Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

IKO Nakamura Polish Open 2023 za nami! Niesamowite międzykontynentalne sportowe widowisko!

28 października w Limanowej zobaczyliśmy ostatecznie 446 zawodników z 60 klubów. Zawodnicy reprezentowali: Polskę, Węgry, Ukrainę, a także mieliśmy 2 reprezentantów IKO Nakamura z Japonii: Sensei Genki Kamei oraz Sensei Yuya Konishi.

Puchar zgromadził kluby z 12 organizacji Karate Kyokushin: IKO Nakamura Poland – 5 klubów 122 zawodników, Oyama Karate – 18 klubów 105 zawodników, WKB Poland – 11 klubów 97 zawodników, So-Kyokushin – 9 klubów 54 zawodników, IKOK Sonoda – 3 kluby, Shinkyokushin – 2 kluby, Kyokushinkan – 2 kluby, IFK – 1 klub, IKO1 Matsui – 1 klub, Kenbukai 1 klub, KWF – 1 klub, KyokushinRyu – 1 klub.

Puchar IKON Polish Open został objęty Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasto Limanowa.
Patronat medialny sprawowała TVP3 Kraków oraz Telewizja Limanowska.

Sędzią głównym turnieju był Shihan Sławomir Dubiel (WKB), sędzią technicznym Shihan Paweł Pajdak (Oyama Karate).

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało łącznie 82 zawodników z Limanowej oraz sekcji Łososina Górna oraz Słopnice Dolne.

Sponsorem strategicznym naszego klubu od 2019 roku jest limanowska firma NOWI – Nadzór, Organizacja, Wykonawstwo, Inwestycje – dzięki współpracy i zaangażowaniu właścicieli firmy N.O.W.I. mogliśmy zorganizować i przeprowadzić na iście mistrzowskim poziomie: IKO Nakamura Polish Open 2023. Sempai Andrzej Kędroń oraz Grzegorz Pietrzak – jesteście wielcy! Domo Arigato!

Organizację Pucharu wsparły również firmy, które na co dzień są partnerami biznesowymi firmy N.O.W.I. i działają na południu Polski, głównie na Podhalu: MUNIAKFHU ŚledźScafo SystemTok DrewRep CarDWGSMPartner Okna – HydroKarpiel – Daniel Ślazyk DS Budownictwo – ElektropolRAMEXTraktor SerwisLoft HouseJasicówkaORTO-MEDAce GroupAKPOBlachostal GarażeFirma DługopolskiAdi Bud – Top Level – Wolimex Plus.

Dziękujemy bardzo! DOMO ARIGATO!

Około południa odbyła się prezentacja Super Fight. Zaprezentowaliśmy dwie pary zawodników: Sensei Konrad Kozubowski vs. Sensei Juya Konishi (kategoria do 70 kg.) oraz Sensei Szymon Olpiński vs. Sensei Genki Kamei (kategoria do 90 kg.). Prezentacja odbyła się bardzo profesjonalnie i widać było ogromne zainteresowanie na trybunach! Ale największe emocje miały dopiero nadejść popołudniu.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Z roku na rok nasz turniej staje się coraz mocniejszy co potwierdza większość osób, które do nas przyjechały kolejny raz. Tyle wazari i ippon w trakcie jednego turnieju dawno nie widzieliśmy i to nas ogromnie cieszy i napawa dumą, że mogliśmy być gospodarzem tak dużej imprezy. W samym turnieju seniorów (6 kategorii) wystartowało 40 zawodników! W turniejach dla dzieci i młodzieży: 394 karateków. W konkurencji kata (1 kategoria seniorów): 12 zawodników.

W klasyfikacji drużynowej zacięta walka o podium rozegrała się pomiędzy gospodarzem pucharu a klubami z Lublina i Kielc. Ostatecznie pierwsze miejsce z dorobkiem 111 punktów zajął nasz klub, drugie miejsce Klub Sportowy Budokai Lublin (51 punkty) i trzecie miejsce KKK Chikara z Kielc (40 punktów). W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze kluby z: Wieliczki (4), Białegostoku (5), Józefowa (6), Legnicy (7), Bielska-Białej (8), Wadowic (9) oraz Ełku (10).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oskar Gębala, najlepszą zawodniczką Anna Yaroshyńska. Nagrody wręczył Kacper Kasperek przedstawiciel fimy SUTEMI, która ufundowała te 2 nagrody! Najlepszym sędzią turnieju został: Sensei Grzegorz Sosnowski z Ełku.

Pełne wyniki dostępne są w portalu KIHAPP https://www.kihapp.com/tournaments/12841-iko-nakamura-polish-open-2023/results – za obsługę turnieju odpowiadała firma Fight-System ze Szczecina.

Całość prowadził konferansjer Piotr Bednarski z Poznania. Puchar był transmitowany online przez Telewizja Limanowska i możecie obejrzeć go ponownie na profilu TV28. Sponsorem transmisji była firma Sklep Motoryzacyjny CarShop.

Na hali znalazły się również ekipy: Okiem Sportowca oraz SparringPartner.pl, a także redakcja portalu MMA.pl którzy dwoili się i troili z kamerami i aparatami! Sprawdzajcie galerie i filmy udostępniane na ich profilach – jest moc!!! Dziękujemy Wam! DOMO ARIGATO!

Podczas oficjalnego otwarcia Prezes Shihan Zbigniew Goliński w imieniu całego Zarządu Klubu wręczył pamiątkowe podziękowania dla 60 kierowników ośrodków.

A także dla zaproszonych Gości:

– Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Daniel Łącki (Radny Gminy Limanowa), Janusz Kądziołka (Radny Miasta Limanowa), dyrektorzy szkół: Pani Jolanta Rudek, Pani Kazimiera Zięba, Dyrektor Szpitala Powiatowego: Marcin Radzięta, a także Profesor Tadeusz Ambroży, Doktor Andrzej Kędra, Doktor Dorota Ambroży, Doktor Łukasz Rydzik, Tomasz Babiloński (Babilon MMA)

– Przedstawiciele organizacji Kyokushin w Polsce: Shihan Dariusz Burda (WKB), Shihan Radosław Husaria (Sokyokushin), shihan Jan Grubba (IKAK KyokushinRyu), Shihan Mariusz Godoś (Prezes PZKK).

– Przedstawiciele Oyama Karate: Hanshi Jan Dyduch 9 dan oraz Saiko Shihan Andrzej Pierzchała 8 dan

– Sędzia Główny Shihan Sławomir Dubiel (WKB) oraz Sędzia Techniczny Shihan Paweł Pajdak (Oyama Karate)

Shihan Piotr Sawicki – Head of IKO Nakamura Poland, pierwszy polski Mistrz Świata z 1997 roku; Shihan Ivan Zvizdun (IKO Nakamura Ukraine), Shihan Tóth Attila (IKO Nakamura Hungary)

– wręczyliśmy również pamiątkowe szkiełka dla firm, z którymi od 3 edycji współpracujemy: Daniel Smoter (Soundlight), Paweł Grab, Józef Grab (TV28), Sensei Mateusz Golomb (Okiem Sportowca), Piotr Bednarski (Nawijam.pl)

Podziękowanie od Zarządu Klubu za pracę organizacyjną, szkolenie dzieci i młodzieży oraz zaangażowanie i wkład w promowanie Karate Kyokushin otrzymał Sensei Marcin Guzik 3 dan (Viceprezes klubu).

Ostatnim punktem oficjalnego otwarcia było wręczenie pamiątki Panu Władysławowi Bieda, który oficjalnie otworzył Puchar IKO Nakamura Polish Open 2023.

Przed walkami półfinałowymi odbyły się 2 walki pokazowe MMA/K1, w których wystąpili: Łukasz Brzeski (zawodnik UFC) oraz Paweł Oleszczuk (Babilon MMA) ORAZ: Kamil Szkaradek (KSW) oraz Andrzej Karkula (zawodnik Silesian MMA).

W trakcie walk półfinałowych rozpoczęliśmy dekorację wszystkich kategorii w rocznikach 2016-2017 oraz 2014-2015. Zawodnicy otrzymali okazałe puchary, dyplomy oraz pakiet (worek z koszulką, kubkiem, długopisem), natomiast zwycięzca kategorii otrzymał dodatkowo komplet ochraniaczy.

Pomiędzy walkami półfinałowymi na macie B odbył się pierwszy pojedynek w formule Super Fight pomiędzy Sensei Konradem Kozubowskim z Opola a Sensei Yuya Konishi z Japonii. Pojedynek trwał 3 rundy, każda po 2 minuty. Walka była ekscytująca i zacięta, ale sukcesywnie zawodnik japoński zaznaczał przewagę i starał się zdominować Polaka. Na koniec walki sędziowie decyzją 4:1 wskazali na korzyść zawodnika z Japonii. W drugim pojedynku Super Fight wystąpili: Sensei Szymon Olpiński oraz Sensei Genki Kamei z Japonii. Pojedynek był równie zacięty i wyrównany. Po 3 rundach sędziowie wskazali: 2 remis; 2 na Sensei Kamei oraz 2 na Sensei Olpińskiego. O wyniku walki zadecydowały deski. W pierwszej turze obydwaj rozbili techniką shuto po 4 deski. Druga runda tameshiwari przyniosła rozstrzygnięcie na korzyść Sensei Olpińskiego, który techniką hiji rozbił 6 desek (Sensei Kamei rozbił 5).

W kategoriach seniorskich każdy zawodnik na podium otrzymał stypendium finansowe ufundowaną przez naszych sponsorów: 2500 zł (1 miejsce), 1000 zł (2 miejsce), 500 zł (3 miejsce). Nagrody i puchary dla medalistów wręczał Shihan Zbigniew Goliński, Shihan Piotr Sawicki, Shihan Andrzej Pierzchała.

Medaliści IKO Nakamura Polish Open 2023 z Limanowej!

 • Jan Borucki zajął 3 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2016-2017 -25 kg.
 • Gabriel Golonka zajął 3 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2016-2017 -25 kg.
 • Tomasz Pachut zajął 2 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2016-2017 +25 kg.
 • Stanisław Ślazyk zajął 3 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2016-2017 +25 kg.
 • Estera Bulanda zajęła 3 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2016-2017 -25 kg.
 • Maja Świderska zajęła 2 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2016-2017 +25 kg.
 • Hanna Smoleń zajęła 1 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2016-2017 +25 kg.
 • Kazimierz Dzik zajął 2 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2014-2015 +30 kg.
 • Józef Ciuła zajął 3 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2014-2015 +30 kg.
 • Nikola Lisek zajęła 3 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2014-2015 -30 kg.
 • Emilia Golonka zajęła 1 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2014-2015 +30 kg.
 • Róża Woźniak zajęła 2 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2014-2015 +30 kg.
 • Julia Ślazyk zajęła 3 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2014-2015 +30 kg.
 • Zuzanna Włodarczyk zajęła 3 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2014-2015 +30 kg.
 • Timur Bolylew zajął 3 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2012-2013 -35 kg.
 • Marcin Florek zajął 1 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2012-2013 -40 kg.
 • Szymon Jurek zajął 2 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2012-2013 -40 kg.
 • Jarosław Florek zajął 3 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2012-2013 -40 kg.
 • Jakub Binda zajął 3 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2012-2013 -50 kg.
 • Eliza Marcisz zajęła 2 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2012-2013 -40 kg.
 • Weronika Kuna zajęła 3 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2012-2013 -40 kg.
 • Julia Florek zajęła 3 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2012-2013 -40 kg.
 • Zuzanna Królczyk zajęła 2 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2012-2013 +40 kg.
 • Mikołaj Staśko zajął 1 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2010-2011 -45 kg.
 • Oskar Goliński zajął 2 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2010-2011 -45 kg.
 • Paweł Kmiecik zajął 3 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2010-2011 -45 kg.
 • Przemysław Podgórny zajął 3 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2010-2011 -45 kg.
 • Sylwester Banach zajął 1 miejsce w kumite chłopców pomarańczowych pasów 2010-2011 -50 kg.
 • Oliwia Kęska zajęła 1 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2010-2011 -45 kg.
 • Gabriela Grucel zajęła 2 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2010-2011 +45 kg.
 • Wiktoria Klimek zajęła 3 miejsce w kumite dziewcząt pomarańczowych pasów 2010-2011 +45 kg.
 • Igor Karaś zajął 1 miejsce w kumite chłopców turniej główny 2014-2015 +35 kg.
 • Antoni Kędroń zajął 1 miejsce w kumite chłopców turniej główny 2012-2013 -30 kg.
 • Artur Kędroń zajął 3 miejsce w kumite chłopców turniej główny 2012-2013 -40 kg.
 • Tymoteusz Halota zajął 2 miejsce w kumite chłopców turniej główny 2012-2013 -50 kg.
 • Kajetan Smoleń zajął 3 miejsce w kumite chłopców turniej główny 2012-2013 +50 kg.
 • Mateusz Golonka zajął 3 miejsce w kumite chłopców turniej główny 2012-2013 +50 kg.
 • Filip Kaim zajął 2 miejsce w kumite chłopców turniej główny 2010-2011-60 kg.
 • Szymon Dyrek zajął 1 miejsce w kumite chłopców turniej główny 2008-2009 -55 kg.
 • Alan Pękala zajął 1 miejsce w kumite chłopców turniej główny 2008-2009 -70 kg.
 • Paweł Jurek zajął 3 miejsce w kumite masters open
 • Mateusz Puch zajął 2 miejsce w kumite senior -70 kg.
 • Mateusz Pławecki zajął 1 miejsce w kumite senior +80 kg.

Puchar zakończył się o 22:34.

Z tego miejsca pragniemy jeszcze raz podziękować obsłudze turnieju. Nasi sempai, rodzice zawodników spisali się na medal! Od przygotowań, przez transport sprzętu, układanie, weryfikację, obsługę mat – wszystko tego dnia działało nam bardzo sprawnie! Mimo iż turniej przedłużył się do późnych godzin wieczornych, wszyscy byli bardzo zadowoleni z przebiegu turnieju, oprawy i tego jak pracowaliśmy jako organizator!

Dziękujemy firmie: Fabryka Smyczy S.C. za przygotowanie smyczy dla zawodników, trenerów i sędziów oraz firmie: Limanova Hotel, w którym przebywali zawodnicy z Japonii oraz niektórzy z zaproszonych gości.! A także Jasicówce oraz Restauracji Loft House za przepyszne obiady, które mogli skosztować zawodnicy z Japonii.

DZIĘKUJEMY WAM ZA WASZ UDZIAŁ w tegorocznej edycji IKO Nakamura Polish Open 2023
i już teraz zapraszamy do Limanowej za rok! DOMO ARIGATO! OSU!

Hightlight / Okiem Sportowca

Hightlight / TV28.pl

Artykuł do wglądu oraz obszerna galeria zdjęć: https://tv28.pl/2023/10/3-edycja-turnieju-iko-nakamura-polish-open-relacja-z-wydarzenia/

Transmisje online

Relacja live TV28.pl – zobacz tutaj

Mata A – Okiem Sportowca – link.

Mata A – część 2 – link.

Mata B – Okiem Sportowca – link.

Mata B – część 3 – link

Mata B – część 4 – link

Mata C – Okiem Sportowca – link.

Mata C – część 2 – link.

Super Fight – link

Super Fight – link

Do zobaczenia za rok,
OSU