Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

8 medali dla Goliński Team w Mistrzostwach Polski Południowej!

12 marca 2017 odbyły się w MOSiR w Przeworsku Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików Kyokushin Karate z udziałem 270 zawodników reprezentujacych 31 ośrodków. Otwarcia Mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Przeworska. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Roman Wożniak. Organizatorem MM był Przeworski Klubu Kyokushin kierowany przez sensei Dariusza Walasa.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali: seniorzy Mateusz Puch, Adam Pradziad, juniorzy: Natalia Górszczyk, Mateusz Pławecki, Wiktoria Włodarczyk, Oliwia Gągola, juniorzy młodsi: Konrad Drożdż, Konrad Nowak, Mateusz Majda oraz młodzicy: Wiktoria Kapera, Kamila Zając, Martyna Majda, Piotr Kuchnia, Bartosz Jasica oraz Olimpia Sułkowska.

15 naszych zawodników zdobyło 8 medali: 2 srebrne i 6 brązowych.

Medaliści Mistrzostw Polski Południowej oraz MM Młodzików:

  • Mateusz Puch zajął II miejsce w kumite seniorów -65 kg.
  • Mateusz Pławecki zajął II miejsce w kumite juniorów +75 kg.
  • Natalia Górszczyk zajęła III miejsce w kumite juniorek +60 kg.
  • Mateusz Majda zajął III miejsce w kumite juniorów młodszych -60 kg.
  • Konrad Nowak zajął III miejsce w kumite juniorów młodszych -55 kg.
  • Wiktoria Kapera zajęła III miejsce w kumite młodziczek +50 kg.
  • Kamila Zając zajęła III miejsce w kumite młodziczek +50 kg.
  • Bartosz Jasica zajął III miejsce w kumite młodzików -50 kg.

Z zawodnikami przebywał sensei Zbigniew Goliński III dan oraz sensei Zbigniew Gągola II dan oraz rodzice zawodników.

Wiktoria Kapera oraz Kamila Zając po przejściu eliminacji i pokonaniu przeciwniczek (walczyły w tej samej kategorii wagowej) w półfinałach nie było już tak lekko i nie dały rady wywalczyć awansu do finału i choć nie wiele brakowało, a mielibyśmy limanowski finał to obie zawodniczki zakończyły Mistrzostwa Młodzików z brązowymi medalami.

Mateusz Majda oraz Konrad Nowak to zawodnicy, którzy po raz pierwszy wystartowali w konkurencji junior młodszy. Oboje mieli dosyć szcześliwe losowanie, bo znaleźli się już w „czwórce”, niestety w półfinale zawodnicy okazali się na tyle wymagający, że Konrad i Mateusz nie dali im rady i musieli pocieszyć się brązowym medalem Mistrzostw Polski Południowej. Podobną sytuację miał Bartosz Jasica, który po eliminacjach nie dał rady przeciwnikowi w półfinale i zakończył udział w MW Młodzików na 3 miejscu.

Dla Martyny Majda, Olimpi Sułkowskiej, Konrada Drożdza, Adama Pradziada i Oliwii Gągola mistrzostwa w Przeworsku nie ułożyły się pomyślnie. Niestety piątka zawodników odpadła w swoich pierwszych walkach eliminacyjnych i już na początku musieli pożegnać się z turniejem. Piotr Kuchnia również odpadł z turnieju, ale dopiero na etapie ćwierćfinałów. Piotrek pierwszą walkę wygrał dosyć pewnie, niestety w drugiej walce sędzia maty według naszej opinii zbyt pochopnie uznał kopnięcie przeciwnika za wazari i choć całą walkę Piotrek dominał i zdecydowanie prowadził walkę, to wazari już nie odrobił i do półfinału przeszedł jego przeciwnik. Wiktoria Włodarczyk ostatni raz występowała jako juniorka i nie wiele zabrakło by ostatni rok przypieczętować medalem, niestety w walce ćwierćfinałowej w ocenie sędziów lepsza była jej przeciwniczka.

Mateusz Pławecki stoczył mocne dwa pojedynki i bez problemu pokonał swoich przeciwników, niestety w finale zabrakło tego zdecydowania i sędziowie uznali, że to jego przeciwnik zostanie mistrzem 2017 roku, a Mateuszowi przypadło drugie miejsce i Vicemistrzostwo Polski Południowej Juniorów w kategorii +75 kg, również Natalia Górszczyk w kumite juniorów pokazała się z bardzo dobrej strony. Po udanych eliminacjach, po bardzo zaciętej walce półfinałowej nasza zawodniczka wywalczyła brązowy medal.

Na koniec naszych zmagań turniejowych występował Mateusz Puch, który po przerwie wrócił do startów w kumite i powrót ten nasz zawodnik może uznać za bardzo udany! Mateusz w eliminacjach oraz w półfinale nie dał żadnych szans przeciwnikom, był bezapelacyjnie lepszy. Dopiero w finale trafił na bardzo mocnego zawodnika z Jasła Nguen Quang Dawida. Niestety sensei Dawid pokazał swoją wyższość i Mateusz zakończył Mistrzostwa Makroregionu Południowego 2017 na 2 miejscu!

Najważniejsza informacja jest taka, że na 31 ośrodków nasz klub znalazł się na 8 miejscu. Co prawda powoli, ale zbliżamy się do formy sprzed lat, kiedy to zajmowaliśmy miejsca na podium na Mistrzostwach Polski Południowej (w Sanoku 2007 – 3 miejsce, w Nowym Targu 2008 – 3 miejscew Łańcucie 2009 – 3 miejsce, w Jarosławiu 2010 – 1 miejsce, w Wieliczce 2012 – 3 miejsce, w Olkuszu 2013 – 3 miejsce). W poprzednich latach o punktach dla drużyny stanowiły w większości medale seniorów, tym razem medale zdobywali juniorzy, juniorzy młodsi oraz młodzicy. Nie wiele brakło, a mielibyśmy tegorocznego Mistrza Polski Południowej (Mateusz Puch zdobył srebro), ostatnim naszym złotym medalistą seniorów był sensei Marcin Guzik w 2015 roku w Jedliczu w kategorii +80 kg. Jesteśmy dumni z każdego startującego, wielu osobom do strefy medalowej zabrakło naprawdę nie wiele. Każdy start w zawodach to wyzwanie, obowiązki i ciężkie trenigi, które mamy za sobą. Każdy kto wychodzi na matę walczy z przeciwnikiem, z samym sobą jest juz zwycięzcą. Obiecujemy poprawę wyniku w 2018 roku w (prawdopodobnie) Nowej Sarzynie. Tak aby Goliński Team stanął na podium w klasyfikacji drużynowej. OSU

sensei Zbigniew Goliński III Dan

Nasi medaliści:

OSU!