Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

5 Limanowska Liga Karate Kyokushin za nami!

W ubiegłą sobotę udało nam się przeprowadzić kolejną edycję naszej wewnętrznej, klubowej Ligi Karate. Na liście startowej mieliśmy zgłoszonych łącznie: 116 zawodników ze wszystkich sekcji klubu (Limanowa, Łososina Górna, Nowy Sącz, Kraków-YMCA). Niestety sezon chorobowy dziesiątkuje szkoły, przedszkola i również bardzo dużo naszych zawodników nie stawiło się tego dnia na sali gimnastycznej z powodu choroby.

Zawodnicy walczyli w kumite w pełnym kontakcie wedle światowych przepisów IKO Nakamura. Każdy z zawodników stoczył 2, 3 lub 4 walki turniejowe, sędziowane i punktowane. Zawody przebiegły bardzo sprawnie i już po godzinie 13:00 rozpoczęliśmy dekorację zawodników.

Sędzią głównym zawodów był shihan Zbigniew Goliński 5 dan.

Walki turniejowe sędziowali: sensei Marcin Guzik 2 dan, sensei Tadeusz Dyrek 1 dan, sensei Justyna Woźniak 1 dan, sensei Mateusz Puch 1 dan, sempai Marek Bieda 1 kyu, sempai Paweł Tokarczyk 2 kyu, sempai Dominika Dąbrowska 2 kyu, sempai Mateusz Pławecki 1 kyu, sempai Kacper Sukiennik 2 kyu.

A także juniorzy młodsi (rocznik 2007-2008): sempai Szymon Dyrek, sempai Brajan Bulanda, sempai Nikola Smorońska, sempai Dominik Sara, sempai Alan Pękala oraz sempai Jagoda Zelek.

Oficjalne otwarcie

Po pierwszej turze walk odbyło się oficjalne otwarcie ligi podczas którego shihan Zbigniew Goliński powitał wszystkich zawodników, rodziców, sędziów, instruktorów, trenerów oraz sponsora strategicznego sempai Andrzeja Kędronia, właściciela firmy NOWI – Nadzór, Organizacja, Wykonawstwo, Inwestycje.

Inicjatorem Limanowskiej Ligi jest sensei Marcin Guzik, który na początku 2018 roku poddał pomysł by cyklicznie organizować turniej tylko dla dzieci i młodzieży trenującej w naszym klubie. Walki stały na wysokim poziomie, mieliśmy okazję zobaczyć nokauty, wazari i wiele serca włożonego w każdą walkę przez tych młodych wojowników. Klubowy turniej to idealna okazja do spróbowania swoich sił na macie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, to taki “przedstart” przed turniejem regionalnym czy ogólnopolskim. Wewnętrzny turniej to także okazja by dokonać przeglądu naszych sekcji i grup. Ogromne słowa uznania z tego miejsca kieruję w stronę naszych instruktorów: sensei Zbigniewa Gągola (Nowy Sącz), sensei Marcina Guzik (Limanowa), Sensei Tadeusza Dyrka (Limanowa), sensei Justyna Woźniak (Łososina Górna), którzy na co dzień pracują z dziećmi i przekazują im swoje umiejętności nabyte latami treningów i startów w zawodach. Podziękowania kieruję również w stronę rodziców, którzy mocno wspierają swoje pociechy na drodze Kyokushinkai – bez Was nie było tego turnieju! Dziękujemy rodzicom, zawodnikom i wszystkim trenującym w naszym dojo, którzy aktywnie włączyli się w piątkowe przygotowanie sali i samo przeprowadzenie ligi w sobotę (czytanie walk, ubieranie zawodników itd.)! OSU!  shihan Zbigniew Goliński 5 dan

Galeria zdjeć – dekoracja zawodników

Medaliści 5 Limanowskiej Ligi Karate Kyokushin

OSU!