Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

5 medali na Open IKAK Poland Championship – XVII Turnieju Karate Kyokushinkai w Ostrowi Mazowieckiej

22 maja odbył się XVII Turniej Karate Kyokushin Open IKAK Poland Championship w Ostrowi Mazowieckiej. Turniej zgromadził blisko 300 zawodników z 20 klubów z Polski, Łotwy oraz Ukrainy. Zawody zostały zorganizowane przez Ostrowski Klub Karate Kyokushin na czele z sensei Radosławem Grabowskim.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 6 zawodników w kumite w różnych kategoriach wiekowych oraz wagowych. W zawodach wzięli udział: Bulanda Brajan, Dyrek Szymon, Pękala Alan, Smorońska Nikola, Wójcik Antoni oraz Zelek Jagoda.

Z zawodnikami przebywali sensei Marcin Guzik, sensei Tadeusz Dyrek oraz sempai Andrzej Matląg.

Medaliści Turnieju w Ostrowi Mazowieckiej

  • Alan Pękala 1 miejsce w kumite 14-15 lat -55 kg.
  • Brajan Bulanda 2 miejsce w kumite 14-15 lat +65 kg.
  • Szymon Dyrek 2 miejsce w kumite 14-15 lat -45 kg.
  • Jagoda Zelek 3 miejsce w kumite 14-15 lat -60 kg.
  • Antoni Wójcik 3 miejsce w kumite 10-11 lat -40 kg.

Komentarz po turnieju

Tym razem w Ostrowi Mazowieckiej wystartowało tylko 6 zawodników, którzy spisali się „na medal”. Wszyscy zawodnicy stoczyli mocne pojedynki, co należy podkreślić zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych mogli wykonywać wszystkie techniki nożne na strefę jodan, a od 12-13 lat zawodnicy walczyli bez hogo. W trakcie turnieju nie brakowało bardzo widowiskowych technik jak kaiten-geri, ushiro-mawashi-geri czy hiza-jodan.

Pierwsza rozpoczęła Nikola Smorońska – niestety odpadła już w pierwszej walce eliminacyjnej mimo dużego zaangażowania i chęci do walki. W tej samej kategorii wiekowej, ale w kategorii -60 kg. Jagoda Zelek w pierwszej walce zwyciężyła dwukrotnie trafiając wazari mawashi-geri-jodan (kopnięcie boczne na głowe), niestety w półfinale po dogrywce sędziowie wskazali na przeciwniczkę i ostatecznie Jagoda zajęła 3 miejsce. Brajan Bulanda pierwszą walkę zwyciężył przez ippon mawashi-geri-chudan (kopnięcie na korpus), w drugiej walce dopiero w dogrywce sędziowie orzekli na korzyść naszego zawodnika, niestety w finale Brajan musiał uznać wyższość przeciwnika z Białegostoku. Szymon Dyrek walczył z zawodnikiem z Łotwy z którym toczył tzw. „super fight” – 2 x 2 minuty, obie rundy należały do Łotysza, ale Szymon tanio nie oddał skóry, ponieważ ostateczny werdykt to 3 wskazania na Rudolfa z Łotwy i 2 na remis. Antoni Wójcik zdecydowanie zwyciężył pojedynek w ćwierćfinale, później w następnym etapie spotkał się z zawodnikiem z Łotwy, który wygrał tę kategorię i po mocnej rundzie i dogrywce sędziowie wskazali na Łotysza. Alan Pękala tego dnia nie miał sobie równych, wszystkie walki zakończył przed czasem technikami: mawashi-geri-chudan oraz shita-tsuki.

To był bardzo mocny weekend w naszym wykonaniu. Przed nami 4 czerwca i prawdopodobnie ostatni start w tym półroczu. OSU!

Dekoracja zawodników

Goliński Team w Ostrowi Mazowieckiej

OSU!