Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

12 medali w Częstochowie na Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK!

23 października odbyły się Otwarte Mistrzostwa Makroregionu Południowego Oyama PFK. Zawody zostały zorganizowane przez częstochowski klub Akarui Yama na czele z sensei Grzegorzem Zyśko. Turniej zgromadził 250 zawodników z 27 klubów. Nasza 21 osobowa ekipa z Limanowej była jedynym klubem spoza federacji Oyama PFK. Mistrzostwa otworzył Hanshi Jan Dyduch 8 dan, sędzią głównym zawodów był shihan Paweł Pajdak 6 dan.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 21 zawodników w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. W zawodach wzięli udział: Artur Kędroń, Antoni Wójcik, Tymoteusz Halota, Antoni Kędroń, Tomasz Stanisz, Tymon Przechrzta, Sara Bulanda, Jakub Wiewiórski, Szymon Dyrek, Alan Pękala, Dominik Sara, Julia Matląg, Jagoda Zelek, Filip Folonka, Wiktoria Nowak, Wiktor Siedlarz, Brajan Bulanda, Marlena Kądziołka, Nikola Smorońska, Krzysztof Malec oraz Dominika Dąbrowska.

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński 5 dan, sensei Zbigniew Gągola 3 dan (sędzia zawodów), sensei Tadeusz Dyrek (kierownik ekipy), sensei Mateusz Puch 1 dan (sekundant) oraz sempai Mieczysław Puch (sędzia zawodów), a także licznie zebrani rodzice.

fot. / Oyama PFK – Radosław Dyduch

Medaliści Otwartych Mistrzostw Makroregionu Południowego Oyama PFK

1 miejsce:

 • Tomasz Stanisz – 1 miejsce kumite dzieci 8-10 lat -35 kg.
 • Tymoteusz Halota – 1 miejsce kumite dzieci 8-10 lat +35 kg.
 • Brajan Bulanda – 1 miejsce kumite junior młodszy 12-14 lat +55 kg.
 • Dominik Sara – 1 miejsce kumite junior młodszy 12-14 lat -55 kg.

2 miejsce:

 • Artur Kędroń – 2 miejsce kumite dzieci 8-10 lat -35 kg.
 • Antoni Wójcik – 2 miejsce kumite dzieci 8-10 lat +35 kg.
 • Jakub Wiewiórski – 2 miejsce młodzik 10-12 lat -35 kg.
 • Szymon Dyrek – 2 miejsce kumite junior młodszy 12-14 lat -45 kg.
 • Julia Matląg – 2 miejsce kumite junior młodszy 12-14 lat -55 kg.
 • Krzysztof Malec – 2 miejsce – junior starszy 16-18 lat -75 kg.

3 miejsce:

 • Tymon Przechrzta – 3 miejsce kumite dzieci 8-10 lat -35 kg.
 • Wiktoria Nowak – 3 miejsce kumite junior 14-16 lat +60 kg.

Galeria – kumite / fot. Oyama PFK

Komentarz po mistrzostwach

Nie zwalniamy tempa ani na moment. Kolejny weekend startowy w wykonaniu Goliński Team. Tym razem postanowiliśmy spróbować swoich sił w innej federacji karate, mianowicie w Oyama PFK. Na 27 klubów, które wzięły udział w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego tylko nasz klub był spoza federacji Oyama PFK. A to dlatego, że nie boimy się wyzwań i rywalizacji. Zostaliśmy w Częstochowie ugoszczeni i liczymy na dalszą współpracę naszego klubu z Oyama PFK (dla przypomnienia dodamy, że na Otwartym Pucharze Polski IKO Nakamura Polish Open walczyli również zawodnicy z klubów Oyama PFK). Nasz klub reprezentowało 21 zawodników, którzy startowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Wszyscy zawodnicy musieli stoczyć 1-2 walki by wejść do półfinału, a potem w razie nie powodzenia odbywały się walki o 3 miejsce. Każdy z naszych zawodników tego dnia miał możliwość sprawdzenia się na wielu płaszczyznach: wystartowanie w innej federacji, bardzo duża ilość walk oraz wysoki poziom mistrzostw. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, mamy zawodników w każdej grupie wiekowej, którzy mają potencjał i ciężkimi treningami przekładają go na sportowe sukcesy w zawodach. Przed nami zawody w Nowym Targu, Wadowicach oraz Bielsku Białej i już nie możemy się ich doczekać! OSU!

Dekoracja zawodników

Goliński Team w Częstochowie

OSU!