Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie 2023 roku!

Pod koniec 2023 roku chcemy podsumować kolejny rok działalności naszego klubu.

Miniony 2023 rok to dla całego naszego Klubu szczególny czas, w którym wiele udało nam się zrobić – zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. To rok, w którym zorganizowaliśmy na iście mistrzowskim poziomie: Mistrzostwa Polski PZKK 2023 (318 zawodników z 61 klubów z 12 organizacji Karate Kyokushin) oraz trzecią edycję IKO Nakamura Polish Open 2023 (446 zawodników z 60 klubów z Polski, Węgier, Ukrainy oraz 2 zawodników z Japonii)!

Łącznie nasi zawodnicy zdobyli 217 medale w mistrzostwach, turniejach i zawodach różnej rangi.

Najważniejsze zdobycze medalowe:

  • 10 medali na Mistrzostwach Europy IKON w Białymstoku 17-18.06.2023
  • 13 medali na Mistrzostwach Polski PZKK oraz Oyama PFK (Limanowa 15.04.2023 oraz Wieliczka 22.04.2023)
  • 2 medale na Pucharze Polski TOP OYAMA Polska Federacja Karate w Jeleniej Górze 25-26.11.2023
  • 31 medali na Makroregionach (Południowy Oyama PFK, Wschodni Oyama PFK, Południowy PZKK)

Wszystkie nasze działania bardzo mocna wspiera firma NOWI – Nadzór, Organizacja, Wykonawstwo, Inwestycje na czele z Sempai Andrzejem Kędroń oraz Panem Grzegorzem Pietrzakiem. Sami możemy wiele, razem możemy wszystko! DOMO ARIGATO! OSU!

Chronologiczny spis minionych wydarzeń:

Styczeń-luty

Z początkiem roku uruchomiliśmy kolejną sekcję naszego Klubu w Słopnicach Górnych gdzie na co dzień zajęcia prowadzi Sensei Mateusz Puch. W styczniu odbyły się również egzaminy na stopnie szkoleniowe kyu w naszym Dojo w Limanowej, a także w krakowskiej Sekcji Karate Kyokushin. A także opublikowaliśmy Ranking Zawodników 2022. Na koniec miesiąca Sempai Mateusz Pławecki odebrał nagrodę Najlepszego Sportowca 2022 roku powiatu limanowskiego podczas Gali Finałowej Plebiscytu Sportowego 2022. Na jednym z ostatnich treningów styczniowych Najlepsza 15-tka zawodników 2022 roku otrzymała klubowe torby, które ufundowała firma N.O.W.I. W lutym mieliśmy ferie zimowe w naszym regionie.

Marzec

11 marca ruszyliśmy na pierwsze zawody do Rzeszowa. 17 zawodników powalczyło na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego Oyama PFK – przywieźliśmy 15 medali, w tym 6 pierwszych miejsc (Alan Pękala U16 – 60 kg., Dominik Sara U16 -55 kg., Łukasz Kowal Masters +85kg, Mateusz Pławecki Młodzieżowiec +80 kg., Kajetan Smoleń U10 +50 kg.). Tydzień później 19-go marca walczyliśmy w Chrząstowicach na Mini Challenger 2023. 18 zawodników wywalczyło kolejne 15 medali.

Kwiecień

1 kwietnia pojawiliśmy się na Mistrzostwach Makroregionu Południowego Oyama PFK w Tarnowie. 17 zawodników wywalczyło 10 medali! Z początkiem kwietnia firma NOWI ufundowała blisko 250 koszulek klubowych dla wszystkich trenujących w naszym klubie w Limanowej, Łososinie Górnej, Słopnicach Górnych, Krakowie oraz w Nowym Sączu.

15 kwietnia zorganizowaliśmy Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego pod patronatem PZKK oraz Burmistrza Miasta Limanowa, które zgromadziły ostatecznie po weryfikacji 318 zawodników z 61 klubów (w tym jedna reprezentacja WKB Łotwa). Podołaliśmy jako organizator, ale również jako jedna z 61drużyn, które wzięły udział w zawodach; nasi zawodnicy zdobyli 9 medali, w tym 2 złote medale (Mateusz Pławecki 1 miejsce senior +90 kg, oraz Brajan Bulanda junior mł. 60-70 kg.).

Pełna fotorelacja na stronie Okiem Sportowca – zobacz tutaj.

Wideorelacja z Mistrzostw znajduje się tutaj.

22 kwietnia w Sanoku wywalczyliśmy 4 medale na I Ogólnopolskim Turnieju Byakko Cup 2023! Równolegle kolejne 2 ekipy wystartowały w Wieliczce na Mistrzostwach Polski Oyama PFK! 13 zawodników naszego klubu wywalczyło 4 medale (brązowy medal Antoni Kędroń U12 -30 kg, srebrny medal Brajan Bulanda U16 -70 kg., brązowy medal Dominik Sara U16 -60kg., Sebastian Dudzik U18 -70 kg.). Na koniec kwietnia po pierwszych 3 miesiącach treningu karatecy w Słopnicach Górnych przystąpili do pierwszego egzaminu na stopień 10 / 10.1 kyu.

Maj

13 maja 7 zawodników wystartowało w Przemyślu na Turnieju Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśl. Przywieźliśmy 3 medale, w tym złoty medal dla Filipa Kaima w kategorii 12-13 lat -50 kg. Dzień później mieliśmy ogromną przyjemność zaprezentować swoje umiejętności w Słopnicach Górnych na Orliku przy Szkole Podstawowej gdzie na zaproszenie Pana Dyrektora Marka Mrózka wykonaliśmy pokaz Karate Kyokushin dla licznie zgromadzonej publiczności.

20 maja odbył się Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Józefowa. 13 zawodników wywalczyło 8 medali na turnieju, który zgromadził blisko 550 zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. 31 maja wykonaliśmy kolejny pokaz karate, tym razem dla nieco starszej widowni, tj. dla uczniów całego „Ekonoma”.

Czerwiec

1-go czerwca w naszym dojo odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dla dzieci, młodzieży i dorosłych w 3 turach.

3 czerwca 2023 odbył się V Międzynarodowy Puchar Beskidów Karate Kyokushin w Bielsku Białej. Turniej zgromadził blisko 250 zawodników z 23 klubów z Polski, Czech oraz Ukrainy. Zdobyliśmy tam 21 medali oraz 2 miejsce drużynowo!

16 zawodników naszego klubu otrzymało powołania PZKK na Otwarte Mistrzostwa Europy IKO Nakamura 2023. W dniach 16-18 czerwca odbyły się 1 Otwarte Mistrzostwa Europy IKO Nakamura w Białymstoku. Mistrzostwa zgromadziły blisko 340 zawodników z 65 klubów z całej Europy z kilku organizacji Karate: IKO Nakamura, WKB, Oyama Karate, IKOK Sonoda, IKO Sosai, Kyokushinka, Kenbukai, IKO Matsushima, Shinkyokushin. Nasz klub reprezentowało 15 zawodników, którzy wywalczyli 10 medali! W trakcie mistrzostw Sensei Zbigniew Gągola odebrał swój certyfikat oraz pas „yodan” 4 dan. Natomiast tuż po zakończeniu Otwartych Mistrzostw Europy 極真会館 中村道場 – IKO NAKAMURA 2023 odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie, który przeprowadził Daiyho Masanaga Nakamura wraz z Shihan Tats Nakamura w asyście naszego Shihan Zbigniewa Golińskiego. Sensei Justyna Woźniak oraz Sensei Stanisław Król podnieśli swoje kwalifikacje i pozytywnie zdali na stopień „nidan” 2 dan. W trakcie letniej sesji egzaminacyjnej swoje stopnie podnieśli również: Sensei Tadeusz Dyrek (2 dan) oraz Sensei Marcin Guzik (3 dan).

Końcem czerwca odbył się kolejny Festyn Klubowy na zakończenie sezonu 2022/2023, podczas którego wspólnie spędziliśmy czas stadionie Płomienia Limanowa.

Lipiec-sierpień

Z początkiem lipca ruszyliśmy z zajęciami w sekcji w Łososinie Dolnej (zajęcia odbywają się w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna), którą na co dzień prowadzi Sensei Tadeusz Dyrek 2 dan.

W dniach 28-30 lipca w Białymstoku odbyła się V edycja Obozu Karate Kyokushin IKO Nakamura. Organizatorem obozu był Sport Club Karate oraz województwo Podlaskie na czele z Shihan Piotrem Sawickim. Treningi prowadzili między innymi: shihan Piotr Sawicki, shihan Zbigniew Goliński oraz Shihan Ivan Zvizdun (IKO Nakamura Ukraine).

Sensei Mateusz Puch poprowadził zajęcia Karate podczas Letniego Obozu Dochodzeniowego w Słopnicach Dolnych!

3 lipca na stadionie LKS Płomień Limanowa w Łososinie Górnej odbył się Festyn Klubowy, w którym wzięły udział całe rodziny naszych karateków, którzy na co dzień trenują w różnych grupach w Limanowej, Łososinie Górnej, Nowym Sączu.

Wrzesień

We wrześniu rozpoczęliśmy zajęcia we wszystkich grupach oraz sekcjach naszego klubu.

Na jednym z pierwszych treningów Sensei Paweł Jurek odebrał czarny pas oraz certyfikat na stopień „shodan”. 30 września odbyła się 11 edycja Międzynarodowego Turnieju Galizia Cup 2023 w Leżajsku. Turniej zgromadził blisko 220 zawodników z 23 klubów z Polski, Łotwy, Czech oraz Ukrainy. Wywalczyliśmy tam 5 medali!

Ruszyliśmy mocno do przodu z reklamą 3 edycji IKO Nakamura Polish Open 2023 Limanowa. Zobaczcie jaki przygotowaliśmy zwiastun wydarzenia:

Październik

1 października odbył się Finał Ligi Karate Kontaktowego w Chrząstowicach nieopodal Opola – wróciliśmy z zawodów z 8 medalami! Tydzień później (7 października) zdobyliśmy 9 medali na Turnieju Karate Kyokushin IKON Figthers Cup 2023 w Białymstoku! 14 października odbył się turniej Karate Kyokushin Challenge 2023 w Szczecinie. Zawody zgromadziły blisko 300 zawodników z 20 klubów z całej Polski – nasza ekipa przywiozła 4 medale!

16 października Sensei Mateusz Puch, Sensei Paweł Jurek oraz Sempai Alicja Kądziołka wykonali pokaz Karate Kyokushin oraz w ramach krótkiej prelekcji poopowiadali trochę przedszkolakom o sporcie, zdrowym trybie życia, a także uświadomili ich jak ważna jest aktywność fizyczna w codziennym życiu każdego człowieka.

IKO Nakamura Polish Open 2023 za nami! Niesamowite międzykontynentalne sportowe widowisko!

28 października w Limanowej zobaczyliśmy ostatecznie 446 zawodników z 60 klubów. Zawodnicy reprezentowali: Polskę, Węgry, Ukrainę, a także mieliśmy 2 reprezentantów IKO Nakamura z Japonii: Sensei Genki Kamei oraz Sensei Yuya Konishi. Puchar zgromadził kluby z 12 organizacji Karate Kyokushin. Sponsorem strategicznym tego wydarzenia była firma NOWI. Organizację Pucharu wsparły również firmy, które na co dzień są partnerami biznesowymi firmy N.O.W.I. i działają na południu Polski, głównie na Podhalu: MUNIAK – FHU Śledź – Scafo System – Tok Drew – Rep Car – DWGSM – Partner Okna – HydroKarpiel – Daniel Ślazyk DS Budownictwo – Elektropol – RAMEX – Traktor Serwis – Loft House – Jasicówka – ORTO-MED – Ace Group – AKPO – Blachostal Garaże – Firma Długopolski – Adi Bud – Top Level – Wolimex Plus.

Nazajutrz, bo w niedzielę odbyło się Seminarium Karate Kyokushin z Sensei Kamei oraz Sensei Konishi

Cała wizyta, ich pobyt, Super Fight oraz Seminarium – wszystko znajduje się w osobnej fotorelacji na naszej stronie:
https://www.karate.limanowa.pl/2023/11/wizyta-japonskich-mistrzow-w-limanowej/

Listopad

4 listopada odbył się turniej VIII Grand Prix Beskidów w Bielsku Białej. Zawody zgromadziły blisko 210 zawodników z 20 klubów z Czech, Ukrainy i Polski. Przywieźliśmy 13 medali! Równolegle odbył się turniej Karate Kyokushin Inpakuto Cup 2023 w Łukowicy gdzie 14 zawodników wywalczyło 11 medali!

8 listopada odbył się egzamin w sekcji Łososina Dolna na stopień 10.1 kyu. Po pierwszych 4 miesiącach treningów karatecy byli gotowi by podejść do egzaminu na swój pierwszy stopień. 18 listopada odbył się Turniej Oyama Karate w Wadowicach. Zawody zgromadziły 647 zawodników z Polski, Węgier oraz Ukrainy. Zdobyliśmy tam 11 medali! W dniach 25-26 listopada odbył się Puchar Polski TOP Oyama Karate w Jeleniej Górze. Zawody zgromadziły ponad 300 zawodników z 40 klubów z Oyama Karate oraz Kyokushin różnych federacji. Z Jeleniej Góry przywieźliśmy dwa medale (Szymon Dyrek 2 miejsce U16 -55 kg, Sara Bulanda U12 -50 kg.).

Grudzień

7 grudnia nasze dojo odwiedził święty Mikołaj i wręczył blisko 200 mikołajkowych paczek wszystkim dzieciom trenującym w naszym klubie we wszystkich sekcjach klubu. 9 grudnia odbył się Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej PZKK (rocznik 2011 i starsi) oraz Turniej o Puchar Dębu Bartek (roczniki 2012-2015). Zawody zgromadziły ponad 200 zawodników z 23 klubów. Zdobyliśmy 12 medali!

Światowy Turniej IKO Nakamura 2023

Ale to nie koniec. 2023 rok zakończyliśmy wyprawą do dalekiej Japonii na Światowy Turniej IKO Nakamura w Osace! Podczas którego Sensei Mateusz Puch próbował swoich sił w kategorii kumite senior 18-34 -65 kg. – więcej o tej wyprawie dowiecie się z naszej fotorelacji: https://www.karate.limanowa.pl/2023/12/wyprawa-do-japonii-swiatowy-turniej-ikon-2023

Jak widać działo się bardzo dużo i jesteśmy w z tego nie zwykle dumni. Jeśli okoliczności na to pozwolą i wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem kolejny 2024 rok będzie równie udany!

Podsumowanie

Niewątpliwie największym sukcesem pod względem sportowym, organizacyjnym w mijającym roku była organizacja oraz przeprowadzenie trzeciej edycji IKO Nakamura Polish Open oraz Mistrzostw Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego. Jako klub całościowo i pod każdym względem daliśmy radę. Liczymy na to, że IKON Polish Open na stałe zagości w kalendarzu jesiennych imprez sportowych i już powoli przygotowujemy się do czwartej edycji, która niezmiennie odbędzie się pod koniec października 2024!

W roku 2023 mieliśmy okazję obserwować niezwykłe postępy naszych młodych adeptów karate, którzy pod kierunkiem Sensei Marcina Guzika, Sensei Tadeusza Dyrka, Sensei Mateusza Pucha oraz Sensei Justyny Woźniak zdobywali cenne doświadczenie i umiejętności. Jest to widoczne w ich wynikach osiąganych na zawodach. Z przekonaniem możemy stwierdzić, że przyszłość naszego klubu jest w dobrych rękach. Już za kilka lat to właśnie oni, obecni kadeci staną na czele naszej grupy zawodników kategorii senior. Należą się wyrazy uznania dla młodzików i juniorów z grupy starszej, którzy dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu regularnie zdobywają medale i budują swoją reputację w świecie Kyokushin. Podobnie jak bracia Golińscy, podążają śladami swoich mentorów, zdobywając laury i pokazując, że są fundamentem przyszłości naszego klubu. Owocna praca naszych instruktorów i trenerów przynosi efekty, co jest dla nas źródłem radości i motywacji. Nasz klub rozwija się i będziemy kontynuować tę drogę z zaangażowaniem i dążeniem do doskonałości.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc sponsorów, którzy w mijającym roku wsparli nasze działania. Dziękujemy przede wszystkim Sempai Andrzejowi Kędroniowi oraz panu Grzegorzowi Pietrzakowi – właścicielom Firmy N.O.W.I. bez których wiele inicjatyw nie udałoby się zrealizować.

Dziękujemy również firmom: MUNIAK – FHU Śledź – Scafo System – Tok Drew – Rep Car – DWGSM – Partner Okna – HydroKarpiel – Daniel Ślazyk DS Budownictwo – Elektropol – RAMEX – Traktor Serwis – Loft House – Jasicówka – ORTO-MED – Ace Group – AKPO – Blachostal Garaże – Firma Długopolski – Adi Bud – Top Level – Wolimex PlusKluczeSamochodowe.pl – Net-Factory.

Dziękujemy instytucjom (Miasto Limanowa, Gmina Limanowa) i ludziom dobrej woli (pan radny Daniel Łącki, Wiesław Sędzik), którzy wspierają nasze działania. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce, Europie i nawet w dalekiej Japonii walczyć o najwyższe miejsca.

DZIĘKUJEMY – Dōmo arigatō!

2023 rok, kolejny udany rok i wiele wspaniałych wydarzeń i chwil – to wszystko jest już historią, ale jakże piękną !!! Przed nami kolejne dni i miesiące. Obiecujemy, że będzie się działo! Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2024 r.

OSU!