Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

East Side Fight 3 za nami. Bardzo dobry występ Mateusza Pucha!

East Side Fight 3 za nami!

20 maja odbyła się trzecia edycja East Side Fight w Białymstoku. Tak jak poprzednie edycje, tak i tym razem wydarzenie odbyło się w gmachu Opery i Filharmonii Białostockiej. Nowoczesny obiekt zwany Europejskim Centrum Kultury, w sobotni wieczór stał się Europejskim Centrum Sztuk Walki. Podczas gali zobaczyliśmy wiele pokazów, walki w formule K-1, Muay Thai oraz w formule Kyokushin Karate.

Pomysłodawcą i zarazem organizatorem gali ESF 3 jest pierwszy polski mistrz świata Karate Kyokushin, Head of IKO Nakamura – Piotr Sawickishihan 6 dan. East Side Fight 3 to było prawdziwe show w wielkim stylu.

Czwartek / konferencja prasowa

W czwartkowe popołudnie miała miejsce konferencja prasowa, prezentacja zawodników oraz „face to face”. Sensei Mateusz Puch po ważeniu stanął naprzeciw senseia Adama Kawki z Augustowa – jedno było pewne: wszystko rozstrzygną 2 rundy podczas piątkowej gali. Ważenie przeprowadził shihan Zbigniew Goliński.

Wśród zaproszonych gości podczas konferencji prasowej nie zabrakło legendarnego Semmy Schilta, który tym razem występował w roli trenera, ponieważ jego zawodnik Sakvan Arab wystąpi podczas gali w jednym z pojedynku w formule K-1.

Piątek / East Side Fight 3

Oprawa oraz samo miejsce zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie, to była iście mistrzowska oprawa godna najlepszych zawodników. Warto przypomnieć, że 8 lat temu w pierwszej edycji East Side Fight sensei Marcin Guzik stoczył bardzo mocny pojedynek z senseiem Patrykiem Sypieniem z Wrocławia – fotorelacja dostępna tutaj: https://www.karate.limanowa.pl/2014/11/east-side-fight-za-nami-bardzo-dobry-wystep-guzika/.

Walki w formule Kyokushin

W pierwszym pojedynku w formule Kyokushin Karate wystąpili sensei Mateusz Puch oraz sensei Adam Kawka z Augustowa. Walka od początku była dosyć mocna, cios za cios, jeden i drugi zawodnik próbowali swoich sił technikami na strefę jodan. Niestety chwila nieuwagi i sensei Mateusz został trafiony na korpus techniką mawashi-geri-chudan. Zdobyte wazari ustawiło dalszą część walki i ostatecznie zawodnik z Augustowa zwyciężył w tym pojedynku.

W pozostałych pojedynkach w formule Kyokushin Karate wystąpili:
Igor Lamot (Lamot Dojo Shinkyokushin) vs. Brahimi Oussama (Branch Chief IKON Algieria)
Szymon Olpiński (KSW Bushi WKB) vs. Maksim Maksimov (IKO Matsushima Ukraina)

Wszystkie walki w formule Kyokushin sędziował shihan Zbigniew Goliński – sędzia międzynarodowy IKON.

Gala w Białymstoku to była prawdziwa uczta dla koneserów sportów walki. Cieszymy się, że mogliśmy jako klub zaznaczyć w tym wydarzeniu swój udział.

Wywiady po walkach

Galeria zdjęć

więcej zdjęć z East Side Fight 3 do obejrzenia tutaj:
https://photos.google.com/share/AF1QipPoexK_3nqBC2uxx604BEk6pSziZZ_fgFsRyTgaCoF3L8AeABz8puGc9gkx5nZyHg?key=TjNMNXZYYU8wSDJSR0lTOTVfYzFSc1VqbHRZYmZ3

OSU