Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

4 medale na Makroregionie Południowym w Leżajsku!

12 marca w hali widowiskowej w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których łącznie wystartowało 223 zawodników z 32 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Organizatorem Mistrzostw był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Dariusza Burdę. Sędzią głównym był shihan Andrzej Krawontka, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak. Uroczystego otwarcia zawodów w obecności Burmistrza Miasta Leżajsk Pana Andrzeja Janasa i Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna Pana Andrzeja Rychla dokonał Poseł ziemi leżajskiej Pan Jerzy Paul.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali: Agnieszka Puch (senior -55 kg), Justyna Woźniak (senior -60 kg), Dawid Jasica (senior -80 kg), Andrzej Tokarczyk (junior -75 kg), Dawid Grys (junior -70 kg), Szymon Wiktor(junior -75 kg), Mateusz Pławecki (młodzik +65 kg), Oliwia Żak (młodzik -50 kg).

Nasza wspaniała ósemka zawodników zdobyla 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.

Medaliści Mistrzostw Polski Południowej oraz MM Młodzików:

  • Andrzej Tokarczyk zajął I miejsce w kumite juniorów -75 kg.
  • Szymon Wiktor zajął II miejsce w kumite juniorów -75 kg.
  • Oliwia Żak zajęła II miejsce w kumite młodziczek – 50 kg.
  • Justyna Woźniak zajęła III miejsce w kumite seniorek -60 kg.

Z zawodnikami przebywał sensei Zbigniew Goliński III dan, który pełnił również funkcję sędziego podczas turnieju zarówno w konkurencji kata oraz kumite.

Oliwia Żak przebojem przeszła przez eliminacje pokonując w pięknym stylu swoje rywalki. Dopiero w finale po wyrównanej walce, dogrywka zadecydowała o zwycięstwie i niestety sędziowie wskazali na przeciwniczkę Oliwii. Nasza zawodniczka zdobyła srebrny medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Choć po cichu chyba wszyscy liczyli na medal Mateusza Pławeckiego to niestety tym razem Mateusz musiał poznać smak porażki odpadając już w eliminacjach. Dawid Grys również odpadł z turnieju w eliminacjach po bardzo ciężkiej i mocnej walce. Dawid Jasica mimo ogromnej chęci walki i ambicji niestety poległ w pierwszej walce turnieju, to samo spotkało również Agnieszkę Puch, która robiła co mogła podczas walki by „ustrzelić” przeciwniczkę mawashi-geri-jodan, lecz bezskutecznie i to jej rywalka przeszła do następnego etapu.

Andrzej Tokarczyk w swojej kategorii nie miał sobie równych 12 marca, stoczył 2 zwycieskie walki, w tym finałową walkę z Szymon Wiktorem. Bratobójczy pojedynek pomiędzy naszymi zawodnikami zakończył się werdyktem na korzyść Andrzeja, który zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Południowej, natomiast Szymon musiał zadowolić się drugim miejscem.

Justyna Woźniak jako 8 zawodniczka ostatnich Mistrzostw Europy Open w Katowicach została szcześliwie rozstawiona, dzięki czemu nie musiała brać udziału w eliminacjach. W walce półfinałowej zmierzyła się z miejscową zawodniczką z Leżajska Izabelą Dec. Po bardzo wyrównanej walce, w której ani jedna, ani druga zawodniczka nie chciała odpuścić sędziowie swoim werdyktem zdecydowali, że to zawodniczka z Leżajska przejdzie do następnego etapu Mistrzostw. Justyna zakończyła mistrzostwa na 3 lokacie zdobywając brązowym medal Mistrzostw Polski Południowej.

Na szczególne słowa uznania zasługują medaliści, którzy pokazali ogromne serce do walki. Wyrazy uznania dla przegranych! Nic tak nie motywuje do jeszcze cięższych treningów jak przegrana walka. Przepięknie na mistrzostwach spisała się Oliwia Żak, która pokonała prawie wszystkie zawodniczki, dopiero w finale musiała uznać wyższość rywalki. Wszyscy jesteśmy dumni z Andrzeja i Szymona, którzy w walce finałowej nie oszczędzali swoich sił i mimo, iż walczą przeciwko sobie to pokazali czym jest Kyokushinkai. Dawid Jasica, Dawid Grys, Mateusz Pławecki oraz Agnieszka Puch mieli trochę mniej szczęścia i dla nich turniej zakończył się już w eleminacjach, ale jak to sami mówią „głowa do góry, na następnym turnieju będzie lepiej” – w co zresztą nie wątpimy! Teraz czekają nas Wagowe Mistrzostwa Polski Seniorów, w których na pewno nie zabraknie Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate.

  • sensei Zbigniew Goliński III dan

Nasz wyjazd na Mistrzostwa nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc naszego strategicznego sponsora pana Tomasza Pasyka (firma TOMTRANS). Panie Tomaszu bardzo dziękujemy za bezinteresowną pomoc bez której ciężko byłoby nam realizować nasze cele i plany, to dzięki takim ludziom możemy walczyć w Polsce, w Europie, w świecie i sławić dobre imię naszego miasta Limanowa. Dziękujemy również władzom miasta Limanowa, panu Burmistrzowi Władysławowi Bieda, pani dyrektor ZSS nr 1 mgr Kazimierze Zięba, bez pomocy instytucji publicznych, bez Waszego wsparcia nasza praca nie miałaby szans istnieć. DZIĘKUJEMY!

Galeria zdjęć

OSU!