Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Rekordowy Klubowy Turniej Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa za nami!

W sobotę 19 grudnia odbyła się kolejna edycja naszego Wewnętrznego Turnieju Mikołajkowego o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa, tym razem turniej pod wieloma względami był rekordowy. Po pierwsze wzięło w nim udział rekordowa liczba 118 zawodników naszego klubu z różnych sekcji, między innymi wszystkie grupy wiekowe z Limanowej, sekcja Nowy Sącz oraz dwie grupy z sekcji Łososina Górna. Po drugie sala gimnastyczna przy ZSS nr 1 w Limanowej w tym dniu gościła rekordową liczbę kibiców, zawodników oraz ich rodziców i rodzeństwo. Sędzią głównym zawodów był sensei Zbigniew Goliński III dan, natomiast sędzią technicznym sensei Marcin Guzik I dan. Walki turniejowe sędziowali: sempai Krzysztof Włodarczyk, Jacek Podgórni, Adam Kasperski, Kamil Mamak oraz sędzia maty sensei Zbigniew Gągola II dan.

Turniej odwiedziło wielu wspaniałych gości, m. in. Burmistrz Miasta Limanowa Własysław Bieda, radni Rady Miasta Limanowa: Leszek Woźniak, Mateusz Wroński, Janusz Kądziołka, pani dyrektor ZSS nr 1 w Limanowej Kazimiera Zięba.

Formuła turnieju nieco odbiegała od tej którą znamy z turniejów i mistrzostw ogólnopolskich w których bierzemy udział, ale nie zabrakło emocji! Wszyscy zawodnicy, a było ich 118 zostali podzieleni na 59 par, każdy zawodnik stoczył jedną walkę. Walki dzieci, kadetów i młodzików trwały 1,5 minut, starsi zawodnicy walczyli natomiast 2 minuty. Po zakończeniu walki, sędziowie decydowali o przyznaniu 1 i 2 miejsca. Wszyscy zawodnicy tego dnia zostali nagrodzeni pucharem, medalem i dyplomem za swoją walkę. 19 grudnia nikt nie czuł się przegrany, tego dnia mieliśmy samych mistrzów i vicemistrzów w turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa.

Turniej został podzielony na 6 bloków po 10 walk, pomiędzy którymi mieliśmy okazję zobaczyć pokazy kata naszych starszych zawodników, reprezentantów kadry Polski IKO. Przed walkami sensei Piotr Ciuła i sempai Agnieszka Puch wykonali pokaz technik dozwolonych i niedozwolonych podczas turnieju. W pierwszej turze walk doszło do niespotykanej walki pomiędzy naszymi najmłodszymi zawodnikami, w walce nr 6 zmierzył się Oliwer Mrózek z Karolem Bugajskim – chłopcy mają po 4 lata, ale zapałem i sercem do walki nieustępowali nawet starszym. Pomiędzy blokami walk wystąpiła Nikola Gągola w pokazie akrobatycznym, dwóch naszych juniorów w pokazie kumite oraz trójka młodziczek, trójka juniorek i sempai Agnieszka Puch, które wykonywały wyższe kata.

Tuż przed samym końcem turnieju naszych wojowników odwiedził święty Mikołaj, który wręczył każdemu zawodnikowi mikołajkową paczkę.

  • Najmłodszym zawodnikiem turnieju został Oliwer Mrózek – urodzony 25 maja 2011 roku.
  • Najlepszą zawodniczką turnieju została Martyna Majda
  • Natomiast zawodnikiem turnieju został Joszko Włodarczyk

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i dumni, że udało się zorganizować i przeprowadzić kolejną już edycję naszego wewnętrznego turnieju mikołajkowego. Tym razem była to szczególna impreza pod wieloma względami, przede wszystkim rekordowo duża liczba zawodników, po drugie patronatu nad turniejem udzielił Burmistrz Miasta Limanowa. Walki stały na wysokim poziomie, mieliśmy okazję zobaczyć nokauty, wazari i wiele serca włożonego w każdą walkę przez tych młodych wojowników. Klubowy turniej to idealna okazja do spróbowania swoich sił na macie i możliwość sprawdzenia swoich umiejętności, to taki przedstart przed turniejem regionalnym czy ogólnopolskim. Wewnętrzny turniej to także okazja by dokonać przeglądu naszych sekcji i grup. Ogromne słowa uznania z tego miejsca kieruję w stronę naszych instruktorów: sensei Zbigniewa Gągola (Nowy Sącz), sensei Piotra Ciuły (Limanowa – starsi), sensei Marcina Guzika (Limanowa grupy młodsze, Łososina Górna), sempai Tadeusza Dyrka (Limanowa), którzy na co dzień pracują z dziećmi i przekazują im swoje umiejętności nabyte latami treningów i startów w zawodach. Podziękowania kieruję również w stronę rodziców, którzy mocno wspierają swoje pociechy na drodze Kyokushinkai! OSU!

  • sensei Zbigniew Goliński III dan 

Gorące podziękowania kierujemy w stronę naszych sponsorów bez pomocy których ten turniej nie doszedłby do skutku. Chcemy szczególnie podziękować panu Tomaszowi Pasykowi (firma: TOMTRANS), pani Marii Szubryt, panu Januszowi Gaikowi, firmie Jackówka, Reklamy – MM, Sklep Sportowy GOL, Transblach, Net-Factory.pl. To wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie wsparcie Urzędu Miasta Limanowa na czele z panem Burmistrzem Władysławem Bieda. Jeszcze raz dziękujemy! Dōmo arigatō!

Patronat medialny nad turniejem objęła Limanowska Telewizja Internetowa – TV28.PL. Fotorelację przygotował pan Artur Górski.

Krótki reportaż wideo TV28.PL

Galeria zdjęć

OSU