Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie 2018 roku w Limanowskim Klubie Kyokushin Karate Goliński Team!

Koniec roku to idealny czas, żeby podsumować to co się wydarzyło w naszym Limanowskim Klubie Kyokushin Karate w mijającym roku. Zawodnicy Goliński Team zdobyli 48 medali: w tym 1 srebrny medal na Pucharze Europy WKB w Warszawie oraz 1 srebrny medal na Mistrzostwach Świata IKO Nakamura, oraz 64 medale we współzawodnictwie klubowym.

Styczeń

25 stycznia odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dla dzieci do 14 lat oraz dla starszych. Do egzaminu podeszło 105 osób z wszystkich grup wiekowych z Limanowej, z sekcji Nowy Sącz oraz sekcji Łososina Górna.

Luty

9 lutego shihan Zbigniew Goliński otrzymał przesyłkę od Sosui Makoto Nakamury, która zawierała certyfikat poświadczający otrzymanie stopnia 5 dan a także certyfikat mianowania na pozycje Branch Chief.

Marzec

11 marca odbyły się w MOSiR w Krośnie Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate. 15 naszych zawodników zdobyło 5 medali: 1 złoty i 4 brązowe.

Kwiecień

Po koniec kwietnia wzięliśmy udział w Grand Prix Polski Kyokushin Karate w Kielcach, podczas którego 19 naszych zawodników, wywalczyło 16 medali oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej!

Maj

Maj to ogromne przygotowania do I edycji Limanowskiej Ligi Kyokushin Karate IKO Nakamura, która z początkiem czerwca odbyła się w naszym klubie!

Czerwiec

2 czerwca przygotowaliśmy i wykonaliśmy pokaz karate w Łososinie Górnej na Festynie Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka.

9 czerwca odbyła się długo wyczekiwana I Limanowska Liga Kyokushin Karate IKO Nakamura. W turnieju wzięło udział ponad 100 osób w wieku od 4 do 18 lat z różnych sekcji, miedzy innymi wszystkie grupy wiekowe z Limanowej, sekcja Nowy Sącz oraz sekcja Łososina Górna. Obszerny materiał oraz relacja z turnieju znajduje się tutaj.

Liga będzie kontynuowana w nadchodzącym 2019 roku!

14 czerwca odbył się drugi i ostatni egzamin w roku szkolnym 2017/2018 na stopnie szkoleniowe kyu dla dzieci i dorosłych w naszym klubie. Do egzaminu podeszło 96 osób z wszystkich grup wiekowych z Limanowej, z sekcji Nowy Sącz oraz sekcji Łososina Górna.

25 czerwca wykonaliśmy pokaz karate podczas Pikniku Rodzinnego w SP nr 2 Stara Wieś.

Lipiec-Sierpień

28 czerwca – 1 lipca odbył się I Europejski Obóz IKO Nakamura w Białymstoku. Gościem specjalnym obozu byli: prezydent światowej organizacji IKO Nakamura – shihan Masanaga Nakamura oraz shihan Tats Nakamura. To właśnie podczas tego obozu trójka naszych instruktorów podniosła swoje kwalifikacje do stopni mistrzowskich: sensei Justyna Woźniak I dan, sensei Tadeusz Dyrek I dan, oraz sensei Zbigniew Gągola III dan

24-30 sierpnia kilka osób z klubu wzięło udział w Letnim obozie dla dzieci i młodzieży w Bartkowej, który został zorganizowany przez shihan Włodzimierza Weselskiego z Zakopanego.

W czasie wakacji przy mocy sensei oraz kilkunastu sempai udało się również wspólnymi siłami całkowicie odświeżyć nasze Dojo.

Wrzesień

6 września rozpoczęliśmy zajęcia we wszystkich naszych sekcjach: Limanowa, Łososina Górna, Nowy Sącz. A już 10 września wykonaliśmy pokaz karate dla Limanowskiej Akcji Charytatywnej podczas Pikniku Integracyjnego.

Październik

13 października 5 zawodników naszego klubu zdobyło 4 medale podczas I Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin IKO Nakamura w Białymstoku!

W październiku też „przeglądnęliśmy” nasze zasoby kadrowe i okazało się, że w szeregach Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate mamy 10 rodzinnych teamów, które regularnie trenują w naszym Dojo.

28 października wzięliśmy udział w IV Międzynarodowym Grand Prix Beskidów w Wilkowicach, gdzie wystawiliśmy rekordową liczbę 29 zawodników, którzy zdobyli 21 medali oraz 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Listopad

W listopadzie odwiedził nas fotograf pan Paweł Grab, który przygotował obszerny materiał z zajęć w naszym Dojo.

Listopad jednak pozostanie zapamiętany przede wszystkim przez Mateusza Pławeckiego, który zdobył srebrny medal w swojej kategorii na Pucharze Europy Karate Kyokushinkai WKB w Warszawie. Pozostałej 3 zawodników zabrakło naprawdę nie wiele do strefy medalowej (wszyscy zostali ostatecznie sklasyfikowani w pierwszej „ósemce”).

Grudzień

Grudzień, czyli końcówka roku, a my nadal nie zwalniamy tempa! Na początku grudnia zostały uroczyście wręczone certyfikaty oraz pasy na stopnie mistrzowskie w naszym Dojo dla sensei, którzy w wakacje podczas I Europejskiego Obozu IKO Nakamura podnieśli swoje stopnie mistrzowskie.

6 grudnia nasz klub odwiedził święty Mikołaj, który wręczył mikołajkowe paczki wszystkim dzieciom podczas 1 wspólnego treningu.

Podczas spotkania z świętym Mikołajem zostały rozdane nowe koszulki klubowe (prawie 200 sztuk!), które zrealizowaliśmy przy wsparciu firm:

KluczeSamochodowe.pl
Traktor Serwis
Pralnia „Clear” w Limanowej
Garaże Marmet
ORTO-MED Limanowa
ATOM SPORT

9 grudnia w dalekiej Japonii sensei Zbigniew Gągola III dan sięgnął po vice mistrzostwo świata IKO Nakamura w kategorii otwartej +40 lat. Obszerna relacja, zdjęcia, filmy z walk, materiał z Limanowskiej Telewizji do obejrzenia tutaj.

Podsumowanie

Podsumowując jakże dynamiczny i udany rok 2018, zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli: 48 medali, w tym 1 srebrny medal rangi Pucharu Europy WKB oraz 1 srebrny medal najwyższej wagi Mistrzostw Świata IKO Nakamura. Ponadto zorganizowaliśmy I Limanowską Ligę Kyokushin Karate IKO Nakamura dla trenujących w naszym klubie, podczas której prawie 100 zawodników próbowało swoich sił w różnych konkurencjach kumite, nagrodzonych medalami, pucharami zostało 64 zawodników. Wzięliśmy udział w I Europejskim Obozie IKO Nakamura podczas którego przybyło „5 danów” w naszym klubie (sensei Justyna Woźniak I dan, sensei Tadeusz Dyrek I dan, sensei Zbigniew Gągola III dan).

Najbardziej cieszy postawa naszych najmłodszych karateków z grup młodszych, które pod okiem sensei Marcina Guzika, sensei Tadeusza Dyrka oraz sensei Justyny Woźniak nabierają wiedzy, umiejętności i doświadczenia, co zresztą przekłada się na wyniki osiągane na zawodach. Z pełną świadomością możemy powiedzieć, że nie boimy się przyszłości, za 10 lat to właśnie te dzieci, kadeci zastąpią naszych obecnych zawodników. Słowa uznania należą się również kadetom i juniorom, którzy ciężko pracując na treningach grupy starszej zdobywają medale i z turnieju na turniej walczą o swoje nazwisko i pozycję w naszym świecie Kyokushin. Limanowscy wojownicy spod znaku „Goliński Team” tak jak przed laty bracia Golińscy idą w ślady swoich trenerów, zdobywają medale a swoją postawą pokazują, że są przyszłością tego klubu. Praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne – to cieszy i motywuje.

Nasz klub się rozwija i nadal będziemy dążyć tą drogą.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc urzędów (Urząd Miasta Limanowa na czele z panem Władysławem Bieda), sponsorów (TOMTRANS, KluczeSamochodowe.pl, Traktor-Serwis, Garaże MARMET, ATOM SPORT, Net-Factory, Orto-Med Limanowa, Pralnia „Clear”), ludzi dobrej woli (pan Paweł Grab – www.pgrab.pl, pan Józef Budacz – redaktor TV28.PL), którzy zawsze chętnie wspierają nasz klub. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce, Europie i nawet w dalekiej Japonii walczyć o najwyższe miejsca.

DZIĘKUJEMY – Dōmo arigatō!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2019 r.

OSU!