Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Wyprawa do Japonii na Światowy Turniej IKO Nakamura IFKC Osaka 2023!

Nasza ekipa Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate wróciła z emocjonującej wyprawy do Japonii, kraju kwitnącej wiśni. Podczas tej niezwykłej podróży mieliśmy okazję nie tylko reprezentować Polskę na Światowym Turnieju IKON International Friendship Karate Championship 2023 w Osace, ale również doświadczyć bogatej kultury i tradycji Japonii.

Przylot i pierwsze dni w Tokio

Po bezpiecznym przylocie, nasza ekipa, w skład której wchodzili Sensei Mateusz Puch, Sensei Sławomir Jasica, Sensei Marek Bieda, Sempai Łukasz Kowal oraz Shihan Zbigniew Goliński, rozpoczęła swoją japońską przygodę od zwiedzania Tokio. Odwiedziliśmy malownicze Ogrody Samurajów, majestatyczny Pałac Cesarski i zobaczyliśmy panoramę miasta z jednego z wieżowców. Nie zabrakło także wizyty na lokalnym targu rybnym, gdzie mieliśmy okazję skosztować świeżego tuńczyka i ostryg oraz degustacji oryginalnej wołowiny i sake.

Mistrzostwa w Osace

Głównym punktem naszej wyprawy był Światowy Turniej IKON IFKC 2023 w Osace. Shihan Zbigniew Goliński pełnił rolę sędziego turnieju, a Sensei Mateusz Puch z niezwykłą determinacją walczył o laury w kategorii senior 18-34 yeo. -65 kg.. Chociaż Sensei Mateusz Puch, ważący 64,30 kg, ostatecznie musiał uznać wyższość przeciwnika, jego walka była godna podziwu.

Seminarium z Sosui Makoto Nakamura

Podczas pobytu w Japonii, mieliśmy także niepowtarzalną okazję do uczestnictwa w 3-godzinnym seminarium karate, które początkowo prowadził sam Sosui Makoto Nakamura. To niezwykłe doświadczenie pozwoliło nam zgłębić techniki i filozofię karate kyokushin.

Sayonara IKO Nakamura

Jednym z kulminacyjnych punktów wyprawy była uroczysta Sayonara Party, gdzie spotkaliśmy się z czołowymi postaciami Karate Kyokushin oraz Branch Chief IKO Nakamura z całego świata. Podczas Sayonary Shihan Zbigniew Goliński wręczył polskie szable Sosui Makato Nakamura, Daiyho Masanaga Nakamura oraz Shihanowi Tats Nakamura.

Zwiedzanie Kyoto

Następnego dnia nasza grupa udała się do Kioto, gdzie zwiedziliśmy urokliwą dzielnicę Gion, znana jako dzielnica Geisz, oraz liczne świątynie Shinto i Buddyjskie, w tym Świątynię Yasaka i Kiyomizu-dera.

Wizyta i trening w Dojo Sosai Masutatsu Oyama

Podróż do Japonii była nie tylko okazją do reprezentowania naszego klubu na arenie międzynarodowej, ale również niezwykłą przygodą kulturową. Każdy dzień był pełen nowych doświadczeń, odkryć i inspiracji, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Podziękowania

Chcielibyśmy podziękować firmom:
NOWI – Nadzór, Organizacja, Wykonawstwo, Inwestycje
KluczeSamochodowe.pl
Net-Factory
za wsparcie, które umożliwiło nam tę niezwykłą podróż.

OSU!