Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie działalności naszego klubu w 2016 roku

Jak zwykle z początkiem roku przygotowaliśmy dla naszych kibiców, sympatyków, sponsorów krótkie, treściwe podsumowanie naszej działalności w 2016 roku.

Zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate – Goliński Team zdobyli 70 medali w zawodnictwie międzyklubowym.

STYCZEŃ

14 stycznia, we czwartek odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dla dzieci do 14 lat oraz starszych. Do egzaminu podeszło 96 osób z wszystkich grup wiekowych z Limanowej z sekcji Nowy Sącz oraz z dwóch grup wiekowych z sekcji Łososina Górna.

LUTY

W Limanowej przebywała liczna 40 osobowa ekipa z Białegostoku na obozie zimowym. Karatecy trenowali pod okiem sensei Piotra Sawickiego Mistrza Świata kategorii lekkiej z 1997 roku z Tokio. Obóz zakończył się wspólnym treningiem z limanowskimi wojownikami 6 lutego w sobotę.

MARZEC

W połowie marca zaznaczyliśmy swój udział w Makroregionie Południowym, który tym razem odbył się w Leżajsku. Tym razem 8 zawodników naszego klubu zdobyło 4 medale, 1 medal złoty, 2 medale srebrne oraz 1 medal brązowe.

KWIECIEŃ

30 kwietnia w Hali Sportowej w Dukli odbyła się pierwsza edycja Przęłęcz Cup. Turniej zorganizował Klub Kyokushin Karate z Krosna, sekcja Dukla. Trzynastu zawodników naszego klubu zdobyło 6 medali: 2 złote medale, 2 srebrne oraz 2 brązowe. 

MAJ

14 maja tradycyjnie w Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Nasza jedyna zawodniczka – studiująca na KA im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zdobyła tytuł Akademickiego Vice-Mistrza Polski poraz drugi z rzędu. Równolegle w Limanowej 14 maja wykonaliśmy pokaz Karate podczas Pikniku Rodzinnego w Zespole Szkół Samorządowych nr 1 w Limanowej.

CZERWIEC

W sobotę 4 czerwca odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza miała miejsce przy Zespole Szkół Samorządowych nr 4 w Limanowej. Po raz drugi zostaliśmy zaproszeni by zaprezentować nasze umiejętności w pokazie karate. Natomiast 16 czerwca odbył się kolejny egzamin na stopnie szkoleniowe kyu w naszym klubie. Do egzaminu podeszło 113 osób z wszystkich grup wiekowych z Limanowej z sekcji Nowy Sącz, sekcji Sadek-Kostrza oraz z dwóch grup wiekowych z sekcji Łososina Górna. Po egzaminie nie zakończyliśmy sezonu, bo jeszcze 19 czerwca w Nowym Targu odbył się XIV Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin. Do turnieju zgłosiliśmy rekordową liczbę 34 zawodników, którzy zdobyli 20 medali: 5 złote, 6 srebrnych oraz 9 brązowych.

WAKACJE

A w wakacje nie próżnowaliśmy. Spotykaliśmy się 2 razy w tygodniu w Łososinie Górnej na Orliku przy ZSS nr 4. Wszystkie treningi rozpoczynał mecz w piłkę nożną oraz rzuty karne. Następnie zajęcia prowadził sensei Marcin Guzik. 9 sieprnia to pokaz karate podczas imprezy Lato w Parku w Limanowej. 

WRZESIEŃ

Standardowo rozpoczęliśmy zajecia we wszystkich naszych sekcjach: Limanowa, Łososina Górna, Jodłownik, Nowy Sącz, Brzezna tuż po rozpoczęciu roku szkolnego.

LISTOPAD

12 listopada w Bielsku Białej w Hali Widowiskowo-Sportowej Widok przy ulicy Widok 12 odbyła się już druga edycja Grand Prix Beskidów Kyokushin Karate. 22 naszych zawodników zdobyło 18 medali (4 złote, 5 srebrnych oraz 9 brązowych) oraz 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej13 listopada 2016 roku w Hali sportowej w Szczecinku odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców z udziałem 122 zawodników z 35 ośrodków Kyokushin. Niestety ze Szczecinka wróciliśmy bez medalu.W dniach 18-19 listopada w naszym klubie mieliśmy niesamowitą okazję uczestnictwa w specjalistycznych testach i badaniach cech motorycznych pod kątem sportu walki karate kyokushin. W dniach 26-27 listopada w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Europy Open oraz Puchar Europy Juniorów i Weteranów, choć w ostatnich latach regularnie nasi zawodnicy zdobywali medale na tych imprezach to w tym roku niestety nie udało się zdobyć żadnego trofeum.

GRUDZIEŃ

3 grudnia w Zakopanem w sercu Tatr w Centralnym Ośrodku Sportowym odbył się Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Tatr. Turniej zgromadził 130 zawodników. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowalo 27 zawodników, którzy zdobyli 21 medali (7 złotych, 7 srebrnych oraz 7 brązowych) oraz 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej, gdyby tego było mało Martyna Majda została uznana najlepszym technikiem turnieju. Natomiast 8 grudnia w Ostravie (Czechy) w hali Tatran odbyła się pierwsza gala Hamr Night podczas której widzowie mieli okazję zobaczyć pojedynki w Muay Thai, MMA oraz Karate Kyokushin, czyli w stylu walki z którego wywodzi się głowny organizator gali – Jan Soukup – Vicemistrz Świata OPEN z 2008 roku! W dwóch pojedynkach w formule karate kyokushin z limanowskiego dojo walczyli: Bogdan Papież oraz Dawid Jasica, którzy stoczyli pojedynki kolejno z Davidem Kratochvil oraz Vojtem Suchan, którzy reprezentowali Kakutogi Academy.

PODSUMOWANIE

Podsumowując bardzo udany 2016 rok, zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate – Goliński Team zdobyli 70 medali w zawodnictwie międzyklubowym. Jest to wynik prawie o połowę lepszy niż w roku 2015, w którym tych medali było 48. Najbardziej cieszy postawa naszych najmłodszych karateków z grup młodszych, które pod okiem sensei Marcina Guzika nabierają wiedzy, umiejętności i doświadczenia, co zresztą przekłada się na wyniki osiągane na zawodach. Nie boimy się przyszłości, za 10 lat to właśnie te dzieci, kadeci zastąpia naszych obecnych zawodników. Słowa uznania należą się również kadetom i juniorom, którzy ciężko pracując na treningach grupy starszej zdobywają medale i z turnieju na turniej walcza o swoje nazwisko i pozycję w naszym świecie Kyokushin. Limanowscy wojownicy spod znaku „Goliński Team” tak jak przed laty bracia Golińscy idą w ślady swoich trenerów, zdobywają medale a swoją postawą pokazują, że są przyszłością tego klubu. Praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne – to cieszy i motywuje.

Nasz klub się rozwija i nadal będziemy dążyć tą drogą.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc urzędów (Urząd Miasta Limanowa na czele z panem Władysławem Bieda), sponsorów (TOMTRANS, Garaże MARMET, Transblach, Reklamy MM, Jackówka, Sklep GOL), ludzi dobrej woli (państwo Szubrytowie, pan Janusz Gaik, pan Józef Budacz – redaktor TV28.PL), którzy zawsze chętnie wspierają nasz klub. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce i Europie i walczyć o najwyższe miejsca.

Z tego miejsca w imieniu całego Zarządu oraz zawodników chcemy w szczególności podziękować panu Tomaszowi Pasykowi (TOMTRANS) za nieocenioną pomoc, dzięki, której możemy sławić nasze miasto Limanowa w Polsce, na matach Europy i Świata!

DZIĘKUJEMY –  Dōmo arigatō!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2017 r.

OSU!