Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

IKO Nakamura Polish Open 2021 – niesamowite widowisko Kyokushin w Limanowej!

Dnia 2 października 2021 roku w Limanowej odbył się I Otwarty Puchar Polski Karate Kyokushin – IKO Nakamura Polish Open 2021.

Bardzo długo przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia, które z powodu pandemii dopiero za trzecim podejściem udało nam się zrealizować, ale jak to mówią, „do trzech razy sztuka” i ta sztuka udała nam się właśnie na jesień 2021 roku. Wydarzenie w sercu powiatu limanowskiego zgromadziło 282 zawodników z 29 ośrodków sportowych z całej Polski. Turniej miał charakter otwarty dlatego zawodnicy reprezentowali kluby, które zrzeszone są organizacjach takich jak: IKO Nakamura, World Karate Budokai, ShinKyokushin, KyokushinRyu, SoKyokushin, Oyama Karate.

Puchar odbył się pod patronatem Polskiego Związku Karate Kontaktowego. Honorowy patronat nad pucharem objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut. Sędzią technicznym Pucharu był shihan Krzysztof Borowiec 6 dan, Branch Chief SoKyokushin, członek zarządu PZKK, funkcję sędziego technicznego pełnił: shihan Sławomir Dubiel 5 dan, Branch Chief WKB.

Puchar Polski IKO Nakamura Polish Open zaszczycili nas swoją obecnością: Poseł Wiesław Janczyk, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, radni miasta Limanowa: Leszek Woźniak oraz Janusz Kądziołka; radny gminy Limanowa: Daniel Łącki, Wójt Gminy Limanowa: Jan Skrzekut, a także dyrektor ZS nr 1 w Limanowej Joanna Rudek oraz dyrektor ZSP nr 1 w Limanowej Kazimiera Zięba.

W trakcie oficjalnego otwarcia uhonorowaliśmy wszystkich szefów polskich oddziałów Kyokushinkai: shihan Piotra Sawickiego (IKO Nakamura), shihan Jan Grubba (IKA KyokushinRyu), shihan Włodzimierz Weselski (IKOK Sonoda), sensei Radosława Ambroziaka (SoKyokushin). A także w szczególny sposób shihan Krzysztofa Borowca – sędziego głównego oraz shihan Sławomira Dubiela – sędziego technicznego. Każdy szef, kierownik ośrodka otrzymał pamiątkową statuetkę IKO Nakamura Polish Open. Za wsparcie podziękowaliśmy przybyłym przedstawicielom władz.

Zarząd klubu uhonorował również sensei Marcina Guzika za wieloletni wkład w rozwój klubu, a także dla shihan Zbigniewa Golińskiego za pracę na rzecz krzewienia Karate Kyokushinkai na ziemi limanowskiej od blisko 40 lat.

Puchar został podzielony na 4 bloki: Turniej Pomarańczowych Pasów, Turniej Główny dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, Turniej seniorów oraz mastersów, oraz Turniej Kata. Jako organizator zadbaliśmy o najwyższy poziom wydarzenia. Za rejestrację i prowadzenie walk odpowiadała firma Fight System. Turniej główny oraz turniej seniorów odbył się na macie z podwyższeniem z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem, które dostarczyła firma Soundlight Stage. Dla zawodników w Turnieju seniorów i mastersów sponsorzy ufundowali nagrody finansowe w postaci: 1 miejsce – 1000 zł, 2 miejsce – 750 zł, 3 miejsce – 500 zł. Wszyscy zawodnicy otrzymali pakiety startowe (smycze, kominy, pamiątkowe statuetki oraz numery startowe). Medaliści w swoich kategoriach otrzymali dyplom, medal oraz okazałe puchary. Przygotowaliśmy również duże, drewniane pagody dla najlepszego i najlepszej zawodniczki turnieju. Starosta limanowski ufundował piękny puchar dla zawodnika w kategorii „duch walki – best spirit”, który przypadł zawodnikowi z Ukrainy: Vadim Rabiov.

Całość prowadził konferansjer Piotr Bednarski z Poznania. Puchar był transmitowany na żywo dzięki Telewizji Limanowskiej TV28.pl. Przed walkami seniorów o trzecie miejsce odbyła się walka pokazowa, w której wystąpili zawodnicy MMA Łukasz Brzeski oraz Irek Strawa. Łukasz Brzeski to świeżo zakontraktowany zawodnik prestiżowej federacji UFC w Stanach Zjednoczonych. Natomiast przed walkami finałowymi odbyła się druga walka pokazowa zawodników K1, w której wystąpili Dominik Zadora oraz Szymon Dusza, utytułowani zawodnicy ze stajni Artnox Fight Sport.

Limanowski Klub Kyokushin Karate zwycięzcą klasyfikacji drużynowej

Jako gospodarz wystawiliśmy najliczniejszą ekipę zawodników. Do startu w pucharze we wszystkich 4 blokach zgłosiliśmy równo 77 zawodników, którzy po bardzo udanych walkach we wszystkich 4 turniejach tego dnia wywalczyli pierwsze miejsce drużynowo zdobywając: 7 złotych, 16 srebrnych oraz 32 brązowe medale, zostawiając w tyle ekipy z Bielska, Otwocka, Kielc, Krakowa i Legnicy. Wszystkie wyniki w poszczególnych kategoriach są dostępne na stronie turnieju: kihapp.com

Puchar Polski na takim poziomie, dzięki naszym partnerom i sponsorom

Nieoceniony wkład w organizację pucharu, ale również wsparcie jakie otrzymujemy każdego dnia należy bezapelacyjnie do firmy N.O.W.I., która jest z nami od 2019 roku, mocno się angażuje w nasze sportowe poczynania i chce wspólnie z nami rozwijać Kyokushinkai w Limanowej.

Organizację Pucharu wsparły również firmy, które w większości działają głównie na Podhalu:

Projekty materiałów reklamowych, obsługę wydarzenia w sieci zapewniła firma Net-Factory na czele z sensei Marcinem Guzikiem. Za druk materiałów reklamowych, dyplomów odpowiada drukarnia z Mszany Dolnej – firma bdART.

DOMO ARIGATO! DZIĘKUJEMY ZA WASZE WSPARCIE!

Nieoceniona pomoc rodziców

Wsparcie przedsiębiorców, lokalnych władz jest nieocenione i nie podlega dyskusji, ale bez zaangażowania rodziców nie bylibyśmy w stanie zorganizować i przeprowadzić naszego pucharu na takim poziomie, który wszyscy uczestnicy, sensei, shihan określali jako jeden z najwyższych w Polsce. Dziękujemy każdemu z osobna za poświęcony czas przed samym pucharem, w piątek przy przygotowywaniu hali, w sobotę w trakcie pucharu i po zakończeniu wydarzenia, gdzie do późnych godzin nocnych trzeba było uporządkować halę i zwieźć sprzęt do ZSP nr 1. Należą się Wam ogromne brawa! Dziękujemy za to, że jesteście!!

Transmisja z IKO Nakamura Polish Open 2021

Do obejrzenia na profilu TV28.pl – zobacz tutaj.

Medaliści IKO Nakamura Polish Open 2021

Galeria nr 1

Galeria nr 2

Galeria nr 3

Galeria nr 4

Galeria nr 5

Galeria nr 6

Do zobaczenia za rok,
OSU