Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie działalności LKKK w 2017 roku!

Jak zwykle z początkiem roku przygotowaliśmy dla naszych kibiców, sympatyków, sponsorów krótkie, treściwe podsumowanie naszej działalności w 2017 roku. Zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate – Goliński Team zdobyli 52 medale w zawodnictwie międzyklubowym.

STYCZEŃ

12 stycznia, we czwartek odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dla dzieci do 14 lat oraz starszych. Do egzaminu podeszło prawie 100 osób z wszystkich grup wiekowych z Limanowej z sekcji Nowy Sącz oraz z sekcji Łososina Górna.

MARZEC

W połowie marca zaznaczyliśmy swój udział w Makroregionie Południowym, który tym razem odbył się w Przeworsku. Tym razem 15 zawodników naszego klubu zdobyło 8 medali, 2 medale srebrne oraz 6 medali brązowych.

MAJ

5 maja wykonaliśmy pokaz Karate Kyokushin przy okazji otwarcia Miasteczka Rowerowego „pod Szpitalem”. 6 maja tradycyjnie w Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski. Nasza jedyna zawodniczka – studiująca na KA im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego niestety otarła się o miejsce medalowe. Natomiast 20 maja wzięliśmy udział w Pikniku Rodzinnym przy ZSS nr 1 w Limanowej prezentując nasze umiejętności. A tydzień później wykonaliśmy pokaz przy ZSS nr 4 w Limanowej z okazji Dnia Dziecka w Łososinie Górnej. Maj był dla nas „miesiącem pokazów”, na każdym występie było nas powyżej 30 osób!

Z okazji Dnia Dziecka w tym roku przygotowaliśmy dla wszystkich trenujących w naszym klubie 150 koszulek „firmowych„, które zostały rozdane na zajęciach w przeddzień Dnia Dziecka.

CZERWIEC

W niedzielę 11 czerwca w Nowym Targu odbył się XV Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin. Do turnieju zgłosiliśmy (jak przed rokiem) rekordową liczbę 33 zawodników, którzy zdobyli 21 medali: 4 złote, 9 srebrnych oraz 8 brązowych. Natomiast 17 czerwca odbył się kolejny egzamin na stopnie szkoleniowe kyu w naszym klubie. Do egzaminu podeszło 105 osób z wszystkich grup wiekowych z Limanowej z sekcji Nowy Sącz oraz z sekcji Łososina Górna.

 

WRZESIEŃ

Standardowo rozpoczęliśmy zajecia we wszystkich naszych sekcjach: Limanowa, Łososina Górna, Nowy Sącz, Brzezna tuż po rozpoczęciu roku szkolnego.

LISTOPAD

25 listopada w Wilkowicach odbyła się już trzecia edycja Grand Prix Beskidów Kyokushin Karate. 19 naszych zawodników zdobyło 16 medali (3 złote, 5 srebrnych oraz 8 brązowych) oraz 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej

GRUDZIEŃ

2 grudnia walczyliśmy w Libiążu podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin „Gwarek Cup”, 15 najmłodszych zawodników naszego klubu zdobyło 7 medali (3 złote, 2 srebrne oraz 2 brązowe) co przełożyło się na 3 miejsce drużynowo!

A tydzień później wszystkich młodych wojowników odwiedził święty mikołaj i wręczył świąteczne paczki za dobre sprawowanie!

Jednak niewątpliwie wydarzeniem roku 2017 była wizyta sensei Zbigniewa Golińskiego w Japonii oraz pozytywne zdanie egzaminu na 5 dan, a także nominacja na Branch Chief w organizacji legendarnego wojownika Sosui Makoto Nakamura (2-go Absolutnego Mistrza Świata w kategorii Open). Gratulacje Shihan!

PODSUMOWANIE

Podsumowując bardzo udany 2017 rok, zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate – Goliński Team zdobyli 52 medale w zawodnictwie międzyklubowym. Najbardziej cieszy postawa naszych najmłodszych karateków z grup młodszych, które pod okiem sensei Marcina Guzika nabierają wiedzy, umiejętności i doświadczenia, co zresztą przekłada się na wyniki osiągane na zawodach. Nie boimy się przyszłości, za 10 lat to właśnie te dzieci, kadeci zastąpią naszych obecnych zawodników. Słowa uznania należą się również kadetom i juniorom, którzy ciężko pracując na treningach grupy starszej zdobywają medale i z turnieju na turniej walczą o swoje nazwisko i pozycję w naszym świecie Kyokushin. Limanowscy wojownicy spod znaku „Goliński Team” tak jak przed laty bracia Golińscy idą w ślady swoich trenerów, zdobywają medale a swoją postawą pokazują, że są przyszłością tego klubu. Praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne – to cieszy i motywuje. 

Rok 2017 był pod wieloma względami niesamowity, jednak najważniejszym wydarzeniem ubiegłego roku jest decyzja o opuszczeniu IKO Matsui i rozpoczęcie współpracy z IKO Nakamura, zdany egzamin na 5 dan Zbigniewa Golińskiego, nominacja Branch Chief (uprawniająca do egzaminów na 3 dan, komisyjnie na 4 dan) oraz rozpoczęcie działalności IKO Nakamura Poland! OSU!

Nasz klub się rozwija i nadal będziemy dążyć tą drogą.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc urzędów (Urząd Miasta Limanowa na czele z panem Władysławem Bieda), sponsorów (TOMTRANS, Garaże MARMET, Transblach, Reklamy MM, Jackówka, Sklep GOL, Net-Factory, Orto-Med, Traktor-Serwis, Agencja Reklamowa bdART), ludzi dobrej woli (państwo Szubrytowie, pan Janusz Gaik, pan Józef Budacz – redaktor TV28.PL), którzy zawsze chętnie wspierają nasz klub. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce i Europie i walczyć o najwyższe miejsca.

Z tego miejsca w imieniu całego Zarządu oraz zawodników chcemy w szczególności podziękować panu Tomaszowi Pasykowi (TOMTRANS) za nieocenioną pomoc, dzięki, której możemy sławić nasze miasto Limanowa w Polsce, na matach Europy i Świata!

DZIĘKUJEMY –  Dōmo arigatō!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2018 r.

OSU!