Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

4 medale na Pucharze Europy dla zawodników Goliński Team!

W dniach 5-6 grudnia w Katowicach miały miejsce dwie najważniejsze imprezy Karate Kyokushin w Europie. 5 grudnia odbył się Puchar Europy kata oraz kumite dla zawodników od 10 do 17 lat oraz kumite masters +35 lat, natomiast 6 grudnia odbyły się Mistrzostwa Europy Open Seniorów. W tych turniejach nie mogło zabraknąć również naszych zawodników. Limanowski Klub Kyokushin Karate a zarazem Polskę reprezentowali: sensei Zbigniew Gągola II dan (który rok temu zdobył srebrny medal w kumite masters +40 lat -85 kg.), Justyna Woźniak, Andrzej Tokarczyk, Sylwia Mruk, Kamil Uryga (również ubiegłoroczny vicemistrz w kumite juniorów +75 kg.), Julia Wątroba, Szymon Wiktor, Oliwia Żak, Bartłomiej Żak, Mateusz Majda, Martyna Majda oraz Mateusz Pławecki.

Dwunastka zawodników zdobyła 4 medale podczas Pucharu Europy!
2 srebrne oraz 2 brązowe.
 

Sensei Zbigniew Gągola drugi raz z rzędu zdobył srebrny medal w kumite masters +45 lat w kategorii -85 kg. Kamil Uryga tak samo jak rok temu zdobył srebrny medal w kumite juniorów 16-17 w kategorii +75 kg. Julia Wątroba w kumite 14-15 lat zdobyła brązowy medal oraz Mateusz Majda w kumite 10-11 lat w kategorii +45 kg również brązowy medal.

Z zawodnikami przebywał sensei Zbigniew Goliński – jeden z sędziów PE i ME Open oraz sensei Marcin Guzik, który sekundował wszystkie walki naszych wojowników.

Sensei Zbigniew Gągola w pierwszej walce zmierzył się z zawodnikiem z Turcji. Od początku prowadził walkę, narzucił swoje tempo i mimo, że zawodnik z Turcji faulował to zwycięstwo zostało po stronie senseia. W kolejnej walce sensei spotkał się z zawodnikiem z Ukrainy i toczył z nim ciężki bój o wejście do finału. Pojedynek jednak ułożył się po myśli naszego zawodnika i sędziowie nie mieli wątpliwości finał należy do Polaka! A w finale sensei Gągola zmierzył się z sensei Wójcikiem z Wielkiej Brytanii. 1,5 minuty nie dało rezultatu, dopiero w dogrywce sensei Wójcik zaznaczył przewagę i to on zdobył mistrzostwo Europy a sensei Zbigniew Gągola ostatecznie zajął II miejsce jak w ubiegłym roku!

Kamil Uryga pierwszą walkę eliminacyjną wygrał bez większych problemów z zawodnikiem Turcji. Kolejną walkę stoczył z Polakiem Tomaszem Ulejczykiem i mimo iż początek walki wskazywał na rychłą porażkę to druga część walki oraz końcówka należała wyłącznie do Kamila, który jednogłośnie wygrał pojedynek. Finał dla naszego zawodnika nie ułożył się nalepiej, choć na początku walki Kamil miał zdecydowaną przewagę to w ostatnich sekundach, został niestety trafiony hiza-geri-chudan i to jego przeciwnik zdobył mistrzostwo Europy.

Julia Wątroba w pierwszej walce całkowicie zdominowała Katerinę Karlikovą z Czech i tym samym przeszła do premiowanej czwórki. W półfinale zmierzyła się z zawodniczką z Węgier i niestety to ona przeszła do finału a Julka ostatecznie zdobyła brązowy medal Pucharu Europy.

Mateusz Majda w wyniku losowania znalazł się już w premiowanej czwórce i już w pierwszej walce walczył o wejście do finału. Pojedynek toczył z zawodnikiem z Ukrainy Andriy Malyukiem, który niestety okazał się zbyt mocny dla Mateusza i nasz zawodnik ostatecznie zajął 3 miejsce Pucharu Europy.

Oliwia Żak bez większych problemów pokonała Klarę Kottovą z Czech. W ćwierćfinale do pojedynku z Oliwią stanęła Wiktoria Witkowicz z Warszawy. Początek nie udał się Oliwii, ponieważ Wiktoria zdobyła wazari techniką mae-geri-jodan. Do końca walki Oliwia nieskutecznie próbowała odrobić stratę. Dopiero w ostatniej akcji Oliwia zdobyła wazari i o wyniku walki musiała zdecydować dogrywka, w której Oliwia zdecydowanie prowadziła, jednak w końcówce walki Oliwia otrzymała ostrzeżenie od sędziego głównego. Werdyktem 3:2 Oliwia otarła się o miejsce medalowe!

Szymon Wiktor w pierwszej walce zmierzył się z Michałem Koszyckim. Zawodnicy prowadzili bardzo zażartą walkę. Jednak po zakończeniu dwóch minut sędziowie zdecydowali, że to przeciwnik Szymona przejdzie do następnego etapu. Andrzej Tokarczyk również odpadł w pierwszej walce eliminacyjnej, choć toczył dzielne boje z Adrianem Mariea z Rumunii to niestety jego przeciwnik przeszedł do następnego etapu. Sylwia Mruk niestety też przegrała swój pierwszy pojedynek z Sedą Gül z Turcji, walczyła bardzo dzielnie, po zakończonej 2 minutowej walce wszyscy myśleliśmy, że wynik będzie dla nas korzystny, ale niestety, 2 sędziów na remis, 1 na Sylwię i 1 na Sedę. Ostatecznie główny sędzia zdecydował, że zawodniczka z Turcji przejdzie dalej. Mateusz Pławecki w pierwszej i niestety ostaniej walce zmierzył się z Balint Tornai z Węgier – to była dobra i zacięta walka, którą wygrał niestety Węgier. Podobnie zakończył przygodę z Pucharem Europy Bartłomiej Żak, który w pierwszej walce nie sprostał zawodnikowi z Ukrainy. Martyna Majda również nie dała rady w pierwszej walce eliminacyjnej swojej przeciwniczce Aleksandrze Czaplińskiej, która na początku walki zdobyła wazari i już do końca walki nie oddała prowadzenia.

Justyna Woźniak mając wolny los znalazła się w ósemce najlepszych zawodniczek Mistrzostw Europy Open. W ćwierćfinale stanęła do walki z zawodniczką Reeną Prasad z Nowej Zelandii. Niestety Justyna przegrała ten pojedynek i do premiowanej czwórki przeszła Reena Prasad. Justyna ostatecznie zajęła 8 miejsce w Mistrzostwach Europy Open 2015.

Jak cały nasz klub jestem niezmiernie dumny z wyniku jaki osiągneli nasi zawodnicy podczas tegorocznej edycji Mistrzostw Europy oraz Pucharu Europy. Rok temu przywieźliśmy trzy medale, tym razem udało się zdobyć 4 krążki. Oczywiście na pochwałę zasługują sensei Zbigniew Gągola oraz Kamil Uryga, który potwierdzili swoją wysoką formę zdobywając rok w rok wysokie drugie miejsca. Pozostali zawodnicy, mimo porażki również zasługują na słowa uznania. Samo powołanie do reprezentacji Polski, wyjście na matę oraz zacięta walka podczas tak prestiżowego turnieju na naszym kontynencie to już wielki sukces. Gratulacje dla medalistów i naszych zawodników! Osu!

– Zbigniew Goliński III dan

Gorące podziękowania kierujemy w stronę pana Tomasza Pasyka (TOMTRANS) oraz pani Marii Szubryt bez pomocy którego wyjazd nie doszedłby do skutku. Nasz wyjazd wspomógł również Urząd Miasta na czele z panem Burmistrzem Władysławem Bieda. Dziękujemy również pani mgr Kazimierze Zięba za udostępnienie sal do treningów w ZSS nr 1 w Limanowej. Jeszcze raz dziękujemy! Dōmo arigatō!

Krótki materiał wideo przygotowany przez Limanowską Telewizję Internetową TV28.PL

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9FNTF7_ZlRU[/youtube]

Galeria zdjęć!

Goliński Team

Kamil Uryga eliminacje

Kamil Uryga półfinał

sensei Zbigniew Gągola eliminacje

sensei Zbigniew Gągola półfinał

sensei Zbigniew Gągola finał

Sylwia Mruk eliminacje

Oliwia Żak eliminacje

Oliwia Żak ćwierćfinał

OSU!