Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Makroregion w Jarosławiu – I miejsce drużynowo!

W ubiegłą sobotę, tj. 27 marca w Hali MOSiR w Jarosławiu odbyły się XX Mistrzostwa Makroregionu Południowego. W imprezie wzięło udział 254 zawodników z 26 ośrodków. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała liczna grupa bo aż 16 zawodników (Agnieszka Puch, Rafał Puch, Mateusz Puch, Patryk Mruk, Mateusz Sukiennik, Paweł Ćwik, Kamil Mamak, Marta Kuchta, Anna Kądziołka, Justyna Woźniak, Mateusz Słaby, Piotr Ciuła, Krzysztof Włodarczyk, Marcin Mrózek, Paweł Jurek, Marcin Guzik). Swoje boje toczyli w różnych kategoriach począwszy od kumite młodzików, juniorów młodszych kończąc na kumite seniorów. W lekkiej kategorii na podium stanęło dwóch zawodników Mateusz Słaby (II miejsce) oraz Piotr Ciuła (III miejsce), Mateusz powtórzył wynik z Makroregionu w Nowy Targu 2008 r. Jak co roku Krzysztof Włodarczyk stanął na podium, będąc najlepszym zawodnikiem w kategorii -70 kg a co za tym idzie zdobywając I miejsce obronił tytuł mistrza makroregionu z roku 2009 z Łańcuta. Do bardzo udanych można zaliczyć debiuty Mateusza Pucha, który zajął IV miejsce w kata przegrywając o 1 punkt z zawodnikiem który zajął III miejsce, również rodzeństwo Rafał Puch oraz Agnieszka Puch którzy pierwszy raz wystartowali w tak poważnej imprezie i odnieśli sukcesy (Rafał i Agnieszka zajęli II miejsca w swoich kategoriach). Do podium niewiele brakło 3 zawodnikom, Justyna Woźniak zajęła V miejsce w kumite lekki kontakt seniorek open, Paweł Ćwik zajął VII miejsce w kumite lekki kontakt seniorów open oraz Marcin Guzik który w ćwierćfinale przegrał z zawodnikiem z Nowego Sącza i ostatecznie zajął V miejsce.

Dzień ten, 27 marca to dzień historyczny z racji tego, że Limanowski Klub Kyokushin Karate zdobył drużynowo I miejsce pokonując w klasyfikacji generalnej inne wielkie ośrodki jak Kielce, Kraków, Zakopane, Nowy Sącz, Sandomierz, Tarnów.

Po zakończeniu turnieju shihan Andrzej Drewniak, który był sędzią głównym, gratulował limanowianom sukcesu.

Zawodników do udziału w mistrzostwach przygotowywali Zbigniew Goliński, Zbigniew Gągola oraz Józef Haszczyc.

Wkrótce zawodnicy LKKK będą mieli okazję spróbować swoich sił w Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół Wyższych.

27 marca w Hali MOSiR w Jarosławiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego. W imprezie wzięło udział 254 zawodników z 26 ośrodków. Organizatorem MM był Jarosławski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez kierownika ośrodka sensei Andrzeja Kruka. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak.

źródło: Polska Organizacja Karate Kyokushin

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała bardzo mocna ekipa 16 zawodników, którzy swoje boje stoczyli w różnych kategoriach począwszy od kumite młodzików, juniorów młodszych oraz full contact seniorów.

  • Agnieszka Puch zajęła II miejsce w kumite lekki kontakt juniorek młodszych -55 kg.
  • Rafał Puch zajął II miejsce w kumite lekki kontakt juniorów młodszych -60 kg.
  • Mateusz Słaby zajął II miejsce w kumite mężczyzn -65 kg.
  • Piotr Ciuła zajął III miejsce w kumite mężczyzn -65 kg.
  • Krzysztof Włodarczyk zajął I miejsce w kumite mężczyzn -70 kg.

o podium otarli się: Justyna Woźniak (kumite lekki kontakt seniorek OPEN) zajęła V miejsce, Paweł Ćwik (kumite lekki kontakt seniorów OPEN) zajął VII miejsce oraz Marcin Guzik (kumite mężczyzn OPEN) który zajął V miejsce.

Drużynowo nasz LKKK zdobył I miejsce co jest historycznym wydarzeniem w historii naszego klubu.

Nad grupą zawodników czuwał Sensei Zbigniew Goliński III Dan – sędzia mistrzostw.

Galeria zdjęć:

od lewej: Marcin, Krzysiek, Marcin i Mateusz

podczas ceremonii otwarcia:

sędziowie turnieju:

Rafał Puch II miejsce:

Agnieszka Puch II miejsce

Mateusz Słaby II miejsce i Piotr Ciuła III miejsce

Krzysztof Włodarczyk I miejsce

Limanowski Klub Kyokushin Karate I miejsce drużynowo

zdjęcie grupowe z Shihan Andrzej Drewniak VII Dan

Agnieszka Puch

Rafał Puch

Mateusz Puch

Patryk Mruk

Marta Kuchta

Mateusz Sukiennik

http://www.youtube.com/watch?v=

Kamil Mamak

Paweł Ćwik (ćwierćfinał)

Anna Kądziołka

full contact:

lekki kontakt:

Justyna Woźniak

full contact

lekki kontakt

Mateusz Słaby

półfinał

Piotr Ciuła (półfinał)

dogrywka

Krzysztof Włodarczyk

półfinał

Marcin Mrózek

Paweł Jurek

Marcin Guzik

eliminacje

ćwierćfinał z dogrywką

OSU!