Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Sensei Tadeusz Dyrek – stopień mistrzowski 1 dan po czterdziestce!

„Jestem za stary na trening”, „i tak nic nie osiągnę bo nie zacząłem trenować jako dziecko”. Nieprawda! Mamy dowód na to, że w karate wiek nie znaczenia. Można osiągnąć swoje własne mistrzostwo nawet po czterdziestce!

Dzisiaj prezentujemy sylwetkę kolejnego senseia w naszym klubie. Podobnie jak sensei Justyna Woźniak, sempai Tadeusz Dyrek podszedł do egzaminu na stopień mistrzowski 1 dan podczas I Europejskiego Obozu Karate Kyokushin IKO Nakamura w Białymstoku i zaliczył go pozytywnie.

Sensei Tadeusz Dyrek dołączył do Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate w październiku 2003 roku (mając już ponad 30 lat).

Po 15 latach systematycznych treningów pod okiem braci Golińskich w wakacje tego roku przed komisją, której przewodniczył: prezydent IKO Nakamura – shihan Masanaga Nakamura pozytywnie zdał egzamin na stopień 1 dan. Nie mamy przepisu na to „jak zdobyć 1 dan?”, tak jak nie ma dwóch takich samych osób na świecie, ale Sensei Tadeusz Dyrek jest przykładem, że da się osiągnąć swoje mistrzostwo nawet jeśli nie zaczniesz trenować jako dziecko. Wystarczy być systematyczny, dokładny i najważniejsze: robić to z pasji – z pasji do Kyokushinkai.

Dlaczego akurat karate? Sensei Tadeusz: „karate od zawsze mi się podobało, ale gdy byłem dzieckiem czasy były inne i nie było takich możliwości jak teraz, ale w 2003 roku (późno, bo późno) postanowiłem spróbować karate „u Golińskich” i tak zostało do dzisiaj – z czego jestem dumny!”

Oczywistą sprawą jest, że zaczynając trenować w późnym wieku nie mamy zbyt wielkich szans na udział w Mistrzostwach Świata, ale z powodzeniem możemy spróbować swoich sił w zmaganiach lokalnych czy też turniejach makroregionalnych. I tak też było w przypadku naszego senseia, który brał udział w Mistrzostwach Polski Południowej w 2012 roku w Wieliczce oraz dwukrotnie stawał na podium na Turnieju Karate Kyokushin w Nowym Targu: w maju 2012 roku zdobył 1 miejsce w kumite +40 lat, natomiast w 2014 roku zdobył 3 miejsce w kumite +40 lat. 

W 2013 roku sensei Tadeusz zdobył uprawnienia instruktorskie i obecnie wraz z sensei Marcinem Guzik prowadzi zajęcia grup dziecięcych i młodzieżowych w Limanowej.

OSU!