Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Sylwia Mruk i Kamil Uryga – medaliści z Józefowa!

8 listopada w Józefowie odbyła się XVI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin dla dzieci i młodzieży wg przepisów IKO. W zawodach wzięło udział prawie 490 zawodników z całej Polski. Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 7 osobowa ekipa pod opieką sensei Zbigniewa Golińskiego, tj. Kamil Uryga, Andrzej Tokarczyk, Sylwia Mruk, Karolina Halat, Wiktoria Włodarczyk, Dawid Grys oraz Szymon Wiktor.

W Józefowie zdobyliśmy dwa medale: brązowy oraz srebrny, oraz cztery 4 (niepunktowane) miejsca. Brązowy medal zdobyła Sylwia Mruk, natomiast Kamil Uryga zdobył srebrny medal w kumite. Karolina Halat, Andrzej Tokarczyk, Wiktoria Włodarczyk oraz Szymon Wiktor niestety przegrali walki półfinałowe oraz późniejsze walki o 3 miejsce.

Z zawodnikami przebywał sensei Zbigniew Goliński III dan, który był również sędzią mistrzostw.

Szymon Wiktor w wyniku połączenia kategorii musiał toczyć swoje pojedynki z dużo cięższymi zawodnikami, lecz i to nie stało na przeszkodzie by Szymon walczył z nimi jak równy z równym. Widać ogromny progres jaki w ostatnich tygodniach zrobił Szymon, widać ciężką pracę na Kadrze Polski i ta praca przynosi efekty. Niestety mimo ogromnego serca do walki w pojedynku o 3 miejsce Szymon nieznacznie uległ dużo cięższemu zawodnikowi i ostatecznie zajął 4 miejsce.

Karolina Halat po pozytywnym przejściu przez eliminacje, Karolina niestety przegrała swoją walkę półfinałową i musiałą stoczyć pojedynek o trzecie miejsce ze swoją koleżanką z klubu Sylwią Mruk, która 8 listopada w ocenie sędziów okazała się lepsza i to ona zdobyła 3 miejsce.

Wiktoria Włodarczyk również musiała toczyć ciężkie boje z przeciwniczkami, które były dużo cięższe od niej. Mimo swojej niedużej wagi dzielnie i charakternie walczyła, niestety w półfinale uległa przeciwniczce i później musiała stanąć do walki o 3 miejsce. Walka o medal dla Wiktorii była również bardzo ciężka, mimo ogromnych chęci i zapału do walki Wiktoria ostatecznie zajęła 4 miejsce – tuż za podium.

Kamil Uryga po wygraniu eliminacji w walce finałowej toczył ciężki pojedynek o zwycięstwo, mimo dogrywek, kolejnych dogrywek w ocenie sędziów to przeciwnik Kamila zdobył puchar XVI edycji turnieju w Józefowie a Kamil zdobył srebrny medal.

Dawid Grys niestety odpadł w eliminacjach, pokazał serce do walki i ogromne chęci. Czasem jednak tak bywa, że eliminacje nie układają się po naszej myśli i to przeciwnik przechodzi do premiowanej czwórki. Jednak jak Dawid zapewnia następnym razem pokaże się z jeszcze lepszej strony.

Andrzej Tokarczyk pierwszą walkę eliminacyjną wygrał w fenomenalnym stylu, Andrzej znokautował przeciwnika a pojedynek nie trwał dłużej niż 20 sekund. W kolejnej walce – półfinałowej – dwie minuty nie dały werdyktu, walka miała rozstrzygnąć się w dogrywce i przy werdykcie 2:1 dla przeciwnika i 1 wskazanie na remis, główny sędzia wskazał na 3:1 na przeciwnika Andrzeja, choć w naszej ocenie o wiele sprawiedliwiej byłoby gdyby sędzia główny wskazał na Andrzeja i walka rozstrzygnęła się w kolejnej dwuminutowej dogrywce, ale z werdyktami się nie dyskutuje. Walka o 3 miejsca to ciężki pojedynek, Andrzej nieznacznie ulegał i przeciwnik to sukcesywnie wykorzystywał, tym samym Andrzej znalazł się tuż za podium.

Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych wojowników. Nie o wynik chodziło nam w Józefowie, a o start i udział w turnieju przed zbliżającym się Pucharem Europy w Katowicach, który odbędzie się już 5 grudnia. Zawody w Józefowie były idealnym „przetarciem” się przed najważniejszym turniejem tego roku. Wszyscy pokazali serce do walki oraz chęci. Nie wszystkim udało się stanąć na podium, ale z postawy każdego zawodnika jestem bardzo zadowolony. Teraz będziemy nadal pracować na treningach, tak aby szczyt formy osiągnąć na początku grudnia. W najbliższą sobotę dzieci, młodzicy i kadeci wezmą udział w Grand Prix Polski Karate Kyokushin, który również będzie dla nich sprawdzianem przed Pucharem Europy.

– sensei Zbigniew Goliński po zawodach

Gorące podziękowania kierujemy w stronę pana Tomasza Pasyka (TOMTRANS) bez pomocy którego wyjazd nie doszedłby do skutku. Nasz wyjazd wspomógł również Urząd Miasta na czele z panem Burmistrzem Władysławem Bieda. Dziękujemy również pani mgr Kazimierze Zięba za udostępnienie sal do treningów w ZSS nr 1 w Limanowej. Jeszcze raz dziękujemy! Dōmo arigatō!

OSU!