Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Makroregion Południowy w Krakowie

Wielkim sukcesem organizacyjnym i medialnym zakończyły się rozegrane w Hali Wisły w dniu 4 marca pod patronatem Prezydenta Krakowa, Mistrzostwa Polski Południowej Kyokushin Karate w ramach Mistrzostw Makroregionu Południowego. Wzięło w nich udział około 190 zawodników reprezentujących 24 ośrodki Kyokushin Karate, którzy konkurowali w 22 konkurencjach seniorów i juniorów.

Otwarcia mistrzostw dokonali Wiceprezydent Krakowa pani Stanisława Urbaniak oraz shihan Andrzej Drewniak, który przypomniał, że ostatni Międzynarodowy Turniej Wawelskiego Smoka odbył się w 1982 roku po czym Krakowski Smok „zasnął” na 24 lata. Organizacja tych mistrzostw i zdobycie na nich tak wielu medali oraz renesans sekretariatu Kyokushin to widoczne dowody, że Krakowski Smok budzi się …

Patroni medialni jak TV3, Radio Kraków i Dziennik Polski zgodnie ocenili, że od dwudziestu lat nie było w Polsce południowej tak dużej i dobrej imprezy Kyokushin Karate. Ewa Pawlikowska i Mateusz Wójcik, którzy wystąpili w charakterze gwiazd wieczoru – nie zawiedli swoich fanów. Ich wywiady i finałowe pojedynki pokazała TV3 w sobotnim wydaniu Studia Sport o godz. 22.00. Także Radio Kraków i Dziennik Polski poświęciły im specjalne wydania.

Organizatorzy przeprowadzili imprezę z zastosowaniem nowoczesnej konstrukcji podestu pod tatami, rampy ze specjalnymi reflektorami oraz odpowiedniego nagłośnienia i wystroju hali. Dodając do tego dynamicznie zrealizowany program, oprawę muzyczną, dobrą konferansjerkę i wysoki poziom walk – Hala Wisły od lat nie była wypełniona 1500 osobami tak żywiołowo reagującej na pojedynki i pokazy karate, publiczności.źródło: Polska Organizacja Kyokushin

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało kilkunastu zawodników w kumite senior, kumite lekki kontakt juniorów młodszych oraz zawodniczki w kumite kobiet i kumite kobiet lekki kontakt.

  • Sensei Zbigniew Gągola (1 Dan) – III miejsce w kat. -80 kg. kumite senior
  • Jarosław Czernek – III miejsce w kat. -70 kg. kumite juniorów młodszych
  • Bartłomiej Wrona III miejsce w kat. -65 kg. kumite juniorów młodszych
  • Iwona Fecko – III miejsce w kat. -55 kg. kumite juniorek młodszych

Karatekom wiernie towarzyszyła i gorącym dopingiem wspierała grupa kibiców z Limanowej

Nad grupą zawodników czuwał Sensei Edward Goliński (3 Dan).

Galeria zdjęć:

Magda Jasica – eliminacje

Iwona Fecko – eliminacje

Robert Sukiennik – eliminacje

Krzysztof Włodarczyk – eliminacje

Sensei Zbigniew Gągola (1 Dan) – ćwierćfinał

Sensei Zbigniew Gągola (1 Dan) – półfinał