Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

4 medale w Wieliczce na Mistrzostwach Polski Oyama PFK!

22-23 kwietnia 2023 odbyły się Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Wieliczce. Mistrzostwa zgromadziły 300 zawodników z 34 klubów łącznie z 4 organizacji karate kontaktowego (Oyama PFK, IKO Nakamura, Tezuka Group, IKO Matsushima).. Zawody zostały zorganizowane przez Wielicki Klub Oyama Karate na czele z Sensei Jarosławem Hebdą. Dziękujemy Hanshi Jan Dyduch za zaproszenie naszego dojo do udziału w Mistrzostwach!

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 13 zawodników, którzy wystartowali w konkurencji semi-knockdown. U12 w sobotę, natomiast juniorzy (U16) i juniorzy starsi (U18) w niedziele. Łącznie zdobyliśmy 4 medale: 1 srebrny oraz 3 brązowe.

U12: Antoni Wójcik, Antoni Kędroń, Tymon Przechrzta, Tymoteusz Halota, Wanessa Pająk, Fabian Pietrzak, Laura Ewert.

U16: Alan Pękala, Dominik Sara, Szymon Dyrek, Brajan Bulanda.

U18: Sebastian Dudzik, Krystian Natanek

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński, sensei Marcin Guzik (kierownik ekipy), sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), sempai Andrzej Matląg, sempai Dariusz Halota oraz licznie zebrani rodzice zawodników!

Medaliści Mistrzostw Polski OYAMA PFK 2023

  • Antoni Kędroń zajął 3 miejsce w kumite U12 w kat. Młodzicy -30 kg.
  • Brajan Bulanda zajął 2 miejsce w kumite U16 w kat. Junior -70 kg.
  • Dominik Sara zajął 3 miejsce w kumite U16 w kat. Junior 55-60 kg.
  • Sebastian Dudzik zajął 3 miejsce w kumite U18 w kat. Junior Starszy 65-70 kg.

Komentarz po turnieju

Nie zwalniamy tempa, po Mistrzostwach Polski PZKK, które zorganizowaliśmy w Limanowej przyszedł czas, żeby się zmierzyć w innej organizacji karate kontaktowego. Wystartowaliśmy w Mistrzostwach Polski Oyama PFK. Zawody dwudniowe, bardzo mocno obstawione, nasi zawodnicy rozpoczęli eliminacje od etapu 1/16 oraz 1/8. W sobotę tylko Antoni Kędroń oraz Tymoteusz Halota zakwalifikowali się do czwórek. Antoni Kędroń wywalczył brązowy medal, Tymoteusz Halota niestety w walce o 3 miejsce uległ przeciwnikowi i ostatecznie zajął 4 miejsce. W niedziele walczyli juniorzy oraz juniorzy starsi. Brajan Bulanda dopiero uległ przeciwnikowi w finale. Dominik Sara w walce o 3 miejsce nie dał szans swojemu przeciwnikowi i rzutem na taśmę wskoczył na podium. Szymon Dyrek niestety po dogrywce i ważeniu przegrał pojedynek o brązowy medal.

Dekoracja zawodników

Goliński Team

OSU!