Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

5 Dan w Limanowej. Shihan Zbigniew Goliński. Branch Chief IKO Nakamura Polska

W dniach 6-12 grudzień odbyło się Międzynarodowe Seminarium Kyokushin Karate w Kobe (Japonia) podczas, którego sensei Zbigniew Goliński przeszedł pomyślnie egzamin na wyższe stopnie mistrzowskie oraz nominację na Branch Chief w organizacji International Karate Organization Nakamura.

Tak! Stało się, mamy 5 DAN w Limanowej, mamy tytuł „Shihan” na naszej limanowskiej ziemi, mamy Branch Chief IKO Nakamura w Polsce. Shihan Zbigniew Goliński. Tytuł „Shihan” oraz miano Branch Chief upoważnia shihana Golińskiego między innymi do reprezentowania IKO Nakamura w Polsce, a także do egzaminowania na stopnie mistrzowskie do 3 dan, komisyjnie do 4 dan.

Po przylocie do Japonii sensei Goliński wraz z sensei Weselskim oraz shihan Piotrem Sawickim (6 Dan, przedstawiciel IKO Nakamura w Polsce, Mistrz Świata Kyokushin Karate z 1997 roku) udali się na spotkanie z Sosui Makoto Nakamura podczas, którego zostali przedstawieni i otrzymali nominację Branch Chief. 

Sosui Makoto Nakamura to jedyny dwukrotny Mistrz Świata Kyokushin Karate [1979 i 1983] w kategorii OPEN, dla zainteresowanych: rozmowa z Sosui Makoto Nakamura podczas pobytu w Polsce.

W czasie pobytu w Kobe wraz z wszystkimi uczestnikami z różnych zakątków świata sensei Goliński wziął udział w kilkunastu sesjach treningowych oraz seminarium sędziowskim, podczas którego zdobył uprawnienia do sędziowania zawodów o randze międzynarodowej. Jednym z punktów tego „międzynarodowego tygodnia” w Kobe była pierwsza edycja IKO International Friendship Karate Championships. W zawodach wzięło udział ponad 1000 zawodników. Jednym z sędziów zawodów był sensei Goliński.

Najważniejszym punktem seminarium był egzamin oraz oficjalne nadanie tytułu Branch Chief.
Seminarium zakończyło się uroczystą Sayonarą.

Shihan Zbigniew Goliński

Związany z limanowską ziemią trenuje i propaguje Kyokushin Karate w Limanowej od początków lat 80-tych ubiegłego wieku, wraz z bratem Edwardem Golińskim po wielu trudach w 1997 roku oficjalnie rozpoczęli własną drogę Kyokushin zakładając Limanowski Klub Kyokushin Karate. Shihan Goliński na swoim koncie ma wiele tytułów i medali zdobytych na turniejach, mistrzostwach ogólnokrajowych, a także Mistrzostw Europy, jednak do najcenniejszych zdobyczy należą dwukrotne brązowe medale Mistrzostw Świata Karate Kyokushin [2007,2008] w kategorii wagowej -80 kg. Bracia Golińscy wytrenowali wiele pokoleń limanowskich wojowników. Sami toczyli boje na matach, potem ich wychowankowie próbowali swoich sił w międzynarodowych zmaganiach reprezentując biało-czerwone barwy. Obecnie w klubie trenuje ponad 120 osób, najmłodszy trenujący dopiero co skończył 5 lat, natomiast najstarsi, najwytrwalsi zbliżają się do „emerytury”, ale nie tej sportowej. Klub posiada 8 czarnych pasów.

12 grudnia jeden z naszych limanowskich czarnych pasów wskoczył „na wyższy poziom”. Na poziom „Shihan”.

Egzamin oraz szkolenie sędziowskie

Internationa Friendship Karate Championships

Sayonara

Shihan Goliński – gratulujemy – OSU!