Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Ogromny sukces organizacyjny oraz sportowy naszego klubu na Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego!

15 kwietnia w Limanowej odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Karate Kontaktowego pod patronatem PZKK oraz Burmistrza Miasta Limanowa, które zgromadziły ostatecznie po weryfikacji 318 zawodników z 61 klubów (w tym jedna reprezentacja WKB Łotwa). Mistrzostwa miały charakter otwarty dlatego wśród zawodników zobaczyliśmy przedstawicieli i Shihan wielu organizacji karate kontaktowego, między innymi: IKO Nakamura Poland, IKO SO-KYOKUSHIN POLAND, WKB Poland OYAMA Polska Federacja Karate, ShinKyokushin, POKK Sosai, IKOK Sonoda, Kyokushinkan, IKAK KyokushinRyu, IKO Matsui, Ahihara Karate, Kenbukai.

Sponsorem strategicznym naszego klubu od 2019 roku jest limanowska firma NOWI – Nadzór, Organizacja, Wykonawstwo, Inwestycje – dzięki współpracy i zaangażowaniu właścicieli firmy N.O.W.I. mogliśmy zorganizować i przeprowadzić na iście mistrzowskim poziomie kolejną imprezę o zasięgu krajowym. Sempai Andrzej Kędroń oraz Grzegorz Pietrzak – jesteście wielcy!

Organizację Pucharu wsparły również firmy, które na co dzień są partnerami biznesowymi firmy N.O.W.I. i działają na południu Polski, głównie na Podhalu: FHU Śledź – Scafo System – Rep Car – Elektropol – Elek Invest – Traktor Serwis – Loft House – Jasicówka – Ace Group – Błoniarz Budownictwo – AKPO – Tok Drew – Pietrzak Bau – SB Architekci – Bs Ogrody – Top Level – Efer – Wolimex Plus.

Dziękujemy bardzo! DOMO ARIGATO!

Mistrzostwa rozpoczęły się o godzinie 10:00 konkurencją kata. O godzinie 12:00 poznaliśmy już finalistów. Mistrzem Polski został sensei Konrad Kozubowski z Opola, natomiast Mistrzynią Polski sempai Katarzyna Kozłowska z Białegostoku. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, ale tylko Jagoda Zelek zdołała przejść eliminacje, stanąć na podium i sięgnąć po brązowym medal w kategorii kata w kat. junior młodszy.

Następnie rozpoczęły się zmagania kumite we wszystkich kategoriach wiekowych na trzech matach. Seniorzy, mastersi oraz juniorzy walczyli na macie B na podwyższeniu.

Oficjalne otwarcie

Około godziny 14:45 miało miejsce oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Polski PZKK. Po wejściu zawodników oraz sędziów na matę, odśpiewano hymn, uczczono minutą ciszy zmarłego Shihan Włodzimierza Weselskiego, a następnie w imieniu organizatora Shihan Zbigniew Goliński wręczył podziękowania i okolicznościowe medale dla sędziego głównego Shihan Mariusza Godosia, Sędziego Technicznego Shihan Sławomira Dubiela, Shihan Piotra Sawickiego Szefa IKO Nakamura w Polsce, a także dla Shihan Andrzeja Pierzchały Viceprezesa Oyama Polska Federacja Karate.

Następnie wszyscy przedstawiciele 61 klubów otrzymali pamiątkowy medal za przybycie i udział w MP w Limanowej.

Zarząd Limanowskiego Klubu Karate Kyokushin przygotował również specjalne podziękowanie dla firmy NOWI – Nadzór, Organizacja, Wykonawstwo, Inwestycje, które wręczył Shihan Goliński na ręce prezesów firmy: sempai Andrzej Kędroń oraz Pana Grzegorza Pietrzaka. To dzięki ich zaangażowaniu i finansowemu wsparciu te mistrzostwa mogły mieć oprawę godną zawodów międzynarodowych! DOMO ARIGATO!

Wśród przybyłych Gości byli również zawodnicy innych sportów walki, między innymi Robert Ruchała aktualny Mistrz KSW oraz Łukasz Brzeski zawodnik UFC!

Następnie Shihan Godoś oficjalnie otworzył Mistrzostwa Polski PZKK 2023!

Kumite

Po zejściu zawodników i sędziów wróciliśmy do zmagań turniejowych, które potrwały do ok. 19:00. Ale co to były za emocje i jaka atmosfera! Przepiękne walki, bardzo wysoki poziom zawodów, kategorie mocno obstawione. Mistrz Polski musiał stoczyć 3 do 5 walk by sięgnąć po najważniejszy laur! Wyniki dostępne są na stronie systemu KIHAPP.

16 naszych zawodników w konkurencji kumite spisało rewelacyjnie! Zawodnicy wywalczyli 9 medali co dało nam ostatecznie 4 miejsce tuz za podium klasyfikacji drużynowej na 61 klubów, które wzięły udział w mistrzostwach. Pierwsza dziesiątka w klasyfikacji drużynowej to: KSW BUSHI, Szczeciński Klub Sportowy Husaria, Opolski Klub Karate Kyokushin, Limanowski Klub Kyokushin Karate, Bydgoski Klub Karate Kyokushin, Klub Sztuk Walki Chikara, KSW Kyokushin, SCK Białystok, Klub Karate Kyokushin Legnica Krzywicki Dojo, Szczycieński Klub Kyokushin Karate.

Najlepszym zawodnikiem został Szymon Olpiński, najlepszą zawodniczką Eliza Wiska, najlepszym juniorem Aleksander Ambroziak. Natomiast Najlepszego Technika otrzymał Konrad Kozubowski.

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI PZKK
z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate:

  • 🥇 Mateusz Pławecki zajął 1 miejsce w kategorii senior +90 kg.
  • 🥇 Brajan Bulanda zajął 1 miejsce w kategorii junior mł, 60-70 kg.
  • 🥈 Alan Pękala zajął 2 miejsce w kat. junior mł. 55-60 kg.
  • 🥈 Dominik Sara zajął 2 miejsce w kat. junior mł. 50-55 kg.
  • 🥉 Szymon Dyrek zajął 3 miejsce w kat. junior mł. -50 kg.
  • 🥉 Filip Kaim zajął 3 miejsce w kat. młodzik 45-55 kg.
  • 🥉 Sara Bulanda zajęła 3 miejsce w kat. młodzik 40-45 kg.
  • 🥉 Sebastian Dudzik zajął 3 miejsce w kat. junior 65-70 kg.
  • 🥉 Jagoda Zelek zajęła 3 miejsce w kat. junior młodszy

Dekoracja, rozdanie stypendiów w kategoriach seniorskich (kumite oraz kata) odbyły się na głównej macie. Medale, puchary, dyplomy wręczali również Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz Radny Gminy Limanowa Daniel Łącki, którym dziękujemy za przybycie i dotrwanie do końca!

Całość prowadził konferansjer Piotr Bednarski z Poznania.

Pełna galeria znajduje się na profilu Okiem Sportowca i jest co oglądać! Przeszło 700 zdjęć https://www.facebook.com/media/set?vanity=OkiemSportowca… Wyczekujemy również wideo z walk z kanału SparringPartner.pl.

Dziękujemy firmie Jasicówka za obsługę gastronomiczną w dniu Mistrzostw, a także firmie Fabryka Smyczy, która jest niezastąpiona jeśli chodzi o produkcję gadżetów reklamowych. Wszyscy zawodnicy, trenerzy, sędziowie oraz organizator otrzymali smycze oraz identyfikatory!

Dziękujemy ogromnie wszystkim Zawodnikom, Trenerom, klubom i zaproszonym Gościom, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu! Było nam niezmiernie miło gościć Was w Limanowej.

Mistrzostwa Polski PZKK zakończyły się o 20:45.

Z tego miejsca pragniemy jeszcze raz podziękować obsłudze turnieju. Nasi sempai, rodzice zawodników spisali się na medal! Od przygotowań, przez transport sprzętu, układanie, weryfikację, obsługę mat – wszystko tego dnia działało nam bardzo sprawnie! Razem możemy wszystko! Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! DOMO ARIGATO!

IKO Nakamura Polish Open 28 październik 2023 !!!

OFICJALNIE ZAPRASZAMY na trzecią edycję Pucharu IKO Nakamura Polish Open, który odbędzie się 28 października w Limanowej. Zapewniamy, że będzie jeszcze mocniej i jeszcze lepiej! O wszystkim będziemy Was informować z początkiem września!

Dekoracja limanowskich wojowników

Goliński Team

Mistrzostwa Polski PZKK 2023

OSU