Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

10 medali na Otwartych Mistrzostwach Europy IKO Nakamura 2023 w Białymstoku

W dniach 16-18 czerwca odbyły się 1 Otwarte Mistrzostwa Europy IKO Nakamura w Białymstoku. Mistrzostwa zgromadziły blisko 340 zawodników z 65 klubów z całej Europy z kilku organizacji Karate: IKO Nakamura, WKB, Oyama Karate, IKOK Sonoda, IKO Sosai, Kyokushinka, Kenbukai, IKO Matsushima, Shinkyokushin.

Organizatorem wydarzenia był Sport Club Karate Białystok na czele z Shihan Piotrem Sawickim 6 dan (Head of IKO Nakamura Poland). Sędzią głównym mistrzostw był Shihan Zbigniew Goliński 5 dan (Limanowa, Branch Chief IKO Nakamura), sędzią technicznym Shihan Sławomir Dubiel 5 dan (Bielsko Biała, WKB). Mistrzostwa Europy swoją osobą zaszczycił sam Daiyho Masanaga Nakamura (dyrektor IKO Nakamura) oraz Shihan Tats Nakamura, którzy przyglądali się zmaganiom Europejczyków na tatami w tych dniach. W klasyfikacji drużynowej na podium znalazły się kolejno państwa: Polska, Ukraina oraz Łotwa.

Podczas trwania mistrzostw Daiyho Masanaga Nakamura wręczył również certyfikaty i pasy na stopnie mistrzowskie z ostatniego egzaminu. W poniedziałek natomiast Daiyho Nakamura oraz Shihan Tats Nakamura w asyście Shihan Zbigniewa Golińskiego przeprowadzili egzamin na stopnie mistrzowskie oraz poprowadzili seminarium Karate Kyokushin.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 15 zawodników: Kędroń Antoni – U12 Boys 10 – 11 y.o. – 30 kg, Halota Tymoteusz – U12 Boys 10 – 11 y.o. – 45 kg oraz KATA, Bulanda Sara – U14 Girls 12 – 13 y.o. – 50 kg, Dyrek Szymon – U16 Boys 14 – 15 y.o. – 50 kg, Sara Dominik – U16 Boys 14 – 15 y.o. – 55 kg, Pękala Alan – U16 Boys 14 – 15 y.o. – 65 kg, Bulanda Brajan – U16 Boys 14 – 15 y.o. + 70 kg, Puch Mateusz – MENS Senior 18 – 34 y.o. – 70 kg oraz KATA, Pławecki Mateusz – MENS Senior 18 – 34 y.o. + 90 kg, Jurek Paweł – MENS Masters 35+ 35 – 44 y.o. + 85 kg, Jasica Sławomir – MENS Masters 45+ +85 kg., Król Stanisław – MENS Masters 45+ + 85 kg, Kądziołka Alicja – KATA, Woźniak Justyna – KATA, Zelek Jagoda – KATA.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński 5 dan (sędzia główny), sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), sempai Andrzej Matląg (kierownik ekipy), a także rodzice.

Medaliści Mistrzostw Europy IKO Nakamura

  • Tymoteusz Halota – 3 miejsce U12 KATA
  • Jagoda Zelek – 3 miejsce U16 KATA
  • Szymon Dyrek – 1 miejsce U16 KATA – MISTRZ EUROPY 2023
  • sensei Mateusz Puch – 3 miejsce senior U18-34 KATA
  • Antoni Kędroń – 3 miejsce U12 -30 kg. KUMITE
  • Dominik Sara – 3 miejsce U16 -55 kg. KUMITE
  • Alan Pękala – 3 miejsce U16 -60 kg. KUMITE
  • sensei Mateusz Puch – 3 miejsce senior U18-34 -70 kg. KUMITE
  • sensei Sławomir Jasica – 2 miejsce senior U18-34 +90 kg. KUMITE
  • sensei Stanisław Król – 2 miejsce masters U44+ +85 kg. KUMITE

Nie wiele zabrakło pozostałym naszym zawodnikom do miejsca medalowego. We wszystkich grupach wiekowych odbyły się walki o 3 miejsce co jeszcze bardziej podkręciło sportową rywalizację niezależnie od wieku. Każdy z naszych wojowników wyszedł z odpowiednim bojowym nastawieniem, niestety mimo ogromnych chęci i serca zostawionego na macie nie udało się pokonać przeciwnika, przez co odpadli w eliminacjach w swoich kategoriach wiekowych i wagowych (1/16, 1/8 turnieju lub 1/4). Cały klub jest dumny z postawy naszych zawodników! Chwała Wam za to, że wystartowaliście i godnie reprezentowaliście nasz klub, Limanową, Polskę.

Dekoracja zawodników

Komentarz po turnieju

Wracamy z Dębicy z bagażem doświadczeń i zmotywowani do dalszej pracy. Cieszymy się ogromnie z sukcesu najmłodszych zawodników. Przywozimy do Limanowej 10 medali z czego jesteśmy ogromnie dumni! Kilku zawodników dosłownie otarło się o podium, między innymi sensei Paweł Jurek, sensei Justyna Woźniak, sempai Mateusz Pławecki, Sara Bulanda… ALE, taki jest sport. Rywalizacja, wygrana oraz przegrana to wszystko jest wpisane w każdą dyscyplinę sportową. OSU

OSU!