Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

21 medali zdobyliśmy w sercu Tatr – 7 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych, a także II miejsce drużynowo!

3 grudnia w Zakopanem w sercu Tatr w Centralnym Ośrodku Sportowym odbył się Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Tatr. Turniej zgromadził 130 zawodników z wielu ośrodków karate z południa Polski, między innymi z: Bielska Białej, Zakopanego, Kościeliska, Lublina, Limanowej, Krosna. Organizatorem zawodów był Tatrzański Klub Kyokushin Karate. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowalo 27 zawodników w konkurencji kata, w kumite w różnych kategoriach wagowych i wiekowych.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowali: Martyna Majda, Szymon Dyrek, Konrad Nowak, Piotr Kuchnia, Krzysztof Kuchnia, Bartosz Jasica, Wiktor Siedlarz, Olimpia Sułkowska, Alan Pękala, Konrad Drożdż, Konrad Kotara, Batłomiej Kotara, Wiktora Kapera, Dominik Sara, Nikola Smorońska, Julia Matląg, Julia Piórkowska, Mateusz Pławecki, Natalia Górszczyk, Żak Oliwia, Gągola Oliwia, Wiktoria Włodarczyk, Wiktor Szymon, Pietruch Jakub, Sukiennik Kacper, Halat Karolina oraz Laura Maślak.

27 naszych zawodników zdobyło 21 medali (7 złotych, 7 srebrnych oraz 7 brązowych) oraz 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej, gdyby tego było mało Martyna Majda została uznana najlepszym technikiem turnieju. Medale zdobyli:

 • Martyna Majda zajęła I miejsce w kumite (rocznik 2005-2006),
  II miejsce w kata oraz tytuł najlepszy technik
 • Szymon Dyrek zajął II miejsce w kata (rocznik 2007-2008)
 • Konrad Nowak zajął I miejsce w kumite (rocznik 2003-2004)
 • Piotr Kuchnia zajął III miejsce w kumite (rocznik 2005-2006)
 • Olimpia Sułkowska zajęła III miejsce w kata
 • Alan Pękala zajął III miejsce w kumite (rocznik 2007-2008)
 • Konrad Drożdż zajął II miejsce w kumite (rocznik 2003-2004)
 • Wiktoria Kapera zajęła I miejsce w kumite (rocznik 2003-2004)
 • Bartłomiej Kotara zajął III miejsce w kumite (rocznik 2001-2002)
 • Nikola Smorońska zajęła III miejsce w kumite (rocznik 2007-2008)
 • Mateusz Pławecki zajął I miejsce w kumite (rocznik 2001-2002)
 • Żak Oliwia zajęła II miejsce w kumite (rocznik 2001-2002)
 • Gągola Oliwia zajęła I miejsce w kumite (rocznik 2001-2002)
 • Wiktoria Włodarczyk zajęła II miejsce w kumite (rocznik 1999-2000) oraz I miejsce w kata
 • Wiktor Szymon zajął III miejsce w kumite (rocznik 1999-2000)
 • Jakub Pietruch zajął II miejsce w kumite (rocznik 2005-2006)
 • Sukiennik Kacper zajął I miejsce w kumite (rocznik 2001-2002)
 • Halat Karolina zajęła III miejsce w kumite (rocznik 1999-2000) oraz II miejsce w kata

Z zawodnikami przebywali sensei Zbigniew Goliński, sensei Zbigniew Gągola – sędziowie turnieju oraz sensei Marcin Guzik który sekundował walki naszych wojowników. Gorący doping naszym zawodnikom zapewnili licznie zebrani rodzice.

W konkurencji kata wystartowało większość naszych zawodników, ale większość nie przeszła do finałowej tury. Tylko Wiktoria Włodarczyk po drugiej turze kata zdobyła złoty medal, Karolina Halat, Szymon Dyrek, Martyna Majda srebrny medal, a Olimpia Sułkowska brązowy medal w swoich kategoriach wiekowych. Gratulacje!

Dla najmłodszych zawodników turniej w Zakopanem okazał się zimnym prysznicem, po sukcesach w Bielsku Białej, Nowym Targu, Dukli przyszedł czas na porażkę. Julia Piórkowska, Julia Matląg, Szymon Dyrek, Dominik Sara, Krzysztof Kuchnia, Wiktor Siedlarz odpadli niestety z turnieju już po pierwszej walce eliminacyjnej.

Bartosz Jasica stoczył wyrównany pojedynek ze swoim przeciwnikiem, mimo iż prowadził walkę (wazari mawashi geri jodan) to niestety koniec końców przeciwnik odrobił stratę i ostatecznie w ocenie sędziów zwyciężył i przeszedł do kolejnego etapu. Konrad Kotara, Laura Maślak, Natalia Górszczyk dzielnie walczyli i nie wiele brakowało by awansować do premiowanej czwórki. Niestety sędziowie wskazali na ich przeciwników i zakończyli udział w turnieju na miejscu 5-8.

Piotr Kuchnia, Alan Pękala, Bartłomiej Kotara, Nikola Smorońska, Wiktor Szymon oraz Halat Karolina przeszli pomyślnie i zdecydowanie przez eliminacje pokonując swoich przeciwników, lecz w półfinale nie byli w stanie sprostać przeciwnikowi i dla nich turniej zakończył się brązowym medalem w kumite w swoich kategoriach wagowych i wiekowych.

Do finałów w swoich kategoriach wagowych i wiekowych z powodzeniem przeszli: Konrad Drożdż – pokonał po drodze dwóch ciężkich i mocnych zawodników, Konrad Nowak – znalazł się szczęśliwym trafem w półfinale, w którym znokautował przeciwnika, Wiktoria Kapera – po drodze do finału pokonała dwie cięższe od siebie zawodniczki, Martyna Majda – wygrała zdecydowanie dwie walki eliminacyjne, zdobywając w nich wazari, Mateusz Pławecki – pokonał 3 zawodników (dwóch przed czasem), Kacper Sukiennik – zwyciężył dwie walki (jedną przed czasem), Oliwia Żak – pokonała pewnie swoje przeciwniczki, tak samo Oliwia Gągola, również Jakub Pietruch zdobywając wazari awansował do finału, jak i Wiktoria Włodarczyk, która toczyła ciężkie i długie boje z przeciwniczkami by przejść do finału.

W swoich finałach zwyciężyli: Wiktoria Kapera, Konrad Nowak (walczył z kolegą z klubu Konradem Drożdż), Martyna Majda, Mateusz Pławecki, Oliwia Gągola (walczyła z koleżanką z klubu z Oliwią Żak). Mniej szczęścia mieli: Jakub Pietruch i Wiktoria Włodarczyk, którzy po mocnych walkach finałowych ostatecznie zdobyli drugie miejsca i srebrne medale w swoich kategoriach.

img_9984

Gdyby tego było mało nasze medalowe zdobycze przełożyły się na 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. A wisienką na torcie było uznanie Martyny Majda za najlepszego technika turnieju!

img_9944

Cieszą kolejne sukcesy, cieszą wszystkich kibiców, sympatyków, rodziców, trenerów i cały klub! Jesteśmy wszyscy dumni z każdego zawodnika, który bierze udział w turnieju, z medalistów i tych, którym tym razem nie poszło dobrze. Nie sztuką jest mówić, że „zrobiłbym to lepiej”, „każdy tak potrafi”… sztuką jest trenować, próbować, startować, konkurować z innymi! A mistrzostwem jest zwyciężać! Rośną nam kolejne pokolenia wojowników w Limanowskim Klubie Kyokushin Karate – to cieszy i napawa optymizmem!

– sensei Zbigniew Goliński III dan

Galeria zdjęć znajduje się na naszym profilu w Google+ -> zapraszamy!

– obszerna galeria zdjęć organizatora

OSU!