Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

21 medali – 3 miejsce drużynowo dla Goliński Team na IV Międzynarodowym Grand Prix Beskidów w Wilkowicach

27 października w Wilkowicach (nieopodal Bielsko Białej) w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Szkolnej 8a odbyła się już czwarta edycja Grand Prix Beskidów Kyokushin Karate. Organizatorem turnieju był Bielski Klub Kyokushin Karate na czele z shihan Sławomirem Dubielem. Sędzią głównym zawodów był shihan Paweł Juszczyk. W zawodach wzięło udział 189 zawodników z 18 klubów z Polski, ale także ekipy z Łotwy i Ukrainy.

Nasza drużyna od pierwszej edycji GPB notuje wysokie miejsca w klasyfikacji drużynowej:

– w 2015 roku, 14 zawodników zdobyło 7 medali – zobacz relację
– w 2016 roku, 22 zawodników zdobyło 18 medali oraz III miejsce drużynowo – zobacz relację
– w 2017 roku, 19 zawodników zdobyło 16 medali oraz IV miejsce drużynowo – zobacz relację

W tym roku wystawiliśmy rekordową liczbę 29 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali:

– kumite pierwszy krok: Filip Dudek, Miłosz Hamiga, Karol Bugajski, Szymon Pietryga

– kata: Szymon Dyrek

– kumite dzieci i młodzieży (dzieci, kadeci, młodzicy, juniorzy młodsi i juniorzy): Bernard Zaczyński, Weronika Respekta, Alan Pękala, Julia Matląg, Rafał Mamak, Dominik Sara, Brajan Bulanda, Szymon Dyrek, Nikola Smorońska, Wiktor Siedlarz, Olimpia Sułkowska, Martyna Majda, Zuzanna Trzupek, Piotr Kuchnia, Szczepan Wikar, Konrad Nowak, Konrad Drożdż, Krzysztof Malec, Wiktoria Kapera, Kamila Zając, Mateusz Majda, Kacper Sukiennik oraz Mateusz Pławecki.

– kumite super fight: Eryk Pająk, Dawid Jasica

27 zawodników zdobyło łącznie 21 medali (4 złote, 6 srebrnych oraz 11 brązowych) co przełożyło się na 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Medale dla Goliński Team zdobyli:

 • Filip Dudek zajął III miejsce w kumite pierwszy krok
 • Karol Bugajski zajął III miejsce w kumite pierwszy krok
 • Miłosz Hamiga zajął I miejsce w kumite pierwszy krok
 • Szymon Pietryga zajął II miejsce w kumite pierwszy krok
 • Szymon Dyrek zajął III miejsce w kata
 • Bernard Zaczyński zajął III miejsce w kumite
 • Weronika Respekta zajęłą I miejsce w kumite
 • Alan Pękala zajął III miejsce w kumite
 • Julia Matląg zajęła II miejsce w kumite
 • Brajan Bulanda zajął III miejsce w kumite
 • Nikola Smorońska zajęła III miejsce w kumite
 • Olimpia Sułkowska zajęła III miejsce w kumite
 • Martyna Majda zajęła II miejsce w kumite
 • Zuzanna Trzupek zajęła III miejsce w kumite
 • Szczepan Wikar zajął II miejsce w kumite
 • Konrad Nowak zajął I miejsce w kumite
 • Konrad Drożdż zajął III miejsce w kumite
 • Wiktoria Kapera zajęła III miejsce w kumite
 • Krzysztof Malec zajął II miejsce w kumite
 • Kamila Zając zajęła III miejsce w kumite
 • Kacper Sukiennik zajął II miejsce w kumite
 • Mateusz Pławecki zajął I miejsce w kumite

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński, sensei Marcin Guzik oraz sensei Tadeusz Dyrek, którzy sekundowali wszystkie walki naszych wojowników. Sempai Dawid Jasica oraz Mateusz Puch sędziowali wszystkie walki turniejowe jako sędziowie boczni. Gorący doping naszym zawodnikom zapewnili licznie zebrani rodzice.

Turniej rozpoczął się od kategorii kumite „pierwszy krok”, w której wystartowało 4 naszych zawodników. Pierwszy rozpoczął Filip Dudek – po przejściu przez eliminacje w półfinale zmierzył się z przeciwnikiem, któremu niestety nie dał rady. Filip Dudek zakończył turniej na 3 miejscu. Następnie na matę wkroczył Karol Bugajski, który dosyć pewnie zwyciężył w pierwszym pojedynku w eliminacjach, niestety w półfinale oceną sędziów musiał uznać wyższość przeciwnika i tym samym zdobył 3 miejsce. Szymon Pietryga i Miłosz Hamiga  po przejściu przez eliminacje oraz półfinałowe walki, w finale stanęli na przeciw siebie, bez dopingu i sekundowania po pierwszej rundzie sędziowie zdecydowali, że pierwsze miejsce zdobędzie Miłosz Hamiga, a drugie miejsce Szymon Pietryga.

Następnie rozegrano konkurencję kata, w której wystawiliśmy tylko 1 zawodnika: Szymona Dyrka, ponieważ kata rozegrano w kategorii open, a w pierwszej rundzie obowiązkowym kata było gekisai-sho (kata mistrzowskie na 1 dan). Niespodziewanie po pierwszej turze Szymon uplasował się w pierwszej ósemce. W drugiej turze nasz zawodnik wykonał równie wysokie kata (tsukino kata) i ostatecznie uplasował się na trzecim wysokim miejscu – warto dodać, że Szymon ma dopiero 10 lat!

Po zakończeniu kumite pierwszy krok oraz kata rozpoczęły się walki turniejowe w różnych kategoriach wiekowych.

Najmłodsi zawodnicy spisali się fantastycznie (rocznik 2009-2010), Bernard Zaczyński poprzez wazari pokonał swojego przeciwnika w ćwierćfinale i awansował do premiowanej czwórki, niestety los bywa przewrotny i półfinale to rywal Bernarda był lepszy i przeszedł do finału – Bernard zajął 3 miejsce. Weronika Respekta pokonała wszystkie swoje przeciwniczki i zdecydowanie tego dnia była najlepszą zawodniczką w swojej kategorii zdobywając 1 miejsce.

Pomiędzy walkami turniejowymi odbyły się dwie walki „super-fight” (2 x 2 minuty) w której walczyli nasi zawodnicy (seniorzy). W pierwszej walce wystąpił Eryk Pająk, który zdecydowanie prowadził swoją walkę, niestety pod koniec pierwszej rundy w ferworze walki przypadkowo trafił przeciwnika na strefę gedan i został zdyskwalifikowany za użycie niedozwolonego kopnięcia. W drugiej walce Dawida Jasica pewnie zdominował swojego przeciwnika i po 2 rundach sędziowie jednogłośnie zdecydowali o wygranej naszego zawodnika.

W kolejnej kategorii wiekowej (2007-2008) mieliśmy bardzo dobrą obstawę. Rafał Mamak, Szymon Dyrek, Dominik Sara, Wiktor Siedlarz niestety odpadli w pierwszej walce eliminacyjnej (albo walcząc „do ósemki”, albo w ćwierćfinale). Alan Pękala po awansowaniu do półfinału musiał pogodzić się z porażką i Wilkowicach zajął 3 miejsce. Julia Matląg pewnie zwyciężyła wszystkie pojedynki, dopiero w finale nie dała rady swojej przeciwniczce i ostatecznie zajęła 2 miejsce. Brajan Bulanda werdyktem sędziów zwyciężył w ćwierćfinale, ale w półfinale nie było już tak łatwo, ponieważ to przeciwnik zdobył dwukrotnie wazari kopnięciem na głowę – Brajan zajął 3 miejsce w swojej kategorii wagowej. Nikola Smorońska zwyciężyła jednogłośnie swój pierwszy pojedynek, po wejściu do półfinału niestety zmierzyła się z zawodniczką, która bezbłędnie wykorzystała chwilę nieuwagi naszej wojowniczki zdobyła wazari techniką mawashi geri jodan – Nikola zajęła 3 miejsce. 

Kolejna kategoria to przedział wiekowy 2005-2006 – w której mieliśmy tylko 4 zawodników. Piotr Kuchnia niestety odpadł już w eliminacyjnej walce. Zuzanna Trzupek i Olimpia Sułkowska po przejściu przez eliminacje niestety odpadły w walce półfinałowej zajmując 3 miejsca w swojej kategorii. Martyna Majda dopiero w finałowej walce trafiła na lepszą od siebie przeciwniczkę i musiała pogodzić się z porażką i 2 miejsce na tegorocznym GPB w Wilkowicach.

W kategorii 2003-2004 wystawiliśmy 6 zawodników. Wiktoria Kapera i Kamila Zając po awansowaniu do półfinałów nie dały rady swoim przeciwniczkom i zajęły 3 miejsca w swojej kategorii wagowej. Mateusz Majda, Krzysztof Malec, Konrad Drożdż oraz Konrad Nowak walczyli w tej samej kategorii wagowej. Mateusz Majda niestety odpadł już w pierwszym pojedynku. Pozostała trójka awansowała do półfinałów. W jednym zmierzyli się Konrad Drożdż oraz Konrad Nowak i po 2 minutach walki sędziowie zdecydowali o wygranej Konrada Nowaka, natomiast w drugim pojedynku pewnie zwyciężył Krzysztof Malec. Finałowa walka to druga bratobójcza walka pomiędzy Konradem Nowakiem i Krzysztofem Malcem, którą zwyciężył Konrad.

W najstarszej kategorii wiekowej 2000-2002 mieliśmy 3 zawodników. Kacper Sukiennik w swojej kategorii wagowej miał 2 przeciwników; 3 zawodników walczyło na zasadzie 'każdy z każdym’, Kacper w bardzo widowiskowy sposób pokonał pierwszego przeciwnika, ale niestety nie dał rady w drugiej walce i tym samym zajął 2 miejsce. W drugiej kategorii wagowej niestety wystartowało tylko zawodników, którzy stoczyli ze sobą 'super-fight’: 1 miejsce pewnie zajął Mateusz Pławecki, natomiast na 2 miejscu uplasował się Szczepan Wikar.

Wszyscy spisali się fenomenalnie, prawie wszyscy zawodnicy zdobyli trofea medalowe. To bardzo dobrze świadczy o poziomie i umiejętnościach naszych zawodników. Pojechaliśmy bardzo liczną ekipą do Bielska Białej, zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i to najbardziej napawa dumą cały nasz klub, że praca instruktorów i trenerów przynosi wymierne efekty. Gratulacje dla medalistów, ale również dla startujących, którym nie udało się zdobyć medalu. Niech przegrana będzie solidnym „motywatorem” do jeszcze cięższych treningów i większego zaangażowania na sali. OSU!

– shihan Zbigniew Goliński V dan

Dekoracja medalistów

więcej zdjęć w albumie udostępnionym przez klub KSW Bushi z Józefowa – zobacz zdjęcia

Dodatkowa galeria zdjęć

Filmy z walk

Szymon Dyrek – kata

Karol Bugajski

Szymon Pietryga

Weronika Respekta

Weronika Respekta II

Bernard Zaczyński

Wiktor Siedlarz

Alan Pękala

Julia Matląg

Julia Matląg

Brajan Bulanda

Dominik Sara

Konrad Drożdż

Krzysztof Malec

Krzysztof Malec

Konrad Drożdż vs Konrad Nowak>/strong>

Konrad Nowak vs Krzysztof Malec

Mateusz Majda

Wiktoria Kapera

Kacper Sukiennik

Kacper Sukiennik

Mateusz Pławecki vs Szczepan Wikar

Eryk Pająk

Dawid Jasica

OSU!