Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

16 medali dla Goliński Team na III Grand Prix Beskidów w Wilkowicach!

25 listopada w Wilkowicach (nieopodal Bielsko Białej) w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Szkolnej 8a odbyła się już trzecia edycja Grand Prix Beskidów Kyokushin Karate. Organizatorem turnieju był Bielski Klub Kyokushin Karate na czele z sensei Sławomirem Dubielem. Sędzią głównym zawodów był shihan Paweł Juszczyk. W zawodach wzięło udział 223 zawodników z 24 klubów z Polski, ale także ekipa z Łotwy i Ukrainy.

W pierwszej edycji (2015 rok) tego turnieju wystartowało 14 naszych zawodników, rok temu Limanową reprezentowało 22 zawodników, tym razem Limanowski Klub Kyokushin Karate wystawił 19 zawodników: Mateusz Majda, Martyna Majda, Szymon Dyrek, Konrad Nowak, Piotr Kuchnia, Olimpia Sułkowska, Alan Pękala, Konrad Drożdż, Wiktoria Kapera, Dominik Sara, Julia Matląg, Żak Oliwia, Eryk Pająk, Mateusz Pławecki, Aleksandra Piórkowska, Brajan Bulanda, Patryk Kroczek, Małgorzata Sroka, Kacper Sukiennik.

19 naszych zawodników zdobyło 16 medali (3 złote, 5 srebrnych oraz 8 brązowych) oraz 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Medale dla Limanowej zdobyli:

 • Szymon Dyrek zajął II miejsce w kata dzieci i kadetów
 • Mateusz Pławecki zajął II miejsce w kumite juniorów (2000-2001) w kat. +75 kg.
 • Konrad Nowak zajął III miejsce w kumite juniorów młodszych (2002-2003) w kat. -65 kg.
 • Wiktoria Kapera zajęła II miejsce w kumite młodziczek (2004-2005) w kat. +50 kg.
 • Aleksandra Piórkowska zajęła III miejsce w kumite juniorek (2000-2001) w kat. -65 kg.
 • Patryk Kroczek zajął III miejsce w kumite juniorów (2000-2001) w kat. -75 kg.
 • Eryk Pająk zajął I miejsce w kumite juniorów (2000-2001) w kat. +75 kg
 • Julia Matląg zajęła I miejsce w kumite kadetek młodszych (2008-2009) w kat. -35 kg.
 • Oliwia Żak zajęła I miejsce w kumite juniorek młodszych (2002-2003) w kat. + 65 kg. 
  oraz III miejsce w kumite juniorek młodszych (2002-2003) w kat. -50 kg.
 • Alan Pękala zajął II miejsce w kumite kadetów młodszych (2008-2009) w kat. +34 kg.
 • Brajan Bulanda zajął III miejsce w kumite kadetów młodszych (2008-2009) w kat. -34 kg.
 • Małgorzata Sroka zajęła II miejsce w kumite juniorek młodszych (2002-2003) w kat. +65 kg.
 • Mateusz Majda zajął III miejsce w kumite juniorów młodszych (2002-2003) w kat. +65 kg.
 • Martyna Majda zajęła III miejsce w kumite młodziczek (2004-2005) w kat. -50 kg.
 • Olimpia Sułkowska zajęła III miejsce w kumite młodziczek (2004-2005) w kat. +50 kg.

Z zawodnikami przebywali sensei Zbigniew Goliński – jeden z sędziów głównych Grand Prix, sensei Marcin Guzik który sekundował wszystkie walki naszych wojowników. Gorący doping naszym zawodnikom zapewnili licznie zebrani rodzice.

Turniej w Wilkowicach rozpoczął się od konkurencji kata, w której wystartowało 5 naszych zawodników, niestety tylko Szymon Dyrek stanął na wysokim drugim miejscu w swojej kategorii wiekowej.

Następnie rozpoczęliśmy zmagania w kumite. W kategorii wiekowej 2008-2009 mieliśmy piątkę zawodników. Julia Matląg jak rok temu na II Grand Prix Beskidów tak i tym razem była bezkonkurencyjna i pokonała wszystkie swoje przeciwniczki. Alan Pękala po ciężkich bojach w eliminacjach i półfinale dopiero w finale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Brajan Bulanda po przejściu eliminacji, w walce półfinałowej niestety nie dał rady swojemu przeciwnikowi. Dominik Sara w walce ćwierćfinałowej trafił na bardzo mocnego przeciwnika i niestety nie udało się wejść do strefy medalowej. Szymon Dyrek niestety odpadł w drugiej walce eliminacyjnej, jego kategoria -28 kg. była najbardziej „obstawioną” kategorią w której było prawie 20 zawodników.

W kategorii młodzików (2004-2005) poszło nam bardzo dobrze. Wiktoria Kapera o włos przegrała walkę finałową i „otarła się” o złoty medal III GP. Martyna Majda po emocjonujących walkach eliminacyjnych w półfinale mimo olbrzymich chęci nie zdołała pokonać swojej przeciwniczki. Piotr Kuchnia stoczył bardzo ciężką walkę eliminacyjną, niestety w ocenie sędziów to jego przeciwnik przeszedł do następnego etapu turnieju. Olimpia Sułkowska w wyniku losowania znalazła się w premiowanej czwórce i tam w walce półfinałowej musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki.

Juniorzy młodsi (2002-2003) również stanęli na wysokości zadania. Oliwia Żak zwyciężyła w kategorii +65 kg i była bezkonkurencyjna, ale również zdobyła III miejsce w niższej kategorii wagowej -50 kg. Oliwia w dniu zawodów ważyła 48 kg i mogła wystartować w dwóch kategoriach wagowych. Konrad Nowak dostał się do półfinału i tam toczył ciężki bój z dużo wyższym i cięższym zawodnikiem, niestety nie udało się go pokonać. Małgorzata Sroka w walce finałowej nie dała rady swojej przeciwniczce i choć chęci były duże, musi zadowolić się srebrnym medalem III GP. Konrad Drożdż odpadł w po pierwszej bardzo ciężkiej walce eliminacyjnej z dużo większym i cięższym o około 20 kilogramów zawodnikiem z Kątów Śląskich. W podobnej sytuacji znalazł się Mateusz Majda, który w wyniku losowania znalazł się w premiowanej czwórce, ale w walce półfinałowej trafił na ciężkiego rywala i musiał uznać jego wyższość.

W najstarszej kategorii wiekowej (2000-2001) również zdobyliśmy kilka medali. Kolejni zawodnicy Patryk Kroczek oraz Kacper Sukiennik po przejściu do premiowanej czwórki w półfinale toczyli mocne boje o wejście do finału i choć zaangażowania i chęci nie zabrakło to przeciwnicy nie dali sobie narzucić przewagi i to oni przeszli do finałów. Aleksandra Piórkowska w wyniku losowania znalazła się w premiowanej czwórce, niestety nie udało się szczęścia przekuć w awans do finału i na walce półfinałowej musiała zakończyć swój udziała w GP. Mateusz Pławecki po bezproblemowym przejściu przez eliminacje w finale trafił na swojego klubowego kolegę Eryka Pająka, walka rozstrzygnęła się dopiero po dogrywce, po której sędziowie zdecydowali o zwycięstwie Eryka. 

Wszyscy spisali się bardzo dobrze, prawie wszyscy zawodnicy zdobyli trofea medalowe, a troje z naszej ekipy otarło się o strefę medalową. To bardzo dobrze świadczy o poziomie i umiejętnościach naszych zawodników. Pojechaliśmy bardzo liczną ekipą do Bielska Białej, zawodnicy walczyli bardzo dzielnie i to najbardziej napawa dumą cały nasz klub, że praca instruktorów i trenerów przynosi wymierne efekty. Gratulacje dla medalistów, ale również dla startujących, którym nie udało się zdobyć medalu. Już niebawem kolejne zawody, w których będzie możliwość się sprawdzić i powalczyć o kolejne puchary. Niech przegrana będzie solidnym „motywatorem” do jeszcze cięższych treningów i większego zaangażowania na sali. OSU!

– sensei Zbigniew Goliński III dan

Krótki materiał filmowy z III Grand Prix Beskidów

W roli głównej nasi zawodnicy:

Ogólny materiał po turnieju:

Galeria zdjęć z dekoracji zawodników

więcej zdjęć znajduje się na naszym profilu w Google+ – zapraszamy!

OSU!