Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

5 zawodników i 4 medale na Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO Nakamura w Białymstoku!

13 października odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO Nakamura w Białymstoku. Organizatorem tego sportowego wydarzenia był Shihan Piotr Sawicki 6 dan – szef białostockiego klubu: Sport Club Karate Białystok. Zawody były otwarte dla wszystkich organizacji i zgromadziły przeszło 140 zawodników. Sędzią głównym zawodów był Shihan Piotr Sawicki, sędzią techniczny shihan Włodzimierz Weselski, natomiast sędzią odpowiedzialnym za składy sędziowskie oraz przebieg walk był shihan Zbigniew Goliński.

Limanowski Klub Kyokushin Karate wystawił 5 zawodników: Eryk Pająk, Kacper Sukiennik, Wiktoria Kapera, Kamila Zając oraz Krzysztof Malec, którzy walczyli w różnych kategoriach wiekowych i wagowych. Ta 5 zawodników zdobyła łącznie 4 medale (3 złote oraz 1 srebrny). Z zawodnikami przebywał shihan Zbigniew Goliński 5 dan.

  • Eryk Pająk zajął II miejsce w kumite seniorów
  • Kacper Sukiennik zajął I miejsce w kumite juniorów
  • Kamila Zając zajęła I miejsce w kumite juniorek młodszych
  • Krzysztof Malec zajął I miejsce w kumite juniorów młodszych

Kacper Sukiennik w pierwszej walce miał „wolny los”, w drugiej walce natomiast musiał mocno wytężyć siły, ponieważ wynik tej walki decydował o wejściu do premiowanej czwórki i tak też się stało – nasz zawodnik wszedł do półfinału, gdzie bez większych problemów pokonał swojego przeciwnika. Finał to poezja walki Kyokushinkai, Kacper w pierwszej rundzie został trafiony na „wazari” i mało brakowało a finał skończyłby się jeszcze przed czasem, ale jednak nasz wojownik znalazł w sobie siłę i odrobił stratę zdobywając również „wazari” – wyniku walki miała zadecydować dogrywka, w której również Kacper zaskoczył i trafił przeciwnika – sędziowie nie mieli wątpliwości – pierwsze miejsce dla limanowskiego zawodnika!

Wiktoria Kapera niestety odpadła w pierwszej walce eliminacyjnej, mimo ogromnych chęci decyzją sędziów to przeciwniczka Wiktorii przeszła do dalszego etapu turnieju.

Eryk Pająk na skutek bardzo małej ilości zawodników w swojej kategorii stoczył 2-rundowy „one match fight”, pomimo zdecydowanej przewagi w walce o wszystkim zadecydowały ostatnie sekundy, w których przeciwnik Eryk zdobył wazari i sędziowie jednogłośnie wskazali na niego.

Kamila Zając po przejściu przez eliminacje toczyła dzielne boje w półfinale, nie ustępowała na krok i z każdą sekundą powiększała swoją przewagę, po zakończeniu walki sędziowie wskazali na naszą zawodniczkę. W finałowej bardzo wyrównanej walce do końca regulaminowego czasu walki nie wiadomo było jaki będzie werdykt, dopiero 2 minutowa dogrywka rozstrzygnęła wynik walki – Kamila mistrzynią w Białymstoku!

Krzysztof Malec po raz pierwszy walczył na takim turnieju i start w Białymstoku na pewno zostanie w jego pamięci na długo. Nasz wojownik wszystkie walki zakończył przed czasem, albo wykonując technikę na głowę, albo kopiąc w udo. W samej walce finałowej zaskoczył przeciwnika techniką ura-mawashi-geri-jodan – Krzysztof tego dnia miał sobie równych!

Jestem niezmiernie dumny ze wszystkich zawodników. To kolejne ważne doświadczenie na sportowej drodze, drodze na sam szczyt! Nie ma innej możliwości, tylko trening, ciężki trening może zaowocować sukcesami na macie w zawodach sportowych! Mimo małej liczby zawodników, zdobyliśmy 4 medali przy czym w 3 kategoriach nasi zawodnicy nie mieli sobie równych (zdobyliśmy 3 złote medale). Już niebawem kolejne turnieje i mistrzostwa, o których z pewnością będziemy informować. Jeszcze raz wielkie gratulacje dla medalistów!

– shihan Zbigniew Goliński 5 dan

Galeria zdjęć

Dodatkowy album zdjęć, udostępniony przez KSW Bushi z Otwocka: link do galerii.

OSU!