Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Grad medali! Zdobyliśmy 20 pucharów w Nowym Targu!

19 czerwca w Nowym Targu odbył się XIV Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin, który został zorganizowany przez miejscowy klub Yokozuna Karate Nowy Targ. W zawodach wzięło udział ponad 183 karateków  11 klubów w różnych kategoriach wagowych i wiekowych w konkurencji kata oraz kumite.

Limanowski Klub Kyokushin Karate do turnieju zgłosił rekordową liczbę 34 zawodników. Niestety w wyniku różnych zbiegów okoliczności w zawodach wzięli udział:  Julia Matląg, Alan Pękala, Kuchnia Piotr i Krzysztof, Majda Mateusz i Martyna, Joszko Włodarczyk, Bartosz Jasica, Konrad Nowak, Olimpia Sułkowska, Brajan Bulanda, Szymon Dyrek, Wiktor Siedlarz, Natalia Górszczyk, Kamil Krzyżak, Marek Hajduk, Karolina Halat, Dominik Sara, Kamila Zając, Joana Furtak, Konrad Drożdż, Konrad Kotara, Bartłomiej Kotara, Sebastian Łużny, Wiktoria Kapera, Mateusz Pławecki oraz Jakub Pietruch.

Sędzią zawodów był sensei Zbigniew Goliński 3 dan. Podczas turnieju opiekę nad zawodnikami sprawował sensei Marcin Guzik 1 dan, sempai Tadeusz Dyrek, sempai Anna Orzeł.

Ta liczna grupa zdobyła 20 medali: 5 złote, 6 srebrnych oraz 9 brązowych.

Medale zdobyli:

 • Julia Matląg zajęła III miejsce w kumite dziewcząt 2007-2008 -25 kg.
 • Alan Pękala zajął III miejsce w kumite chłopców 2007-2008 +25 kg.
 • Kuchnia Krzysztof zajął I miejsce w bezkontaktowym kumite dzieci 2008 open
 • Kuchnia Piotr zajął II miejsce w kumite chłopców 2005-2006 -40 kg.
 • Bartosz Jasica zajął II miejsce w kumite chłopców 2005-2006 +35 kg.
 • Szymon Dyrek zajął II miejsce w kumite chłopców 2007-2008 -25 kg.
 • Wiktor Siedlarz zajął III miejsce w kumite chłopców 2007-2008 -25 kg.
 • Dominik Sara zajął III miejsce w kumite chłopców 2007-2008 -25 kg.
 • Natalia Górszczyk zajęła II miejsce w kumite juniorek 1998-2000 +55 kg.
 • Kamil Krzyżak zajął II miejsce w kumite juniorów 1998-2000 -65 kg.
 • Marek Hajduk zajął I miejce w kumite seniorów +75 kg.
 • Karolina Halat zajęła I miejsce w kumite juniorek 1998-2000 +55 kg.
 • Kamila Zając zajęła III miejsce w kata dziewcząt 2003-2004
 • Joanna Furtak zajęła III miejsce w kumite dziewcząt 2003-2004 +45 kg.
 • Konrad Drożdż zajął III miejsce w kumite 2003-2004 +50 kg.
 • Konrad Kotara zajął III miejsce w kumite 2005-2006  +40 kg.
 • Dawid Jasica zajął III miejsce w kumite seniorów +75 kg.
 • Sebastian Łużny zajął II miejsce w kumite seniorów -75 kg.
 • Mateusz Pławecki zajał I miejsce w kumite młodzików 2001-2002 +60 kg.
 • Jakub Pietruch zajął I miejsce w kumite chłopców 2005-2006 -35 kg.

Julia Matląg w wyniku szczęśliwego losowania wolnym losem przeszła do ćwierćfinału, tam bezkonkurencyjnie zwyciężyła i przeszła do premiowanej czwórki. Niestety w półfinale nasza najmłodsza zawodniczka nie dała rady swojej przeciwniczce i ostatecznie zajęła III miejsce.

Alan Pękala pewnie zwyciężył w swojej pierwszej walce, ale już w półfinale wystarczyła chwila nie uwagi i przeciwnik wykorzystał to zdobywając wazari techniką mawashi-geri-jodan. Alan ostatecznie zajął III miejsce. Nasz najmłodszy zawodnik Krzysztof Kuchnia podczas tego turnieju, który walczył w bezkontaktowej kategorii dzieci. Krzysztof stoczył 4 pojedynki i wszystkie wygrał, tym samym zdobył złoty medal w swojej kategorii.

Kuchnia Piotr podobnie jak brat bardzo pozytywnie wszystkich zaskoczył, jego dwie pierwsze walki nie trwały dłużej niż 20 sekund, każdego przeciwnika dwukrotnie bardzo precyzyjnie trafił na strefę jodan, dopiero w finale zmierzył się z dużo bardziej doświadczonym przeciwnikiem, Jakubem Pietruchem z naszego klubu, któremu już nie dał rady. Piotr zajął II miejsce, ale co najważniejsze to fakt, że zawodnik trenuje dopiero od września i jest to jego pierwszy poważny start w turnieju regionalnym, który zakończył się niemałym sukcesem.

Jakub Pietruch pewnie i bardzo zdecydowanie zwyciężył we wszystkich trzech pojedynkach w drodze do finału, gdzie walce z klubowym kolegą jednogłośnie zwyciężył. Jakub zajął I miejsce. Kolejny zawodnik Bartosz Jasica w pierwszej walce miał wolny los, w drugiej walce, półfinałowej zwyciężył zdobywając wazari. Niestety w finale nie dał rady swojemu przeciwnikowi i ostatecznie Bartosz zajął II miejce.

Szymon Dyrek zdecydowanie zwyciężył swój ćwierćfinałowy pojedynek i wszedł do półfinału, gdzie czekał na niego Dominik Sara, który również wygrał swój pojedynek ćwierćfinałowy trafiając dosłownie w ostatnich sekundach walki przeciwnika na strefę jodan. Dwa kolejne ćwierćfinały w tej kategorii również odbyły się z udziałem naszych zawodników. Brajan Bulanda po bardzo wyrównanej walce niestety w ocenie sędziów przegrał swój pojedynek, a Wiktor Siedlarz zdecydowanie pokonał przeciwnika i przeszedł do półfinału. Niestety Wiktor w pierwszym półfinale nie sprostał swojemu przeciwnikowi i ostatecznie zajął III miejsce, natomiast drugi półfinał pomiędzy naszymi zawodnikami Szymonem Dyrkiem i Dominikiem Sara był bardzo zacięty i do końca niewiadomo bylo jak zdecydują sędziowie. Jednak po zakończeniu rundy werdykt sędziów premiował Szymona do finału, w którym decyzją sędziów pierwsze miejsce zdobył przeciwnik Szymona. Tym samym Dominik Sara zajął III miejsce, a Szymon Dyrek II miejsce.

Kamil Krzyżak w wyniku szczęśliwego losowania stoczył pierwszy pojedynek już w półfinale, w którym pewnie zwyciężył, niestety w finale nie było już tak łatwo i to jego przeciwnik zdobył złoty medal. Podobną ścieżkę przebyła Natalia Górszczyk, która szczęśliwym losowaniem znalazła się w półfinale, w którym zwyciężyła. Jednak w finale czekała na nią nasza dużo bardziej doświadczona zawodniczka Karolina Halat, która 19 czerwca nie dała sobie wydrzeć 1 miejsca i to ona zwyciężyła finał. Również Sebastian Łużny po wygraniu walki półfinałowej w finale niestety uległ swojemu przeciwnikowi i koniec końców zdobył srebrny medal w Nowym targu. Marek Hajduk i Mateusz Pławecki nie mieli sobie równych w tym dniu. Zawodnicy pokonali wszystkich przeciwników po drodze do złotego medalu i to oni pewnie zdobyli tego dnia I miejsca.

Kamila Zając w kumite nie miała szczęścia i po wyrównanej walce odpadła z turnieju w ćwierćfinale, ale za to w kata zdobyła brązowy medal w swojej kategorii wiekowej. Co innego Joanna Furtak, która startowała w tej samej kategorii wagowej w kumite. W pierwszym pojedynku zwyciężyła poprzez ippon, ponieważ przeciwniczka nie była zdolna do kontynuowania walki. Jednak w półfinale szczęście odwróciło się od naszej zawodniczki i po minucie walki to Joanna nie mogła kontynuować walki i Asia ostatecznie zajęła III miejsce. W tej kategorii startowała również Wiktoria Kapera, ale zawodniczka mimo chęci i ambicji odpadła z turnieju już w pierwszej walce.

Konrad Drożdż w walce o wejście do premiowanej czwórki przeszedł samego siebie! W ćwierćfinale zmierzył się z dużo większym i cięższym przeciwnikiem od siebie, choć było bardzo ciężko Konrad dawał z siebie 110%, jednak w ocenie sędziów walka była remisowa. W drogrywce również walka była bardo zacięta, choć przewagę uzyskiwał nasz zawodnik. Po zakończeniu walki zwycięstwo przypadło lżejszemu o ponad 10 kilogramów Konradowi Drożdż. Niestety w półfinale wcale nie było lżej, czekał bowiem na niego jeszcze cięższy zawodnik, który niestety wygrał pojedynek. Konrad zajął zasłużone III miejsce. Kolejny zawodnik medalista to Konrad Kotara, który efektownie rozpoczął turniej od znokautowania swojego przeciwnika i przejścia do premiowanej czwórki. Niestety w półfinale decyzją sędziów to jego przeciwnik przeszedł do następnego etapu turnieju i Konrad również zajął III miejsce.

Konrad Nowak pewnie i zdecydowanie zwyciężył swój eliminacyjny pojedynek, niestety w ćwierćfinale został trafiony mawashi-geri-jodan i to jego przeciwnik wszedł do premiowanej czwórki. Martyna Majda odpadła z turnieju już w eliminacjach, walka była wyrównana, lecz to przeciwniczka pod koniec walki „podkręciła tempo” i jednogłośnie zwyciężyła. Podobnie Mateusz Majda, który odpadł z turnieju w walce ćwierćfinałowej, w której zmierzył się z dużo większym i cięższym przeciwnikiem, który nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. W swojej pierwsze walce turniejowej Bartłomiej Kotara robił co mógł, ale nie dał rady przeciwnikowi, choć Bartek bardzo próbował i chciał zwyciężyć to niestety jego przeciwnik mu na to nie pozwolił. Joszko Włodarczyk dwoił się i troił w walce, ale różnica wzrostu jak była pomiędzy nim a jego przeciwnikiem skutecznie uniemożliwiła mu jakiekolwiek próby narzucenia własnego stylu walki, niestety Joszko odpadł w pierwszej walce. Podobnie Olimpia Sułkowska odpadła z turnieju już w pierwszej walce, która była wyrównana i zacięta. Niestety po zakończeniu rundy sędziowie zdecydowali, że to jej przeciwniczka przejdzie do następnego etapu.

Cały klub i kibice cieszymy się z 20 medali zdobytych w Nowym Targu. Jest to dużo lepszy wynik niż w zeszłym roku, kiedy to zdobyliśmy 10 medali na XIII Turnieju w Nowym Targu. Bardzo cieszy i buduje postawa najmłodszych wojowników z młoszych grup sensei Marcina Guzika, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Karate i już odnoszą pierwsze sukcesy. Gratulacje dla zwycięzców! Medal to takie ukoronowanie pracy i wylanego potu na treningach, ale medal to także „paliwo” do jeszcze cięższych treningów przed kolejnym turniejem. Gratulacje również dla przegranych, oby przegrana walka zmotywowała was do jeszcze cięższych treningów, by następnym razem poszło lepiej. Jesteśmy z całym klubem ogromnie dumni, że praca z dziećmi i młodzieżą przynosi wymierne efekty, które widzicie państwo na turniejach i zawodach w których bierzemy i będziemy brać udział.

– Zbigniew Goliński III dan

Gorące podziękowania kierujemy w stronę pana Tomasza Pasyka (TOMTRANS) bez pomocy którego wyjazd nie doszedłby do skutku. Nasz wyjazd wspomógł również Urząd Miasta na czele z panem Burmistrzem Władysławem Bieda. Dziękujemy również pani mgr Kazimierze Zięba za udostępnienie sal do treningów w ZSS nr 1 oraz panu mgr Albertowi Golonka za udostępnienie sali do treningów w ZSS nr 4 w Limanowej. Jeszcze raz dziękujemy! Dōmo arigatō!

Galeria zdjęć już dzisiaj wieczorem

OSU!