Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Sensei Zbigniew Gągola 3 dan – elita limanowskiego Kyokushin!

Kontynuując cykl wpisów, w których prezentujemy sylwetki naszych trenerów, instruktorów, z którymi ćwiczący mają na co dzień do czynienia, dzisiaj przedstawiamy Wam sensei Zbigniewa Gągolę 3 dan z Nowego Sącza.

Sensei Zbigniew to elita limanowskiego Kyokushin, „stara gwardia” klubu, który pamięta jeszcze treningi na starej hali na Zygmunta Augusta i początki klubu z lat 90. ubiegłego wieku.

Treningi karate Kyokushin rozpoczął w 1985 roku, do Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate należy od 1998 roku. Od początku zafascynowany karate, które stało się jego pasją na całe życie, odskocznią od trudów codzienności i skuteczną drogą do rozwijania swoich umiejętności.

Sensei Zbigniew w 2003 roku przystąpił i pomyślnie zaliczył egzamin na stopień 1 dan, 6 lat później podczas letniego obozu w Krakowie zaliczył stopień 2 dan, w sierpniu tego roku pozytywnie zaliczył egzamin na stopień 3 dan przy shihan Masanaga Nakamura oraz shihan Tats Nakamura podczas I Europejskiego Obozu IKO Nakamura w Białymstoku.

Sensei Zbigniew Gągola jest dwukrotnym srebrnym medalistą Mistrzostw Europy Karate Kyokushin w kumite masters +45 lat w kategorii -85 kg, choć reprezentując Polskę walczył kilkukrotnie na arenach europejskich to pierwszy medal ME zdobył w 2014, drugi rok później w Katowicach!

Kilkukrotnie sensei Zbigniew otarł się o najlepszą czwórkę na Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Pucharze Polski Seniorów kończąc zawody na miejscu 5-8.

Poza tym mało kto już pamięta, ale przez dobrych kilka lat nie schodził z podium Mistrzostw Polski Południowej zawsze notując najwyższe lokaty, przykładowo w 2004 roku w Sandomierzu był 3, w 2005 roku w Rzeszowie był 2, w 2006 roku w Krakowie był 2, w 2007 roku w Sanoku był 2.

Sensei Zbigniew Gągola stoczył kilkadziesiąt walk, lepszych, gorszych – jak każdy prawdziwy wojownik, ale po każdej walce szedł dalej, do przodu skupiony na rozwijaniu siebie i swoich umiejętności, by w kolejnej potyczce być lepszy, mocniejszy i silniejszy!

Mimo, że sensei na co dzień mieszka i pracuje w Nowym Sączu jest czynnym członkiem Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate. Obecnie prowadzi zajęcia w sekcji naszego klubu w Szkole Podstawowej w Nowym Sączu i na każdym treningu stara się przekazywać swoją wiedzę, umiejętności młodszym pokoleniom karateków. Doskonałym tego przykładem jest jego córka sempai Oliwia, która podziela jego pasję odnosząc mniejsze i większe sukcesy w sportowej walce karate Kyokushin.

OSU!