Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

12 medali w Nowym Targu!!

Dnia 25 maja odbył się XII Ogólnopolski Turniej Kyokushin Karate w Nowym Targu. W turnieju wzięło udział 11 klubów z całej Polski, m. in. ośrodki kyokushin z Zakopanego, Limanowej, Katowic, Niepołomic, Krakowa, Nowego Sącza. Zawody w Nowym Targu zgromadziły 217 zawodników.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała liczna grupa 34 zawodników, którzy w Nowym Targu przebywali wraz z kibicami oraz rodzicami. Karatecy z Limanowej startowali w konkurencji kumite oraz kata we wszystkich kategoriach wiekowych i wagowych. Łącznie zdobyliśmy 12 medali w konkurencjach indywidualnych, zabrakło nam naprawdę nie wiele do miejsca na podium w klasyfikacji drużynowej. Może następnym razem. Nad grupą czuwali sensei Zbigniew Goliński III Dan, sensei Zbigniew Gągola II Dan (sędziowie turnieju) oraz sensei Marcin Guzik I Dan (kierownik drużyny).

Lista zawodników z Limanowej, którzy stanęli na podium w Nowym Targu:

  • Oliwia Gągola zajęła III miejsce w kumite kadetek open
  • Włodarczyk Wiktoria zajęła II miejsce w kumite młodziczek -50 kg.
  • Orzeł Marlena zajęła III miejsce w kumite młodziczek -50 kg.
  • Mruk Sylwia zajęła I miejsce w kumite młodziczek +50 kg. oraz III miejsce w kata młodziczek
  • Karolina Halat zajęła II miejsce w kumite młodziczek +50 kg.
  • Krzysztof Adamek zajął II miejsce w kumite juniorów -70 kg. oraz I miejsce w kata juniorów
  • Górszczyk Krzysztof zajął III miejsce w kumite juniorów -70 kg.
  • Uryga Kamil zajął I miejsce w kumite juniorów +70 kg.
  • Kozak Krystian zajął II miejsce w kumite juniorów +70 kg.
  • Tadeusz Dyrek zajął III miejsce w kumite seniorów old boy

Występ zawodników z Limanowej w Nowym Targu praktycznie kończy nasz okres startowy w tym półroczu. Zaliczyliśmy Makroregion, Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Europy oraz kilka turniejów ogólnopolskich. Start 34 zawodników w XII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin uważam za udany. Medale zdobyły osoby, które wyróżniają się na treningach aktywnością i ogromną chęcią do pracy nad sobą. Ciężkie treningi, konsekwentność i dyscyplina na sali teraz procentuje. Kolejny raz w finale w swojej kategorii zmierzyły się ze sobą Karolina Halat i Sylwia Mruk, jak również Krystian Kozak i Kamil Uryga. Niezmiernie cieszy mnie postawa najmłodszych startujących, którzy na co dzień trenują w sekcjach Łososina Górna, Nowy Sącz, czy młodsza grupa w Limanowej. Mimo iż nie udało im się zdobyć medalu na tych zawodach pokazali, że z treningu na trening, z miesiąca na miesiąc robią coraz większe postępy i medale są kwestią czasu. Wszystkim medalistom gratuluję a przegranym zachęcam i motywuje do jeszcze większej pracy na sali pod okiem instruktorów. Teraz skupiamy się na czerwcowym egzaminie na stopnie szkoleniowe. OSU!

– sensei Zbigniew Goliński III Dan

Galeria zdjęć
Filmiki z walk

 Krzysztof Adamek

Andrzej Tokarczyk

Bartłomiej Żak

Jakub Potoniec

Jakub Potoniec druga walka

Joanna Furtak

Oliwia Gągola

Oliwia Żak

Kamil Uryga

Krystian Kozak

Łukasz Kuzak

Wiktoria Włodarczyk – półfinał

Wiktoria Włodarczyk – finał

Sylwia Mruk

Karolina Halat

Karolina Halat vs. Sylwia Mruk – finał

Marlena Orzeł

Tadeusz Dyrek

Tadeusz Zapała

OSU!