Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

16 medali na II Grand Prix Polski Kyokushin Karate IKO Nakamura w Kielcach oraz 1 miejsce drużynowo dla Goliński Team!

Kielce w miniony weekend były stolicą wydarzeń sportowych. Do rywalizacji w Grand Prix Polski Karate Kyokushin podczas Targów Fit Weekend przystąpiło blisko 150 zawodników z całej Polski. Sędzią głównym zawodów był shihan Piotr Sawicki (Head of IKO Nakamura Poland).

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali: Weronika Respekta, Bernard Zaczyński, Julia Matląg, Szymon Dyrek, Brajan Bulanda, Alan Pękala, Smorońska Nikola, Piotr Kuchnia, Joszko Włodarczyk, Wiktoria Kapera, Olimpia Sułkowska, Konrad Drożdż, Mateusz Majda, Konrad Nowak, Aleksandra Piórkowska, Laura Maślak, Mateusz Pławecki, Kacper Sukiennik, Oliwia Gągola oraz Eryk Pająk.

19 naszych zawodników zdobyło 16 medali (7 złotych, 6 srebrnych oraz 3 brązowe), w tym pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Medaliści II Grand Prix Polski Kyokushin Karate w Kielcach:

 • Julia Matląg zajęła II miejsce w kumite 2008-2009 -33 kg.
 • Szymon Dyrek zajął II miejsce w kumite 2008-2009 -33 kg.
 • Brajan Bulanda zajął III miejsce w kumite 2008-2009 -40 kg.
 • Alan Pękala zajął I miejsce w kumite 2008-2009 +40 kg.
 • Wiktoria Kapera zajęła II miejsce w kumite 2004-2005 -55 kg.
 • Olimpia Sułkowska zajęła II miejsce w kumite 2004-2005 +60 kg.
 • Piotr Kuchnia zajął I miejsce w kumite 2004-2005 -50 kg.
 • Laura Maślak zajęła II miejsce w kumite 2002-2003 -55 kg.
 • Mateusz Majda zajął I miejsce w kumite 2002-2003 -75 kg.
 • Konrad Drożdż zajął II miejsce w kumite 2002-2003 -75 kg.
 • Konrad Nowak zajął III miejsce w kumite 2002-2003 -67 kg.
 • Aleksandra Piórkowska zajęła II miejsce w kumite 2002-2003 +65 kg.
 • Oliwia Gągola zajęła III miejsce w kumite 2002-2003 -55 kg.
 • Mateusz Pławecki zajął I miejsce w kumite 2000-2001 +80 kg.
 • Kacper Sukiennik zajął I miejsce w kumite 2000-2001 -70 kg.
 • Eryk Pająk zajął I miejsce w kumite seniorów -85 kg.

Nad zawodnikami opiekę sprawowali shihan Zbigniew Goliński, sensei Zbigniew Gągola oraz sempai Tadeusz Dyrek oraz licznie zebrani rodzice naszych zawodników.

Shihan Zbigniew Goliński 5 dan (Branch Chief IKO Nakamura, sędzia międzynarodowy) oraz sensei Zbigniew Gągola 2 dan sędziowali większość walk turnieju.

Weronika Respekta, Bernard Zaczyński, Nikola Smorońska swój udział w turnieju musieli zakończyć w eliminacjach w pierwszej, drugiej walce eliminacyjnej. Niestety czasem tak bywa, ale zawodnicy nie załamują się, tylko jeszcze bardziej zmotywowani z zapałem patrzą w przyszłość bo niebawem kolejny turniej na którym będą chcieli się zrewanżować.

Julia Matląg kolejny raz z rzędu staje na podium i to na jednym z wyższych miejsc! Alan Pękala nie miał sobie równych w Kielcach, wygrał wszystko co miał do wygrania i został mistrzem Grand Prix Polski Kyokushin Karate. Szymon Dyrek toczył ciężkie boje w Kielcach, stoczył w sumie 4 walki i dopiero w finale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Brajan Bulanda po przejściu przez eliminacje w półfinale spotkał się z utytułowanym już zawodnikiem, który pewnie pokonał naszego zawodnika i tym samym Brajan zajął 3 miejsce.

Wiktoria Kapera eliminacje i półfinał przeszła jak burza i dopiero w finale uległa swojej przeciwniczce. Piotr Kuchnia tego dnia był po prostu najlepszy i zdobył 1 miejsce w Grand Prix Polski Kyokushin Karate. Olimpia Sułkowska podobnie jak Wiktoria zajęła II miejsce tyle, że w cięższej kategorii wagowej.

Konrad Nowak jak i Oliwia Gągola po przejściu przez eliminacje w walkach półfinałowych nie dali swoim przeciwnikom i ostatecznie zajęli 3 miejsca. Konrad Drożdż po bardzo ciężkich walkach dotarł do finału, w którym miał zmierzyć się z Mateuszem Majda, który również dotarł do finału (z drugiej strony drabinki), niestety lekarz nie dopuścił do walki Konrada ze względu na uraz ręki i tym samym Mateusz zajął I a Konrad II miejsce. Laura Maślak oraz Aleksandra Piórkowska walczyły bardzo dzielnie podczas tegorocznego GP, ale zabrakło odrobiny szczęścia by sięgnąć po złoty medal, obie wojowniczki uplasowały się 2 miejscach!

Kacper Sukiennik, Mateusz Pławecki oraz Eryka Pająk – co tu dużo mówić. Cała trójka zajęła najwyższe miejsca w swoich kategoriach wiekowych i wagowych! „Panowie bez komentarza”!

Jestem niezmiernie dumny ze wszystkich zawodników i z medalistów jak również i z tych, którzy odpadli w eliminacjach. To kolejne ważne doświadczenie na sportowej drodze, drodze na sam szczyt! Nie ma innej możliwości, tylko trening, ciężki trening może zaowocować sukcesami na macie w zawodach sportowych! Zdobyliśmy mnóstwo medali, w wielu kategoriach nasi zawodnicy nie mieli sobie równych (zdobyliśmy 7 złotych medali), gdyby tego było mało w klasyfikacji drużynowej uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu pozostawiając daleko w tyle inne ośrodki. Już niebawem kolejne turnieje i mistrzostwa, o których z pewnością będziemy informować. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla medalistów!

– shihan Zbigniew Goliński 5 dan

Galeria zdjęć

więcej zdjęć znajduje się na naszym profilu w Google+

OSU!