Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Kolejne zdobycze medale dla limanowskich karateków!

20 kwietnia w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Oyama i Kyokushin Karate. W Mistrzostwach wystartowało 511 zawodników z 63 klubów Oyama i Kyokushin Karate. Do południa rozegrano Mistrzostwa Polski OYAMA PFK w konkurencjach form (Kata, Kata z Bronią i Kata Zespołowe) z udziałem 187 zawodniczek i zawodników. Po południu odbyły się konkurencje Kumite (Semi-knockdown i Knockdown), w których wystartowało 441 karateka obojga płci. Składem sędziowskim sprawnie kierował Shihan Paweł Pajdak 7 dan (Sosnowiec) we współpracy z Shihan Arturem Wilento (Toruń). Pojedynki toczyły się na 5 matach. Najlepszą Zawodniczką Mistrzostw uznano Gabrielę Kurczyńską z Kielc, a Najlepszym Zawodnikiem Jakuba Pulsakowskiego z Wieliczki.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 13 zawodników, którzy wystartowali w kumite: Mateusz Golonka, Laura Ewert, Artur Kędroń, Tymoteusz Halota, Antoni Kędroń, Sara Bulanda, Mateusz Pławecki, Sensei Paweł Jurek, Dominik Sara, Filip Kaim, Igor Kęska, Szymon Gwiżdż oraz Alan Pękala.

Z zawodnikami przebywał Shihan Zbigniew Goliński, Sensei Tadeusz Dyrek (sędzia zawodów), Mieczysław Puch (sędzia zawodów), Andrzej Kędroń, Dariusz Halota oraz rodzice zawodników.

MEDALIŚCI MISTRZOSTW POLSKI 2024
z Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate:

  • Mateusz Pławecki 🥇 Mistrz Polski U-35 +90 kg.
  • Laura Ewert 🥇 Mistrz Polski U12 +50 kg
  • Mateusz Golonka 🥇Mistrz Polski U12 +50 kg.
  • Antoni Kedroń 🥇 Mistrz Polski U12 30-35 kg
  • Alan Pękala 🥈 2 miejsce U16 65-70 kg.
  • Tymoteusz Halota 🥈 2 miejsce U12 45-50 kg.
  • Dominik Sara 🥉 3 miejsce U16 55-60 kg

Komentarz po turnieju

Jesteśmy niezwykle dumni z wyników naszych zawodników na Mistrzostwach Polski Oyama i Kyokushin Karate 2024. Gratulujemy Mateuszowi Pławeckiemu, Laurze Ewert, Mateuszowi Golonce i Antoniemu Kędroniowi zdobycia złotych medali, a także Alanowi Pękali i Tymoteuszowi Halocie za srebrne medale oraz Dominikowi Sarze za brązowy medal. Chociaż niektórzy z naszych zawodników, jak Sensei Paweł Jurek, Igor Kęska, Sara Bulanda, oraz debiutanci Szymon Gwiżdż, Artur Kędroń i Filip Kaim, nie zdobyli medali, ich zaangażowanie i postępy są równie ważne. Każdy z nich zasługuje na uznanie za hart ducha i determinację. Teraz z niecierpliwością czekamy na nadchodzące wydarzenia w Turniej w Józefowie oraz Mistrzostwa Europy IKON, które są kolejnym krokiem na naszej wspólnej drodze do doskonałości. OSU!

Dekoracja limanowskich wojowników

Goliński Team

OSU