Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

3 medale limanowian na Pucharze Europy!

W dniach 29-30 listopada odbyły się Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy 2014. Zawody rozegrano w Sosnowcu. W pierwszym dniu zawodów, tj. w sobotę odbył się Puchar Europy w kumite kadetów, juniorów oraz old seniorów a także konkurencja kata. Niedziela to już najważniejsza impreza na naszym kontynencie – Mistrzostwa Europy Open.

Limanowski Klub Kyokushin Karate oraz Polskę w Pucharze Europy reprezentowali:

  • Agnieszka Puch w kata
  • Karolina Halat w kumite dziewcząt 14-15 lat
  • Sylwia Mruk w kumite dziewcząt 14-15 lat
  • Wiktoria Włodarczyk w kumite dziewcząt 14-15 lat
  • Marlena Orzeł w kumite dziewcząt 14-15 lat
  • Kamil Uryga w kumite chłopców 16-17 lat w kat. +80 kg
  • Andrzej Tokarczyk w kumite chłopców 16-17 lat w kat. -70 kg.
  • Sensei Zbigniew Gągola w kumite old senior +40 lat w kat. -80 kg.

Natomiast w Mistrzostwach Europy Open wystąpił sensei Marcin Guzik.

Do całego dorobku medalowego Polski swoje medale dołożyli również zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate.

Karolina Halat po pięknie wygranych walkach elimacyjnych dopiero w półfinale uznała wyższość swojej przeciwniczki i zajęła 3 miejsce a tym samym zdobyła tytuł brązowej medalistki Pucharu Europy 2014. Kamil Uryga po eliminacjach w półfinale spotkał się z bardzo wymagającym przeciwnikiem, lecz i ten nie sprawił zbyt wielu problemów naszemu zawodnikowi. W finale przeciwnik Kamila zaznaczył swoją przewagę i Kamil pozostało 2 miejsce oraz vicemistrzostwo Europy w swojej kategorii! Sensei Zbigniew Gągola po czterech latach przerwy wrócił na matę by kolejny raz zawalczyć o najwyższe miejsce na podium. Droga do finału była ciężka i wymagająca, ale żaden z przeciwników nie zagroził naszemu senseiowi w drodze do finału. W finale sensei Zbigniew spotkał się z zawodnikiem z Rosji Magomedem Tsakhaev. Dwie minuty walki, bardzo wyrówanej walki nie wyłoniły zwycięzcy, kolejne dwie minuty dogrywki w naszej ocenie również powinny zakończyć się remisem i kolejną dogrywką, która dopiero zdecydowałaby o wyniku walki. Niestety w ocenie sędziów zwycięzcą i Mistrzem Europy został zawodnik z Rosji, a tym samym sensei Zbigniew Gągola został vicemistrzem Europy open! Warto podkreślić, że właśnie 4 lata temu sensei Zbigniew startował w Belgradzie w Serbii podczas Mistrzostw Europy Open również w tej konkurencji, jednak dopiero teraz udało się stanać na jednym z najwyższych miejsc na podium.

Limanowa dołożyła 3 cegiełki do całego dorobku medalowego naszego kraju! Kamil Uryga, sensei Zbigniew Gągola oraz Karolina Halat – medaliści Pucharu Europy 2014 – GRATULACJE !!!

Sensei Zbigniew Goliński czuwał nad całą ekipą oraz jako sędzia międzynarodowy sędziował wiele sobotnich walk, a także w centralnej części tego wydarzenia walki półfinałowe i finałowe Mistrzostw Europy Open seniorów i seniorek!

Wiktoria Włodarczyk odpadła już w eliminacjach z europejskiego turnieju po pieknej i bardzo wyrównanej walce z zawodniczką z Francji. Marlena Orzeł, Sylwia Mruk oraz Andrzej Tokarczyk mimo ogromnych ambicji i chęci do walki, niestety musieli uznać wyższość swoich przeciwników i już w eliminacjach odpadli z turnieju.

Sensei Marcin Guzik obok szóstki pozostałych reprezentantów Polski w Mistrzostwach Europy Open stoczył zaciętą walkę z zawodnikiem z Francji Mohamedem Yacine Bouchedda. Niestety nie udało się, w ocenie sędziów do następnej rundy 1/16 przeszedł zawodnik z Francji.

Jestem bardzo szczęśliwy, z pewnością medaliści również, zresztą jak i cały klub – jesteśmy dumni z postawy limanowskich zawodników oraz ze zdobytych medali. Do Sosnowca pojechało 8 zawodników, przywieźliśmy 3 medale, dwa srebrne i jeden brązowy. W kumite dziewcząt 14-15 lat Karolina Halat stanęła na podium, w kumite chłopców 16-17 lat Kamil Uryga został vicemistrzem Europy natomiast w kumite old senior Zbigniew Gągola również został vicemistrzem Europy! Dla kadetów i juniorów medale na tak poważnej imprezie powinny być motywacją do jeszcze większe pracy nad sobą, aby na kolejnych zawodach, krajowych i lokalnych potwierdzić wysoką formę z Pucharu Europy! Dla senseia Zbigniewa vicemistrzostwo Europy to ukoronowanie całej zawodniczej kariery, to srebrny wieniec, który stanowi zwieńczenie całej drogi Kyokushin w jego życiu. Lata treningów, pot, krew i łzy wylane w Dojo w Sosnowcu zaowocowały wyśmienitą formą, której rezultatem jest właśnie vicemistrzostwo Europy! O sportowej emeryturze sensei Zbigniew jeszcze nie myśli, dlatego z pewnością jeszcze nie raz zachwyci nas swoją postawą w konkurencji old senior! Natomiast dla zawodników, którzy odpadli już w eliminacjach jest jedna rada – bardzo cenna rada – o której zresztą sami po walkach mówili: „sensei trzeba jeszcze więcej trenować i na następnych zawodach pokażemy co potrafimy”. Dlatego bierzemy się do dalszych treningów!

– sensei Zbigniew Goliński III Dan – sędzia międzynarodowy – po zawodach!

Wyjazd naszej ekipy oraz start w tej prestiżowej imprezie nie byłby możliwy gdyby nie pomoc firmy TOMTRANS – Tomasz Pasyk! 

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć / autor: Łukasz Zawadzki

Sensei Marcin Guzik vs. Mohamed Yacine

Finałowa walka kumite old senior +40 lat / – 80 kg.

a tutaj wideorelacja po Mistrzostwach Europy dzięki TV28.PL

Galeria zdjęć z walki sensei Marcina Guzika z zawodnikiem z Francji
(trochę kiepska jakość zdjęć – niebawem lepsza jakość)

OSU!