Zadzwoń: 666 902 612 lub 530 40 41 41

Kamil Uryga Vice-Mistrzem Polski Juniorów!

17 października 2015 odbyły się kolejne Mistrzostwa Polski Open Seniorów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów. Zawody rozegrano w Wieliczce w Hali Widowiskowo-Sportowej. W zawodach wzięło udział ponad 190 zawodników z prawie 50 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate z różnych organizacji Kyokushin (IKO, SHIN, KWF).

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 4 zawodników: Szymon Wiktor (kumite juniorów -75 kg.), Kamil Uryga (kumite juniorów +75 kg.), Justyna Woźniak (kumite kobiet open) oraz sensei Marcin Guzik (kumite seniorów open).

Kamil Uryga zdobył Vice-Mistrzostwo Polski Juniorów w kumite +75 kg.

Z zawodnikami przebywał sensei Zbigniew Goliński III dan, który był również sędzią mistrzostw. Sensei Goliński został wybrany między innymi do składu, który sędziował wszystkie finały.

Szymon Wiktor odpadł już w eliminacjach. W pierwszej walce zmierzył się z zawodnikiem z Grodziska Mazowieckiego, niestety po mocnej walce musiał uznać wyższość przeciwnika i to on przeszedł do następnego etapu.

Kamil Uryga pierwszą walkę wygrał bez większych problemów. Tuż po rozpoczęciu walki zdobył wazari techniką mawashi-geri-gedan i do końca regulaminowych 2 minut konsekwetnie punktował rywala, by ostatecznie wygrać poprzez ippon z zawodnikiem z Ełku. Kolejną walkę zawodnik z Tarnobrzega poddał na korzyść naszego zawodnika i tym samym Kamil znalazł się w premiowanej czwórce. W półfinale było bardzo ciężko, wszystko wskazywało na to, że Kamil niestety odpadnie, ale ku zdziwieniu nas wszystkich w ostatnich 15 sekundach limanowianin całkowicie odwrócił losy spotkania i znokautował swojego przeciwnika techniką mawashi-geri-gedan. Finał to zacięty bój o mistrzostwo Polski, pierwsze minuty nie wyłoniły zwycięzcy, dopiero w dogrywce przeciwnik Kamila minimalnie okazał się lepszy i dlatego Kamil zdobył Vice-Mistrzostwo Polski Juniorów.

Justyna Woźniak w wyniku losowania turniej rozpoczęła od ćwierćfinału, w którym zmierzyła się z zawodniczką z Wrocławia. Niestety mimo olbrzymich chęci i woli walki, to jej przeciwniczka przeszła do półfinału.

Marcin Guzik również odpadł w eliminacjach. Po wyrównanych 2 minutach walki sędziowie zdecydowali o dogrywce, w której w ocenie sędziów to zawodnik z Wrocławia okazał się lepszy i to on przeszedł do dalszego etapu turnieju.

Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, choć z Wieliczki przywieźliśmy tylko jeden medal to cała czwórka zasługuje na słowa uznania. Szymon i Justyna poraz pierwszy próbowali swoich sił w tak prestiżowej imprezie i z pewnością dzisiejsza porażka zaprocentuje na następnych zawodach. Czuję trochę niedosyt po walce sensei Marcina, mam mieszane uczucia po końcowym werdykcie. Nie taki scenariusz zakładaliśmy przed turniejem, ale niestety czasem tak bywa. Natomiast Kamil Uryga zaskoczył nas wszystkich, w pieknym stylu wygrał swoje walki eliminacyjne, w półfinale choć wszystko wskazywało na porażkę, rzutem na taśmę odrobił stratę i wygrał nokautując przeciwnika.

A już niebawem będziemy walczyć na Mistrzostwach Europy Open oraz na Pucharze Polski Seniorów.
– sensei Zbigniew Goliński

Gorące podziękowania kierujemy w stronę pana Tomasza Pasyka (TOMTRANS) bez pomocy którego wyjazd nie doszedłby do skutku. Nasz wyjazd wspomógł również Urząd Miasta na czele z panem Burmistrzem Władysławem Bieda. Dziękujemy również pani mgr Kazimierze Zięba za udostępnienie sal do treningów w ZSS nr 1 w Limanowej. Jeszcze raz dziękujemy! Dōmo arigatō!

Galeria zdjęć i filmy z walk

Szymon Wiktor eliminacje

Kamil Uryga

Justyna Woźniak eliminacje

sensei Marcin Guzik eliminacje

OSU!