek był drugi, a Julia Matląg trzecia.

Kumite

Nasz najmłodszy zawodnik Turnieju Głównego, tj. Szymon Dominik po dwóch ciężkich walkach z zawodnikami dużo cięższymi od siebie (różnica ponad 5 kg) zajął 3 miejsce w swojej kategorii wagowej.

W Turnieju Pomarańczowych Pasów wystartowało 4 zawodników Goliński Team. Amadeusz Oleksy był bezkonkurencyjny i pewnie zdobył 1 miejsce. Lena Marek po przejściu przez eliminacje niestety w półfinale nie dała rady swojej przeciwniczce i zajęła 3 miejsce. Marlena Kądziołka oraz Wiktoria Nowak stoczyły po dwie walki w swoich kategoriach wagowych (ponieważ były tylko 3 zawodniczki w kategorii), obie jedną wygrały i jedną przegrały, tym samym Marlena i Wiktoria stanęły na podium na 2 miejscu.

W Turnieju Głównym najmniej szczęścia miał Alan Pękala, który zawalczył fenomenalnie w pierwszej walce. Po pierwszej rundzie wszyscy byliśmy przekonani, że Alan wygrał, jednak sędziowie zdecydowali 4:1, że odbędzie się dogrywka, po której werdykt był 2:2 i sędzia maty wskazał na przeciwnika. Nikola Smorońska, Dominik Sara również nie mieli zbyt wiele szczęścia w swoich pierwszych walkach, po 90 sekundach sędziowie wskazali na przeciwników. Julia Matląg po losowaniu znalazła się już w 4 najlepszych zawodniczek, niestety w półfinale nie dała rady swojej przeciwniczce. Kilkanaście minut odpoczynku i kolejna walka, tym razem o 3 miejsce, która również nie ułożyła się po myśli Julii i ostatecznie nasza zawodniczka zajęła 4 miejsce.

Szymon Dyrek był bezkonkurencyjny wygrywając wszystkie 3 walki w fenomenalnym stylu. Brajan Bulanda w pierwszej walce o wejście do półfinału gdy wydawało się, że wszystko jest stracone (przeciwnik trafił wazari techniką na głowę) nie dość, że w krótkim czasie odrobił stratę to jeszcze wygrał poprzez ippon (techniką na głowę mawashi-geri-jodan). W półfinale również nie dał szans swojemu przeciwnikowi i dopiero w finale decyzją sędziów przegrał pojedynek ostatecznie zajmując 2 miejsce. Weronika Respekta tego dnia również walczyła na pełnych obrotach dominując swoje przeciwniczki zarówno w eliminacjach jak i w półfinale, dopiero w finałowej walce musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki. Tak samo Zuzanna Trzupek, która pokazała hart ducha w eliminacjach wygrywając 5:0 pojedynek o wejście do półfinału. Niestety w półfinale przeciwniczka (starsza o rok, dużo cięższa) nie dała powalczyć Zuzie i to ona przeszła do finału, a Zuza musiała toczyć jeszcze boje o 3 miejsce, ponieważ rozgrywano walki o 3 miejsce.

Na ostatni turniej w pierwszym półroczu 2019 roku wybraliśmy się do Nowej Sarzyny, co prawda w lekko okrojonym składzie (bez młodzików, juniorów młodszych i juniorów), ale jednak udało się wypracować solidny rezultat. Gratulacje dla wszystkich medalistów i przegranych! Przed nami egzamin na stopnie szkoleniowe kyu; w wakacje II Europejski Obóz Karate i tuż po rozpoczęciu roku szkolnego III edycja Limanowskiej Ligi Junior Classic Karate!

 • sensei Marcin Guzik po zawodach

Dekoracja zawodników

Niektóre zdjęcia użyte w relacji pochodzą od pana Piotra Majdera – link do albumu z Tataria Cup znajduje się tutaj – Fototrans Piotr Majder.

Osu!