Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Europejski Obóz Karate Kyokushin IKO Nakamura w Białymstoku

W dniach 25-27 czerwca w Białymstoku odbył się Europejski Obóz Karate Kyokushin IKO Nakamura. Organizatorem obozu był Sport Club Karate oraz województwo Podlaskie. Uczestnicy Obozu zakwaterowani byli w Hotelu Willa Tradycja, zaś zaproszeni Goście nocowali w Hotelu Branicki w Białymstoku.

W obozie wzięła udział bardzo liczba grupa limanowskich 16 karateków na czele z shihan Zbigniewem Goliński.

Bloki treningowe zostały podzielone wedle wieku i poziomu zaawansowania. Treningi prowadzili między innymi: shihan Włodzimierz Weselski, shihan Zbigniew Goliński, shihan Piotr Sawicki a także znani i utytułowani: Aleksy Kuziemski (boks), Dariusz Ryzykow (zapasy) oraz Elżbieta Wiszenko (technika biegania).

Noespodzianką dla uczestników obozu było nagranie przesłane przez Daihyo Masanaga Nakamurę. Choć nie mógł osobiście wziąć udziału w tegorocznym obozie ze względu na ograniczenia związane z COVID, wysłał do uczestników obozu wspaniały film i ciepłe słowa wsparcia.

Jedną z atrakcji obozu była wycieczka do miejscowości Tykocin, gdzie odbyła się Sayonara. Uczestnicy Obozu zostali przewiezieni na Sayonare zabytkowymi pojazdami, a na miejscu czekała dodatkowa niespodzianka w postaci spływu łódką po rzece Narew.

Na koniec obozu odbył się egzamin na stopnie dan, który został przeprowadzony przez trójkę shihan: Piotr Sawicki, Włodzimierz Weselski oraz shihan Zbigniew Goliński. Dwoje naszych zawodników podeszło do egzaminu na wyższe stopnie kyu: sempai Dominika Dąbrowska na 2 kyu oraz sempai Mateusz Pławecki na 1 kyu. Oboje pozytywnie ukończyli egzamin i tym samym podnieśli swoje kwalifikacje.

Gorące podziękowania kierujemy w stronę firmy N.O.W.I., która kolejny raz wsparła nasz wyjazd do Białegostoku, tym razem udostępniając bus na cały weekend. Jeszcze raz dziękujemy! Dōmo arigatō!

Galeria zdjęć

OSU!