Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie 2021 roku!

Z początkiem 2022 roku chcemy pokrótce podsumować ubiegły 2021 rok działalności naszego klubu. Co prawda pierwsze półrocze było bardzo mocno naznaczone pandemią COVID-19, kiedy to musieliśmy przerwać zajęcia, kolejny raz przesunąć IKO Nakamura Polish Open. Jednak w drugiej połowie roku bardzo mocno zaznaczyliśmy swoją pozycję na arenach krajowych i międzynarodowych zdobywając: 147 medali na 10 turniejach w których wystąpili nasi zawodnicy (w tym 2 medale Mistrzostw Europy oraz 4 medale Mistrzostw Polski).

Do tego 2 października z powodzeniem zorganizowaliśmy niesamowite widowisko Kyokushin – IKO Nakamura Polish Open 2021, 1 Otwarty Puchar Polski Karate Kyokushin, który zgromadził blisko 300 zawodników z 29 klubów z całej Polski.

Zapraszamy do lektury.

Styczeń-Kwiecień

W styczniu jak co roku odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe w naszym klubie. Egzamin został przeprowadzony przez shihan Zbigniewa Golińskiego z podziałem na kilka mniejszych grup wiekowych (dzieci młodsze, dzieci starsze, młodzież oraz dorośli). W kwietniu sensei Mateusz Puch oraz sensei Sławomir Jasica odebrali czarne pasy oraz certyfikaty z Japonii, które uroczyście wręczył shihan Goliński. Z początkiem maja we współpracy z firmą N.O.W.I. udało się zorganizować, przygotować, wykonać oraz rozdać koszulki klubowe dla wszystkich trenujących w naszym klubie (koszulki niebieskie otrzymali trenujący we wszystkich sekcjach, czerwone zawodnicy i trenerzy) oraz kadrowe dresy i torby dla zawodników.

Maj

26 maja na Sendomeria 2021 w Sandomierzu wystartowała liczna grupa 25 naszych zawodników, którzy przywieźli łącznie: 12 medali w swoich kategoriach wagowych i wiekowych.

Czerwiec

5 czerwca w Hali MDK Kraków odbyły się 7. Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin. W zawodach wzięło udział łącznie 82 zawodników, którzy reprezentowali 39 uczelni. Nasz klub reprezentowało łącznie 4 zawodników, niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

12 czerwca odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin – III Puchar Beskidów w Bielsku Białej. Turniej został zorganizowany przez Bielski Klub Kyokushin Karate na czele z shihan Sławomirem Dubielem. Turniej zgromadził 198 zawodników z 16 klubów. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 30 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych, którzy zdobyli 24 medale!

Tradycyjnie przed rozpoczęciem wakacji 2021 odbył się letni egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Do egzaminu przystąpili karatecy z Limanowej, z sekcji Nowy Sącz oraz Łososina Górna. W egzaminie wzięły osoby spełniające wszystkie wymagania oraz zostały dopuszczone przez swoich instruktorów.

W dniach 25-27 czerwca w Białymstoku odbył się Europejski Obóz Karate Kyokushin IKO Nakamura. Organizatorem obozu był Sport Club Karate oraz województwo Podlaskie.

Sierpień

Pod koniec sierpnia na treningu grupy dorosłej Shihan Zbigniew Goliński oficjalnie wręczył certyfikat oraz czarny pas – shodan – dla sensei Stanisława Króla.

20-go sierpnia odbył się 2 godzinny egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dla trenujących w grupie Zero, który przeprowadził shihan Zbigniew Goliński.

Wrzesień

Z początkiem roku szkolnego 2021/2022 ruszyliśmy mocno do przodu z reklamą 1 Otwartego Pucharu Polski IKO Nakamura Polish Open 2021, który planujemy organizować cyklicznie w Limanowej na jesień. Pod koniec sierpnia powstał materiał „zapowiedź” pucharu, który możecie obejrzeć poniżej:

Październik

Dnia 2 października 2021 roku w Limanowej odbył się I Otwarty Puchar Polski Karate Kyokushin – IKO Nakamura Polish Open 2021. Bardzo długo przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia, które z powodu pandemii dopiero za trzecim podejściem udało nam się zrealizować, ale jak to mówią, „do trzech razy sztuka” i ta sztuka udała nam się właśnie na jesień 2021 roku. Wydarzenie w sercu powiatu limanowskiego zgromadziło 282 zawodników z 29 ośrodków sportowych z całej Polski. Turniej miał charakter otwarty dlatego zawodnicy reprezentowali kluby, które zrzeszone są organizacjach takich jak: IKO Nakamura, World Karate Budokai, ShinKyokushin, KyokushinRyu, SoKyokushin, Oyama Karate.

Limanowski Klub Kyokushin Karate wystawił rekordową liczbę 70 zawodników w różnych kategoriach wagowych, wiekowych oraz kata. Łącznie zdobyliśmy pierwsze miejsce drużynowo (7 medali złotych, 16 srebrnych oraz 32 brązowe), zostawiając w tyle kluby z Bielska Białej, Warszawy, Kielc, Krakowa, Skarżyska itd.

9 października odbył się VI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Skarżysko-Kamienna Cup. Turniej zgromadził ponad 300 zawodników z 32 klubów, które reprezentowały różne organizacje Kyokushin. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 14 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych, którzy zdobyli 6 medali.

23 października odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego Oyama PFK. Zawody zostały zorganizowane przez częstochowski klub Akarui Yama na czele z sensei Grzegorzem Zyśko. Turniej zgromadził 250 zawodników z 27 klubów. Nasza 21 osobowa ekipa z Limanowej była jedynym klubem spoza federacji Oyama PFK. Limanowski KKK zdobył łącznie 12 medali.

Listopad

6 listopada odbył się Turniej Oyama Karate o Puchar Burmistrza Wadowic. Zawody zostały zorganizowane przez Małopolski Klub Karate Oyama na czele z shihan Jackiem Kasperkiem. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 19 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych kumite pierwszego kroku. Nasi zawodnicy zdobyli tego dnia 15 medali.

13 listopada odbył się Międzynarodowy Grand Prix Beskidów w Bielsku Białej. Turniej zgromadził 218 zawodników z 16 ekip z całej Polski. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 21 zawodników w kata oraz w kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych, a także w kumite pierwszego kroku. Nasi zawodnicy zdobyli 15 medali oraz 4 miejsce drużynowo.

W dniach 27-28 listopada odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Rzeszowie. Mistrzostwa zgromadziły 270 zawodników z 37 klubów z całej Polski. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 6 zawodników, którzy wystartowali w 2 dwóch blokach: lekki kontakt oraz knockdown. Tylko nasi juniorzy przywieźli zdobycze medalowe w postaci: 2 srebrnych oraz 2 brązowych medali Mistrzostw Polski Oyama PFK.

Grudzień

Z początkiem grudnia tradycyjnie nasze dojo odwiedził święty Mikołaj zarówno w Limanowej jak i w sekcji Łososina Górna.

W dniach 11-12 grudnia odbyły się 4 Wagowe Mistrzostwa Europy WKB w Leżajsku. Mistrzostwa zgromadziły blisko 600 zawodników z 15 krajów z całej Europy (Ukraina, Białotuś, Łotwa, Litwa, Hiszpania, Niemcy, Węgry, Belgia, Turcja, Szwajcaria, Izrael, Rumunia, Słowacja, Holandia, Polska). Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało łącznie: 16 zawodników. Medaliści Mistrzostw Europy WKB: sensei Zbigniew Gągola – 3 miejsce – kumite masters -80 kg. oraz: Dominika Dąbrowska – 3 miejsce – kumite seniorek -65 kg.

21 grudnia w sekcji karate Kyokushinkai prowadzonej przez sensei Waldemara Ćwika w sali YMCA przy ulicy Krowoderskiej w Krakowie odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe. A w środę, 29 grudnia odbył się 2 godzinny egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dla trenujących w grupie początkującej w naszym dojo, który przeprowadził shihan Zbigniew Goliński.

Podsumowanie

Podsumowując mieszany 2021 rok, zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate zdobyli: 92 medale, w tym 4 medale Mistrzostw Polski Oyama PFK oraz 2 brązowe medale Mistrzostw Europy WKB. Dodatkowo nasi zawodnicy jako gospodarze zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej 2 października na 1 Otwartym Pucharze Polski Karate Kyokushin IKO Nakamura Polish Open zdobywając 7 medali złotych, 16 srebrnych oraz 32 brązowe (łącznie: 55 medali).

Co sumarycznie daje nam: 147 medali w 2021 roku dla naszych zawodników.

Niewątpliwie największym sukcesem pod względem sportowym, organizacyjnym w mijającym roku była organizacja oraz przeprowadzenie IKO Nakamura Polish Open. Wydarzenie to odbiło się echem w całym kraju i mamy nadzieję na stałe zagości w kalendarzu jesiennych imprez.

Niezmiernie cieszy postawa naszych najmłodszych karateków z grup młodszych, które pod okiem sensei Marcina Guzika, sensei Tadeusza Dyrka, sensei Mateusza Pucha oraz sensei Justyny Woźniak nabierają wiedzy, umiejętności i doświadczenia, co zresztą przekłada się na wyniki osiągane na zawodach. Z pełną świadomością możemy powiedzieć, że nie boimy się przyszłości, za 10 lat to właśnie te dzieci, kadeci zastąpią naszych obecnych zawodników. Słowa uznania należą się również kadetom i juniorom, którzy ciężko pracując na treningach grupy starszej zdobywają medale i z turnieju na turniej walczą o swoje nazwisko i pozycję w naszym świecie Kyokushin. Limanowscy wojownicy spod znaku „Goliński Team” tak jak przed laty bracia Golińscy idą w ślady swoich trenerów, zdobywają medale a swoją postawą pokazują, że są przyszłością tego klubu. Praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne – to cieszy i motywuje. Nasz klub się rozwija i nadal będziemy dążyć tą drogą.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc sponsorów, którzy w mijającym roku wsparli nasze działania. Dziękujemy przede wszystkim sempai Andrzejowi Kędroniowi oraz panu Grzegorzowi Pietrzakowi – właścicielom Firmy N.O.W.I. bez których wiele inicjatyw nie udałoby się zrealizować.

Dziękujemy również firmom: SCAFO, FHU ŚLEDŹ, Błoniarz Budownictwo, Traktor Serwis, ACE Group, AKPO, Pietrzak Bau, Elektropol, Efer, Nowinox, Tok Drew, SB Architekci (dawniej BTB Studio), Plombier, BS Ogrody, Firma Długopolski, Loft House, Filip Bau, Net-Factory.

Dziękujemy instytucjom (Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa) i ludziom dobrej woli (pan radny Daniel Łącki, Wiesław Sędzik, Janusz Kądziołka, Leszek Woźniak), którzy wspierają nasze działania. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce, Europie i nawet w dalekiej Japonii walczyć o najwyższe miejsca.

DZIĘKUJEMY – Dōmo arigatō!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2022 r.

OSU!