Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Wielki sukces limanowskiego zawodnika sensei Zbigniew Gągola zdobywa vice mistrzostwo świata IKO Nakamura!

9 grudnia 2018 odbył się II Mistrzostwa Świata (II International Karate Championships) IKO Nakamura. W zawodach wzięło udział ponad 1200 zawodników z całego świata, z wielu organizacji Kyokushin Karate. Organizatorem tego wielkiego wydarzenia było IKO Nakamura na czele z Sosui Makoto Nakamura oraz Shihan Masanaga Nakamura.

W zawodach najwyższej rangi w organizacji IKO Nakamura wystąpił limanowski zawodnik sensei Zbigniew Gągola 3 dan, który walczył w kategorii open +40 lat.

Vice mistrz świata IKO Nakamura w kat. open +40 lat

Z zawodnikiem w Japonii przebywał również shihan Zbigniew Goliński Branch Chief Polska 5 dan (szef oddziału).

Warto przypomnieć, że to właśnie rok temu podjęliśmy najlepszą z możliwych decyzji i opuściliśmy IKO Matsui by dołączyć do światowej organizacji legendarnego wojownika Sosui Makoto Nakamura.

Ale po kolei, jak wyglądał pobyt i turniej w Japonii

Nasi reprezentanci wyruszyli w drogę do Japonii już 6 grudnia.

Po przylocie i zakwaterowaniu w hotelach ekipy z Białegostoku, Limanowej, Zakopanego i Chicago wspólnie udały się do Honbu (centrali IKO Nakamura).

Nowe koszulki klubowe dotarły do Japonii!

9 grudnia – dzień mistrzostw

Sensei Zbigniew Gągola zajął wysokie drugie miejsce w kumite open +40 lat! W drodze do finału pokonał dwóch zawodników z Japonii oraz zawodnika z Kanady. W walce finałowej spotkał się z sensei Markiem Ociesielskim (który reprezentował Stany Zjednoczone) i decyzją sędziów ostatecznie uplasował się na drugim miejscu!

Walki sensei Zbigniewa Gągoli 3 dan

Eliminacje

Półfinał

Finał

Dekoracja zwycięzców, wspólne zdjęcia

Nazajutrz odbyły się specjalistyczne treningi pod okiem Sosui Nakamura w kilku grupach.

Zwieńczeniem pobytu w Japonii była uroczysta Sayonara z udziałem Sosui Makoto Nakamura, shihan Masanaga Nakamura, Branch Chief wszystkich krajów, medalistów oraz zaproszonych gości. W czasie Sayonary shihan Zbigniew Goliński otrzymał złotą kartę Branch Chief, potwierdzającą zeszłoroczną nominację na szefa oddziału IKO Nakamura w Polsce.

Galeria zdjęć

Poniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z pobytu w Japonii, natomiast tutaj (w Google Zdjęcia) znajduje się kilkaset zdjęć – zachęcamy do oglądania.

Materiał o mistrzostwach na TV28

OSU!