Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

7 medali na Mistrzostwach Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego w Ełku!

Dnia 23 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego w Ełku. Mistrzostwa zgromadziły 273 zawodników z 39 klubów z całej Polski z 10 różnych organizacji Kyokushin. Zawody zostały zorganizowane przez Klub Sportowy Karate Kyokushin Dojo Sosnowski na czele z sensei Grzegorzem Sosnowskim. Sędzią głównym zawodów był shihan Krzysztof Borowiec 6 dan z Kielc. Walki rozegrane zostały w japońskich przepisach karate kontaktowego.

W trakcie Mistrzostw Polski Kyokushin PZKK zostało podpisane Porozumienie o współpracy i wzajemnym wspieraniu się, które podpisali przedstawiciele: Polskiego Związku Karate Kontaktowego, Polskiej Federacji Karate Kontaktowego, IKO World So-Kyokushin, WKB, IKO Nakamura, IKA KyokushinRyu, IKOK Sonoda, IKO Matsushima.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że przyszłoroczne Wagowe Mistrzostwa Polski PZKK odbędą się w Limanowej i to nasz klub podejmie się organizacji tej bardzo ważne imprezy w kolejnym roku kalendarzowym 2023.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 10 zawodników.

Juniorzy Młodsi: Szymon Dyrek, Dominik Sara, Alan Pękala, Jagoda Zelek oraz Brajan Bulanda.
Seniorzy: sensei Mateusz Puch, Mateusz Pławecki, Alicja Kądziołka oraz Dominika Dąbrowska
Senior Master: Paweł Jurek

Z zawodnikami przebywali shihan Zbigniew Goliński 5 dan (sędzia zawodów), sensei Zbigniew Gągola (sędzia zawodów), sempai Andrzej Matląg oraz czwórka rodziców „wiernych kibiców”.

Medaliści Mistrzostw Polski PZKK

  • Brajan Bulanda Mistrzem Polski 2007-2008 -65 kg.
  • Jagoda Zelek 2 miejsce w kata dziewcząt 2007-2008
  • Dominika Dąbrowska 2 miejsce w kata seniorek oraz 3 miejsce w kumite kobiet -60 kg.
  • Alicja Kądziołka 3 miejsce w kata seniorek
  • Mateusz Plawecki 2 miejsce w kumite seniorów +90 kg.
  • Sensei Mateusz Puch 3 miejsce w kumite seniorów -75 kg.

Komentarz po turnieju

Cała nasza 10-tka zawodników spisała się rewelacyjnie, trochę szczęścia zabrakło juniorom. Wyjazd do dalekiego Ełku nie byłby możliwy gdyby nie wsparcie naszego głównego sponsora – firmę N.O.W.I. Podsumowując udział naszych zawodników w MPK PZKK: Szymon Dyrek odpadł po pierwszej walce w 1/16 -50 kg., Dominik Sara walczył w tej samej kategorii, pierwszą walkę wygrał decyzją sędziów z zawodnikiem z Łotwy, niestety w kolejnej walce uległ zawodnikowi z Zielonki. Alan Pękala w kategorii -55 kg. również musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Jagoda Zelek odpadła w pierwszej walce eliminacyjnej, ale później w konkurencji kata zajęła wysokie 2 miejsce w kategorii 14-15 lat. Brajan Bulanda natomiast tego dnia nie miał sobie równych i wszystkie 3 walki zakończył przed czasem, tym samym bezdyskusyjnie zdobył Mistrzostwo Polski PZKK 2022 w kat. -65 kg juniorów 14-15 lat. W kata seniorek miejsca na podium wywalczyły nasze sempaiki: Alicja Kądziołka oraz Dominika Dąbrowska. Paweł Jurek po bardzo mocnej walce z zawodnikiem z Ełku odpadł w 1/8 kumite masters +80 kg. Sensei Mateusz Puch po przejściu eliminacji w półfinale musiał uznać wyższość swojego przeciwnika, podobnie Mateusz Pławecki, który dopiero w finale odpadł w walce z zawodnikiem z Białegostoku. To był bardzo udany weekend o czym świadczą zdobycze medalowe naszych zawodników. OSU!

Dekoracja zawodników

Goliński Team w Ełku

Galeria zdjęć

OSU!