Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

N.O.W.I. Kyokushin Cup 2020 – kolejna edycja Limanowskiej Ligi Karate Kyokushin za nami!

29 lutego 2020 roku pod patronatem firmy N.O.W.I odbyła się 4 edycja Limanowskiej Ligi Junior Karate Classic IKO Nakamura – N.O.W.I. KYOKUSHIN CUP 2020 dla dzieci i młodzieży Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate. W turnieju wzięli udział trenujący we wszystkich naszych sekcjach i grupach, dlatego też łącznie do zawodów zostało zgłoszonych 124 zawodników.

Zawodnicy walczyli w kumite w pełnym kontakcie wedle światowych przepisów IKO Nakamura z podziałem na kategorie wiekowe oraz wagowe na dwóch matach. Sala gimnastyczna przy ZSP nr 1 w Limanowej w tym dniu gościła rekordową liczbę kibiców, zawodników oraz ich rodziców i rodzeństwo.

Sędzią głównym zawodów był shihan Zbigniew Goliński 5 dan.

Walki turniejowe sędziowali: sensei Zbigniew Gągola 3 dan, sensei Marcin Guzik 2 dan, sensei Tadeusz Dyrek 1 dan, sensei Justyna Woźniak 1 dan, sempai Mateusz Puch 1 kyu, sempai Marek Bieda 1 kyu, sempai Paweł Jurek 1 kyu, sempai Andrzej Borgiel 1 kyu, sempai Paweł Tokarczyk 2 kyu, sempai Mateusz Pławecki 2 kyu, sempai Mieczysław Puch 2 kyu, sempai Kacper Sukiennik 2 kyu, sempai Krzysztof Grygiel 2 kyu.

A także zawodnicy z najwyższym stopniem w grupie zaawansowanej (do 14 lat): sempai Szymon Dyrek 5.2 kyu, sempai Brajan Bulanda 5.1 kyu, sempai Julia Matląg 5.1 kyu, sempai Nikola Smorońska 6.2 kyu, sempai Dominik Sara 6.1 kyu, sempai Alan Pękala 6.1 kyu oraz sempai Jagoda Zelek 6.1 kyu.

Oficjalnego otwarcia turnieju dokonała pani mgr Kazimiera Zięba.

Medaliści N.O.W.I. Kyokushin Cup 2020

Kumite Chłopców 2012 i młodsi -30 kg.
1 miejsce – Igor Jasica
2 miejsce – Antoni Kędroń
3 miejsce – Michał Kita
3 miejsce – Tymon Przechrzta

Kumite Chłopców 2012 i młodsi +30 kg.
1 miejsce – Tymoteusz Halota
2 miejsce – Jan Zelek
3 miejsce – Bartłomiej Zelek
3 miejsce – Kajetan Smoleń

Kumite Dziewcząt 2012 i młodsze OPEN
1 miejsce – Aleksandra Szczypka
2 miejsce – Iga Kurczab
3 miejsce – Hanna Baczewska
3 miejsce – Weronika Kuna

Kumite Chłopców 2010 – 2011 -30 kg.
1 miejsce – Jakub Wiewiórski
2 miejsce – Łukasz Kulig
3 miejsce – Filip Dudek
3 miejsce – Filip Szewczyk

Kumite Chłopców 2010 – 2011 +30 kg.
1 miejsce – Filip Kaim
2 miejsce – Kacper Jurek
3 miejsce – Kacper Szymczyk
3 miejsce – Alan Dutka

Kumite Dziewcząt 2010 – 2011 OPEN
1 miejsce – Sara Bulanda
2 miejsce – Julia Połomska
3 miejsce – Oliwia Curzydło
3 miejsce – Anna Kolejaszyk

Kumite Chłopców 2008 – 2009 -40 kg.
1 miejsce – Szymon Dyrek
2 miejsce – Hubert Grabka
3 miejsce – Stanisław Górowski
3 miejsce – Krzysztof Kuchnia

Kumite Chłopców 2008 – 2009 +40 kg.
1 miejsce – Alan Pękala
2 miejsce – Brajan Bulanda
3 miejsce – Amadeusz Oleksy
3 miejsce – Filip Golonka

Kumite Dziewcząt 2008 – 2009 -40 kg.
1 miejsce – Lena Marek
2 miejsce – Zuzanna Juszczak
3 miejsce – Lilianna Górska
3 miejsce – Emilia Zajączkowska

Kumite Dziewcząt 2008 – 2009 +40 kg.
1 miejsce – Marlena Kądziołka
2 miejsce – Julia Matląg
3 miejsce – Jagoda Zelek
3 miejsce – Zuzanna Włodarczyk

Kumite Chłopców 2006 – 2007 OPEN
1 miejsce – Michał Banach
2 miejsce – Wiktor Siedlarz
3 miejsce – Radosław Juszczak
3 miejsce – Roland Cudek

Kumite Dziewcząt 2006 – 2007 -45 kg.
1 miejsce – Nikola Smorońska
2 miejsce – Patrycja Michura
3 miejsce – Karolina Wątroba
3 miejsce – Julia Piórkowska

Kumite Dziewcząt 2006 – 2007 +45 kg.
1 miejsce – Wiktoria Nowak
2 miejsce – Zuzanna Trzupek
3 miejsce – Ewelina Tokarz
3 miejsce –

Kumite Chłopców 2005 i starsi OPEN
1 miejsce – Krzysztof Malec
2 miejsce – Piotr Kuchnia
3 miejsce –
3 miejsce –

Kumite Dziewcząt 2005 i starsze OPEN
1 miejsce – Oliwia Żak
2 miejsce – Dominika Dąbrowska
3 miejsce –

Rozdano również 3 nagrody specjalne:

  • Najmłodszy zawodnik turnieju – Franciszek Kuna urodzony 2015 roku w grudniu!
  • Najlepsza zawodniczka – Marlena Kądziołka (kat. 2008 – 2009 +40 kg.) – pokonała wszystkie przeciwniczki przed czasem
  • Najlepszy zawodnik – Szymon Dyrek (kat. 2008-2009 -40 kg.) – pokonał wszystkich swoich przeciwników w efektowny sposób
  • Best Spirit – Duch Walki – Tymon Przechrzta (kat. 2012 i młodsi -30 kg.) – bardzo aktywny w 2 walkach eliminacyjnych oraz w ćwierćfinale, dopiero w czwartej walce (półfinałowej) po dogrywce uległ swojemu przeciwnikowi.

Za słodki poczęstunek dziękujemy firmie pana Pawła Opoki – Pracownia Wypieków!

Za całą obsługę w sieci, projekty dyplomów, banerów dziękujemy firmie Net-Factory na czele z sensei Marcinem Guzikiem.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Limanowska Telewizja TV28.pl –www.tv28.pl

Inicjatorem Limanowskiej Ligi jest sensei Marcin Guzik, który na początku 2018 roku poddał pomysł by cyklicznie organizować turniej tylko dla dzieci i młodzieży trenującej w naszym klubie. Walki stały na wysokim poziomie, mieliśmy okazję zobaczyć nokauty, wazari i wiele serca włożonego w każdą walkę przez tych młodych wojowników. Klubowy turniej to idealna okazja do spróbowania swoich sił na macie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, to taki “przedstart” przed turniejem regionalnym czy ogólnopolskim. Wewnętrzny turniej to także okazja by dokonać przeglądu naszych sekcji i grup. Ogromne słowa uznania z tego miejsca kieruję w stronę naszych instruktorów: sensei Zbigniewa Gągola (Nowy Sącz), sensei Marcina Guzik (Limanowa), Sensei Tadeusza Dyrka (Limanowa), sensei Justyna Woźniak (Łososina Górna), którzy na co dzień pracują z dziećmi i przekazują im swoje umiejętności nabyte latami treningów i startów w zawodach. Podziękowania kieruję również w stronę rodziców, którzy mocno wspierają swoje pociechy na drodze Kyokushinkai – bez Was nie było tego turnieju! OSU!  shihan Zbigniew Goliński 5 dan

Jestem dumny z postawy każdego zawodnika, dla wielu z was był to pierwszy turniej karate w życiu, wielu sięgnęło po kolejne medale i wielu nas bardzo pozytywnie zaskoczyło swoją postawą w walce! Gratulacje! Cieszę się, że mój pomysł się spodobał, że organizujemy naszą klubową ligę cyklicznie. Za nami 4 edycja, już planujemy kolejne, będzie się działo! OSU!sensei Marcin Guzik 2 dan

Galeria zdjeć – dekoracja zawodników

OSU!