Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Zajęcia dla wychowanków rodzin zastępczych w ramach Powiatowego Dnia Rodzin Zastępczych

Jednym z punktów Powiatowego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który odbył się w poniedziałek były nieodpłatne zajęcia dla wychowanków rodzin zastępczych w naszym dojo. Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Rodziny zastępcze uczestniczyły w szkoleniu „Czy smartfon szkodzi Twojemu dziecku”, a równoległe wychowankowie wzięli udział w pokazowym treningu pod okiem shihan Zbigniewa Golińskiego, sensei Tadeusza Dyrka oraz sempai Andrzeja Matląga.

Podczas zajęć Shihan Zbigniew Goliński omówił nie tylko fizyczne korzyści wypływające z uprawiania aktywności fizycznej, ale również samorozwój, naukę pokory i dyscypliny, szacunku do innych, czy rozładowywania negatywnych emocji. Zaznaczył również, że niezależnie, czy trenuje się karate, piłkę nożną czy siatkówkę, aby odnieść sukces ważna jest samodyscyplina oraz cierpliwość. Należy dzień po dniu doskonalić swoje umiejętności i nie oczekiwać szybkich efektów. Sztuki walki wymagają bowiem zdobycia wiedzy i umiejętności oraz wielu lat treningów.

Prowadzący zaprezentowali również wychowankom rodzin zastępczych kilka technik stosowanych w karate sportowym.

Galeria zdjęć

OSU!