Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Podsumowanie działalności LKKK w 2015 roku!

Jak zwykle w ostatnich dniach grudnia dla naszych kibiców, sympatyków, sponsorów publikujemy krótkie, treściwe podsumowanie naszej działalności w 2015 roku.

To był dobry rok!

Zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate – Goliński Team zdobyli 47 medali w zawodnictwie międzyklubowym, międzynarodowym (w tym 4 medale Pucharu Europy) oraz 118 medali w Wewnętrznym Turnieju Mikołajkowym o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa. Zapraszamy do lektury.

LUTY

10 lutego nasz Klub poszerzył swoją działalność o sekcję w Jodłowniku, gdzie pod okiem Sensei Marcina Guzika trenują młodzi karatecy z Jodłownika i okolicy. Natomiast 16 lutego odbył się egzamin na stopnie szkoleniowe. Do egzaminu podeszło łącznie 82 karateków, egzamin rozpoczął się o 17:00 i trwał do 21:15 – ponad 4 godziny! A 21 lutego w Rudniku nad Sanem podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Polskiej Stolicy Wikliny 18 naszych zawodników zdobyło 11 medali w konkurencji kata oraz kumite.

MARZEC

W połowie marca mocno zaznaczyliśmy swój udział w Makroregionie Południowym, który tym razem odbył się w Jedliczu. Tym razem 11 zawodników naszego klubu zdobyło 6 medali, 1 medal złoty, 1 medal srebrny oraz 4 medale brązowe.

MAJ

9 maja w Berlinie odbyły się 29 Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO. Do tej imprezy zostało powołanych 12 zawodników naszego klubu, niestety w zawodach wystąpili wyłącznie juniorzy i juniorki (9 osób). Choć nie udało się przywieźć żadnego medalu to Limanowa zaznaczyła swoją obecność w jednej z najważniejszych imprez Kyokushin na naszym kontynencie. 16 maja na zaproszenie Rady Rodziców oraz pani Dyrektor ZSS nr 1 mgr Kazimiery Zięba przygotowaliśmy i zaprezentowaliśmy pokaz karate dla bardzo licznie zebranej publiczności pod ZSS nr 1 w Limanowej. 27 maja nasz zawodnik, reprezentant kraju sensei Marcin Guzik odebrał nagrodę za wysokie wyniki sportowe w 2014 z rąk Wójta Gminy Limanowa pana Władysława Pazdana. A na koniec maja pod ZSS nr 4 w Limanowej (Łososina Górna) również wykonywaliśmy pokaz karate dla zgromadzonej publiczności z okazji Dnia Dziecka. Natomiast ostatni dzień maja to tradycyjnie wizyta w Nowym Targu gdzie 23 zawodników z naszych najmłodszych grup wiekowych walczyło o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa podczas XIII Turnieju Karate Kyokushin. Zdobyliśmy 10 medali!

CZERWIEC

6 czerwca Agnieszka Puch została Akademickim Vice-Mistrzem Polski w kumite kobiet w kategorii -55 kg. A tydzień później w Nowej Sarzynie na III Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin „Tataria Cup” nasza 7 osobowa ekipa zdobyła 7 medali! Tuż przed samym końcem roku szkolnego w egzaminie na stopnie szkoleniowe wzięło udział 76 karateków. Egzamin trwał od 18:00 do 21:30 – 3,5 godziny!

WAKACJE

A w wakacje nie próżnowaliśmy. Spotykaliśmy się 2 razy w tygodniu w Łososinie Górnej na Orliku przy ZSS nr 4. Wszystkie treningi rozpoczynał mecz w piłkę nożną oraz rzuty karne. Następnie zajęcia prowadził sensei Marcin Guzik. Podczas jednej z wakacyjnych sesji Rady Miasta Limanowa Agnieszka Puch – Akademicka Vicemistrzyni Polski oraz trener Zbigniew Goliński III dan zostali docenieni przez Burmistrza Miasta Limanowa nagrodą okolicznościową. 27 lipiec to pokaz karate podczas naszych Dni Limanowej. Tydzień później zostaliśmy zaproszeni na Letni Piknik w Pisarzowej i tam wystąpiliśmy z pokazem dla zebranej publiczności.

WRZESIEŃ

Standardowo rozpoczęliśmy zajecia we wszystkich naszych sekcjach: Limanowa, Łososina Górna, Jodłownik, Nowy Sącz, Brzezna tuż po rozpoczęciu roku szkolnego.

PAŹDZIERNIK

Kamil Uryga został Vice-Mistrzem Polski Juniorów w kumite w kategorii +75 kg. Mistrzostwa Polski Juniorów odbywały się wraz Mistrzostwa Polski Open w Wieliczce, niestety z całej 4 zawodników tylko Kamilowi udało się zdobyć krążek – srebrny krążek. Pod koniec października (21-25 październik) odbyło się Zgrupowanie Kadry Narodowej IKO w Zakopanem, w którym wziął udział nasz zawodnik Szymon Wiktor (sekcja Nowy Sącz), zawodnicy trenowali pod okiem Shihan Eugeniusza Dadzibuga oraz sensei Sylwestra Sypienia przed nadchodzącymi Mistrzotwami Świata i Mistrzostwami Europy.

LISTOPAD

8 listopada podczas XVI już edycji Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży w Józefowie nasza 7 osobowa ekipa juniorów zdobyła 2 medale (brązowy oraz srebrny) a także cztery 4 miejsca (niepunktowane). Tydzień później dzieci, kadeci i młodzicy walczyli podczas Grand Prix Beskidów. 14 osobowa ekipa naszych najmłodszych zawodników w Bielsku-Białej zdobyła 7 medali.

GRUDZIEŃ

Grudzień rozpoczęliśmy bardzo mocno, otóż 5 grudnia podczas Pucharu Europy zdobyliśmy 4 medale! Nasz klub poszerzył trofea o dwa srebrne medale i dwa brązowe krążki Pucharu Europy. Drugiego dnia zawodów w Mistrzostwach Europy Open nasza zawodniczka Justyna Woźniak zajęła 8 miejsce! A na zakończenie sezonu, tuż przed świętami Bożego Narodzenia zorganizowaliśmy kolejną edycję naszego Wewnętrznego Turnieju Mikołajkowego o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa. Turniej pod wieloma względami był rekordowy. Wzięło w nim udział rekordowa liczba 118 zawodników naszego klubu z różnych sekcji, między innymi wszystkie grupy wiekowe z Limanowej, sekcja Nowy Sącz oraz dwie grupy z sekcji Łososina Górna.

PODSUMOWANIE

Podsumowując bardzo udany 2015 rok, zawodnicy Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate – Goliński Team zdobyli 47 medali w zawodnictwie międzyklubowym/międzynarodowym oraz 118 medali w Wewnętrznym Turnieju Mikołajkowym o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa. Najważniejszym wydarzaniem kończącego się roku był oczywiście Puchar Europy podczas którego do dorobku medalegowego naszej reprezentacji Polski swoje 4 krążki (2 srebrne, 2 brązowe) dołożyli zawodnicy LKKK – Goliński Team. Mamy już sekcje w Nowym Sączu, Łososinie Górnej, czas pokaże gdzie jeszcze będziemy krzewić kulturę i sztukę Kyokushinkai! Najbardziej cieszy postawa naszych najmłodszych karateków z grup młodszych, które pod okiem sensei Marcina Guzika nabierają wiedzy, umiejętności i doświadczenia, co zresztą przekłada się na wyniki osiągane na zawodach. Nie boimy się przyszłości, za 10 lat to właśnie te dzieci, kadeci zastąpia naszych obecnych zawodników. Słowa uznania należą się również kadetom i juniorom, którzy ciężko pracując na treningach grupy starszej zdobywają medale i z turnieju na turniej walcza o swoje nazwisko i pozycję w naszym świecie Kyokushin. Limanowscy wojownicy spod znaku „Goliński Team” tak jak przed laty bracia Golińscy idą w ślady swoich trenerów, zdobywają medale a swoją postawą pokazują, że są przyszłością tego klubu. Praca instruktorów i trenerów nie idzie na marne – to cieszy i motywuje.

Nasz klub się rozwija i nadal będziemy dążyć tą drogą.

Nasza działalność nie miałaby miejsca gdyby nie pomoc urzędów (Urząd Miasta Limanowa na czele z panem Włądysławem Bieda), sponsorów (TOMTRANS, Transblach, Reklamy MM, Jackówka, Sklep GOL), ludzi dobrej woli (państwo Szubrytowie, pan Janusz Gaik, pan Józef Budacz – redaktor TV28.PL), którzy zawsze chętnie wspierają nasz klub. Nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich ludzi, którzy nam pomagają, ale to dzięki Wam nasz klub istnieje, może realizować swoje statutowe cele, jeździć po Polsce i Europie i walczyć o najwyższe miejsca.

Z tego miejsca w imieniu całego Zarządu oraz zawodników chcemy w szczególności podziękować panu Tomaszowi Pasykowi (TOMTRANS) za nieocenioną pomoc, dzięki, której możemy sławić nasze miasto Limanowa w Polsce, na matach Europy i Świata!

DZIĘKUJEMY –  Dōmo arigatō!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy sukcesów i życzymy szczęścia w kolejnych turniejach, mistrzostwach w 2016 r.

OSU!