Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Wizyta Japońskich Mistrzów w Limanowej!

Rok temu podczas drugiego IKO Nakamura Polish Open świętowaliśmy 40 lecie Karate Kyokushin w Limanowej i 25 lecie Limanowskiego Klubu. W tym roku turniej był wyjątkowy ponieważ wśród zawodników, którzy wystartowali w Limanowej mieliśmy 2 zawodników z Japonii z Honbu (centrali) IKO Nakamura: Sensei Genki Kamei 4 dan oraz Sensei Yuya Konishi 2 dan.

Zawodnicy przylecieli do nas 26 października z samego rana. Shihan Zbigniew Goliński wraz Panią Olą (tłumaczką) odebrali ich z lotniska po czym udali się na Rynek Główny by zjeść pierogi i zobaczyć Kraków.

Następnie udali się do Limanova Hotel by odpocząć i zregenerować siły po długiej podróży – to właśnie tutaj Japończycy byli zakwaterowani. Standard hotelu, wyżywienie oraz wszelkie udogodnienia z pewnością przypadły do gustu naszym Gościom i będą mile wspominać pobyt w Limanowej! W hotelu na Japońskich Gości czekał jeden z właścicieli firmy N.O.W.I. Sempai Andrzej Kędroń wraz z Antonim i Arturem.

W kolejnym dniu nasi prezesi klubu wraz z Sensei Kamei oraz Sensei Konishi udali się z wizytą do Urzędu Miasta gdzie spotkali się z Burmistrzem Miasta Limanowa Panem Władysławem Biedą oraz Zastępcą Burmistrza Miasta Limanowa Panem Wacławem Zoniem. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a dzięki obecności tłumacza goście usłyszeli najważniejsze informacje i ciekawostki o mieście Limanowa.

Kolejna wizyta odbyła się w Urzędzie Gminy Limanowa, gdzie bardzo serdecznie przyjął nas Pan Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.

Na obu spotkaniach z władzami była z nami Limanowska Telewizja TV28 by przygotować krótki materiał zapowiadający nadchodzący Puchar.

Następnie zawodnicy z Japonii skosztowali pysznego polskiego jedzenia w Restauracji Jasicówka, której właścicielem jest Sensei Sławomir Jasica.

Oczywiście Sensei Kamei oraz Sensei Konishi odwiedzili nasze dojo i odbyli tam jedną sesję treningową przed sobotnią walką.

Sobota to punkt centralny pobytu Japończyków w Polsce, w naszej Limanowej! Obszerna fotorelacja znajduje się w osobnym wpisie: https://www.karate.limanowa.pl/2023/10/iko-nakamura-polish-open-2023.

Około południa odbyła się prezentacja zawodników Super Fight. Pierwszy pojedynek odbył się około 17:30, drugi o 18:30. Super Fight Polska vs. Japonia zakończył się remisem 1:1. Sensei Yuya Konishi pokonał w trzy rundowym pojedynku Sensei Konrada Kozubowskiego. A Sensei Szymon Olpiński zwyciężył z Sensei Genki Kamei w tameshiwari rozbijając w drugiej turze o 1 deskę więcej techniką hiji!

Cała czwórka zawodników po swoich pojedynkach spędziła kilkadziesiąt minut na rozdawaniu autografów, robieniu sobie pamiątkowych zdjęć i wywiadach dla ekip, które pracowały tego dnia na hali! Co ciekawe wszystkie deski, które mieliśmy przygotowane do tameshiwari (rozbite i całe) rozpłynęły się w mgnieniu oka. Dzieciaki i młodzież szybko wykorzystała je do zbierania autografów od zawodników Super Fight i z pewnością te podpisane deski zagościły już w wielu domach w których karatecy gromadzą swoje trofea i pamiątki związane z Kyokushin Karate.

Relacja wideo z Pucharu:

Ale to nie koniec wydarzeń. W niedzielę odbyło się Seminarium z Japońskimi zawodnikami. Jedna sesja treningowa odbyła się na hali w Ekonomie w godzinach 11:00 – 13:00. Na sali zgromadzili się karatecy z wszystkich naszych sekcji z Limanowej, Łososiny Górnej, Łososiny Dolnej oraz Słopnic Górnych, wśród trenujących można było zauważyć też zawodników i trenerów ekip, które po Pucharze zostały na niedzielę jeszcze w Limanowej. Na sali było ponad 170 karateków!

Po krótkiej rozgrzewce Sensei Genki Kamei poprowadził trening dla grupy starszej pod kątem pracy na nogach i technik ręcznych. Sensei Yuya Konishi natomiast prezentował kombinacje i techniki nożne dla dzieci. Następnie Senseie wymienili się grupami. Na koniec treningu dzieci mogły przez tłumacza zadać pytania naszym Japońskim Gościom i pytali o wszystko. Czy Senseie trenują coś jeszcze innego, ile mają lat, jak długo trenują, jaką mają ulubioną technikę/kopnięcie, czy wszyscy w Japonii muszą trenować Karate, co lubią jeść, ile mają pucharów w domu itd.

Relacja wideo:

Na koniec zrobiliśmy pamiątkową fotografię, która zostanie w naszej pamięci na długo i będzie symbolem czegoś naprawdę wielkiego co przy udziale wielu firm udało się zorganizować w naszej małej Limanowej! Daliśmy radę sportowo i organizacyjnie! To były wspaniałe dni!

Sensei Genki Kamei oraz Sensei Yuya Konishi w poniedziałek z samego rana udali się na lotnisko (a tam spotkaliśmy naszego Sensei Piotra Ciułę, który akurat miał służbę!) by odlecieć do Japonii. Dziękujemy Wam za Wasz udział, widowisko i emocje jakich nam dostarczyliście podczas walk Super Fight! DOMO ARIGATO!

OSU!